ARSENAL FC – SOUTHAMPTON FC 2:0

Po zdánlivě nekonečné reprezentační přestávce se nám opět vrací ligový fotbal. Na Emirates Stadium se dnes odpoledne představí Southampton. Loni jsme Saints v domácím utkání zválcovali v poměru 6:1, letos to bude trochu jiná káva. V dosavadním průběhu sezóny Svatí pouze jedenkrát prohráli, drží se na výtečné třetí pozici a prezentují se líbivým fotbalem s důrazem na držení míče a vysoký pressing. Více o soupeři si můžete přečíst v rubrice Scouting report. Povedeným úvodem sezóny se pro mnohé překvapivě zařadili na pozici jednoho z kandidátů na evropské poháry, ale sezóna bude ještě dlouhá.

Totéž platí pro Arsenal – úvod sezóny zatím Kanonýrům vychází nadmíru dobře, ale právě v zápasech jako je ten dnešní si nemůžeme dovolit nevyhrát. Arsene Wenger bude mít již dnes k dispozici Theo Walcotta, ovšem ten neodehrál od zranění v září ani jeden zápas. Otazník visí nad startem Tomáše Rosického, který byl nemocen. Více zpráv od lékařského týmu najdete ZDE.
Soupeř hlásí až na Jacka Corka plný stav, otázkou je jen, zda bude připravený Gaston Ramirez po dlouhém cestování s reprezentací Uruguaye.

Zápas řídí Mark Clattenburg, výkop je v 16,00. Než se jej dočkáte, můžete si projít preview nebo přečíst pár slov našeho manažera před dnešním zápasem. Přibližně hodinu před začátkem zápasu budou k dispozici sestavy. Jako obvykle vám přeji ostrý obraz při přenosu, dobrý výkon na hřišti a chladnou hlavu v diskuzi.


ARSENAL

Szczesny, Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs, Arteta, Ramsey, Wilshere, Ozil, Cazorla, Giroud

Náhradníci: Fabianski, Vermaelen, Monreal, Rosický, Walcott, Gnabry, Bendtner


Southampton

Boruc, Clyne, Fonte, Hooiveld, Shaw, Wanyama, Schneiderlin, Ward-Prowse, Lallana, Rodriguez, Lambert

Náhradníci: Gazzaniga, Yoshida, S. Davis, Osvaldo, Chambers, Reed, Gallagher


ZAČÁTEK ZÁPASU JE ODLOŽEN O PATNÁCT MINUT!