Arsenal jedná o spolupráci s Anderlechtem

Mezi Arsenalem a Anderlechtem Brusel probíhají jednání o uzavření spolupráce mezi těmito dvěma kluby. Belgický tým poslal minulý týden do Londýna sportovního ředitele Hermana van Holsbeecka, aby prodiskutoval možnosti, jakými by oba kluby mohly vzájemně ze spolupráce těžit.

Arsenal už úspěšně uzavřel spolupráci s několika týmy po celém světě, když hlavním záměrem těchto kontaktů byla výchova mladých hráčů. Spolupráce se španělskými týmy Celtou Vigo a UD Salamanca ale ztroskotala na špatné péči o hráče, kteří zde byli na hostování. Proto se vynořily otázky, zda tyto spolupráce vůbec fungují.

Anderlecht už ale vyložil své karty na stůl. Van Holsbeeck prozradil, že požádal Arsenal o seznam hráčů, kteří by příští sezónu mohli odejít do Belgie na hostování. Od té doby média spekulují, že by těmito hráči měli být Oguzhan Ozyakup a Wellington Silva, ačkoliv to není vůbec jisté.

Anderlecht nicméně už podal jednu nabídku. Pro příští sezónu chtěli Carlose Velu, ale sám hráč tuto možnost zamítl. Hlavní dohodou spolupráce by tedy měla být výměna trenérských zkušeností. Tým z Anderlechtu je jedním z těch, které mají velmi bohatou historii výchovy hráčů. Arsenal by také do Anderlechtu mohl posílat hráče, kteří v Anglii nedostanou pracovní povolení.

Tato spolupráce by Arsenalu zvýšila šance na zisk slibných mladíků. Dřív byl ze strany Arsenalu zájem o Dennise Praeta nebo Jordana Lukaka, který už ale nyní zeslábl. Stále ale trvá ten o středního záložníka Charlyho Musondu. Toto jednání je ale komplikované, protože hráčův otec chce, aby zůstal v Belgii.

Každopádně je spojení s Anderlechtem velmi slibné a mohlo by nést ovoce. Arsenal by do toho měl určitě jít. Nepřineslo by to pravděpodobně žádné výhody při zájmu o hráče prvního týmu, jako třeba Romela Lukaka, ale klub by byl přímo napojen na oblast, která velmi úspěšně produkuje hráče nejvyšší úrovně.

/younggunsblog.co.uk/