ARSENAL FC 1 – 0 SWANSEA CITY AFC : FT

 jedeme dál

Kanonýři vybojovali remízou na půdě Swansea možnost pohárové odvety na domácím hřišti a v rámci třetího kola FA Cupu se tak představí domácím fanouškům. V předcházejících pěti ročnících Arsenal musel třikrát hrát „opravný“ zápas a vždy dokázal postoupit. Pravdou je také, že to bylo pokaždé proti soupeřům z nižší ligy a naši chlapci si tak většinou přidělávali práci a zbytečně plnili již tak nabitý kalendář zápasů.

Arsenal FA Cup opouští po zápasech s ligovými protivníky, to je pravidlem v posledních pěti letech – dvakrát nás vyřadil Manchester United, jednou Citizens, jednou Chelsea – potud soupeři, u kterých můžeme sportovně ocenit jejich sílu. Bohužel nás v posledních pěti letech dokázali ze soutěže poslat ven i Sunderland a Stoke a já doufám, že Swansea se nepřidá na seznam těchto týmů, u kterých sice můžeme ocenit momentální formu a sílu, ale přesto je nutně musíme považovat za týmy, na které nejen papirově máme, ale které budeme pravidelně porážet.

FA Cup je letos naší jedinou reálnou cestou k trofeji, je to také naše poslední získaná trofej a já se rád opájím bláhovou nadějí, že tak, jak jsme skončili, bychom jednou mohli zase začít. Dnešní zápas je tedy dalším krokem na dlouhé cestě. Již nyní víme, že v příštím kole nás v případě vítězství  čeká cesta do Sussexu a zápas s Brighton & Hove Albion, tedy soupeřem z Championship a také to, že tento zápas nebude vysílat ani ESPN ani ITV.

Výkop dnešního zápasu je ve 20,30. Přibližně hodinu před tím zde naleznete sestavy (ihned po vydání – chcete-li je mít „z první ruky“, sledujte oficiální účet Arsenalu na twitteru). Do té doby máte k dispozici injury news, preview a další články na našem webu.

ARSENAL

Szczesny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Coquelin, Wilshere, Diaby, Cazorla, Walcott, Giroud

Náhradníci: Mannone, Jenkinson, Santos, Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Arshavin, Podolski

SWANSEA

Vorm, Richards, Chico, Bartley, Tiendalli, Britton, Agustien, de Guzman, Routledge, Dyer, Graham

Náhradníci: Tremmel, Monk, Davies, Ki, Shechter, Hernandez, Michu