Emirates Stadium

Webb (Mullarkey, Cann)

Streamy naladíte na wiziwig.eu, freefootball.eu, footballstreaming.info,atdhe.fm, fromsport a další (upozorňujeme, že web gunners.cz není v žádném případě nikterak spojen s provozovateli webů poskytujících zprostředkované televizní vysílání, ke kterým přistupujeme v dobré víře, že mají licence k legálnímu poskytování přenosů. Gunners.cz dále nenesou žádnou zodpovědnost za kvalitu uvedených streamů).

{tab=Možná sestava}

Hráči se dnes pomalu vracejí z reprezentačních srazů a my můžeme začít s úvahami nad sestavou. Nejprve se podívejme stručně na vytížení hráčů v reprezentačním dresu (kompletní přehled naleznete ZDE). Celý zápas odehráli stopeři Djourou, Koscielny a Mertesacker. šedesát minut Giroud, půlhodinu Wilshere a Podolski s Jenkinsonem kolem dvaceti minut. Santi Cazorla se v Panamě jenom díval z lavičky, u něj ale musíme počítat s únavou z dlouhého letu.

Na hřišti očekávám (a podle dosavadních výsledků hlasování nejen já) sestavu Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen – Arteta, Wilshere, Cazorla – Podolski, Giroud, Walcott.

Možné odchylky vidím jen na několkia málo pozicích. U Santiho Cazorly rozhodne únava po letu do Panamy a zpět, z reprezentačního srazu by měl dorazit až v průběhu pátku a je možné, že do zápasu nebude připraven nastoupit. V takovém případě dostane šancinejspíš  ruský bohatýr. V útoku bude k dispozici Alex Oxlade-Chamberlain, nejpravděpodobněji jako varianta za Theo Walcotta, u nějž zatím čekáme na upřesnění, zda bude k dispozici. Wenger bude také přemýšlet nad únavou stoperů, Per i Laurent si dali „plnou dávku“, tedy 90 minut za své týmy. Může tedy sáhnout k variantě s Vermaelen na stoperu, jednoho ze zmiňované dvojice nechá odpočívat a na levý okraj obrany se vrátí Santos, s Gibbsem zřejmě ještě nemůžeme počítat pro následující minimálně týden. Wenger může sáhnout i po nějakém jiném řešení v obraně, například obsazení okrajů Sagnou a Jenkinsonem, nasazením Miquela či nějakou děsivou noční můrou, v jejímž centru bude Squillaci. Ale to vás jenom tak straším…

{tab=Sestava čtenářů}

Ludvajz se k tomu nějak nedostal, dotazník jsem tedy vytvořil já. Buďte shovívaví a něžní, je to moje poprvé…

Premier League, 4. místo

Arsenal pokračuje po reprezentační minipřestávce v sérii londýnských derby a přivítá svého největšího rivala – Tottenham Hotspur. Historie severolondýnských derby se datuje od 19.11.1887, kdy se oba kluby potkaly v zápase poprvé. Zápas se nedohrál, protože se setmělo a byl ukončen patnáct minut před řádným koncem za stavu 2:1 pro Spurs. První ligový zápas v roce 1909 vyhrál Arsenal. Ta pravá rivalita vypukla až v roce 1913, kdy se Arsenal přestěhoval na Hihgbury, jen čtyři míle od White Hart Line. Podrobněji jsme se historii vzájemných setkání věnovali v preview před únorovým utkáním (5:2 – oh to be a Gooner!).

Tottenham v letošní sezóně opět míří k příčkám zajišťujícím postup do evropských pohárů. V loňské sezóně skončil na čtvrtém místě, které obvykle zajišťuje pozici v kvalifikaci Ligy mistrů, ale díky tomu, že Chelsea tuto soutěž vyhrála, zbyla na Spurs pouze Evropská liga.

V sobotu po obědě se proti sobě postaví sousedi v tabulce, Arsenal v posledním kole doma nedokázal porazit Fulham, Tottenham po nadějném prvním poločase hrou na „údržbu“ ztratil body na hřišti Citizens. Celkově se Tottenham letos příliš nedaří, konec konců jsme sousedé v tabulce. Ligový pohár Spurs opustili po prohře s Norwich, v Evropské lize mají na kontě 6 bodů za tři remízy a domácí výhru nad outsidery z Mariboru. To vše za více než £50 miliónů, které investovali do posil před sezónou. Hlavně Clint Dempsey je zatím zklamáním, citelně chybí i zranění hráči, zejména defenzíva týmu postrádá Parkera, Kaboula a Assou-Ekota.

{tab=Match Facts}

ARSENAL

Arsenal doma v lize letos vyhrál pouze dvakrát – rozdrtil Southampton 6:1 a udolal QPR 1:0

Giroudův gól proti fulhamu byl první gól Arsenalu hlavou v letošní Premier League

V prvních devíti letošních zápasech (ve všech soutěžích) inkasoval Arsenal pouze šestkrát, v posledních osmi zápasech již šestnáctkrát

SPURS

Prohra se Citizens ukončila sérii tří venkovních vítězných zápasů

V jedenácti ligovýhc zápasech udrželi pouze jednou čisté konto – proti Aston Ville (2:0)

Gallas a Adebayor jsou dva ze řtyř hráčů, kteří nastoupili v severolondýnském derby za obě strany, zbývající dva jsou Sol Campbell a David Bentley

ARSENAL vs. SPURS

Z posledních pěti derby prohrál Tottenham jen jednou – loni 5:2 na Emirates Stadium

Spurs na Emirates vyhráli naposledy před dvěma lety

V šesti ligových derby na Emirates Stadium padlo dosud 29 gólů, to dává více než slušný průměr 4,8 branky na zápas

Pod vedením Arsena Wengera odehrál Arsenal 32 vzájemných zápasů se Spurs, padlo v nich 100 branek (AFC – Spurs 61:39)