Arsenal Ladies porazily Spartu i podruhé a postupují

Evropský sen sparťanských fotbalistek končí. Poté, co v GENERALI Areně podlehly Arsenalu 0:3, v Boreham Woodu podlehly fotbalistkám Gunners 0:2.

Sparťanky do Londýna odjížděly s vědomím, že třígólová ztráta z domácího utkání se bude v Anglii jen těžko dohánět. Debakl, kterým Londýňanky vyřadily PAOK Soluň ale nedopustily, s Arsenalem prohrály ‚pouze‘ o dvě branky. Navíc přestože soupeř utkání nevypustil a stejně jako na Letné nasadil stejnou, nejsilnější sestavu.

Domácí hráčky byly pochopitelně od samého úvodu aktivnějším týmem. V prvních minutách o sobě nejvíce dávala vědět nejlepší útočnice domácích, Rachel Yankee, překonat Gazdíkovou se jí ale nepodařilo. Na druhé straně se o útok letenských bojovnic snažila především Lucka Martínková, ale ani ona nebyla úspěšná.

To se však povedlo Lucii Heroldové, která v jednatřicáté minutě otevřela skóre – bohužel vlastním gólem.

Úvodní branka hráčky Arsenalu uklidnila a ty dále třímaly otěže utkání ve svých rukou. Když pak ve druhém poločase přidala nebezpečná Kim Little druhý zásah, bylo o osudu osmifinále Ligy Mistryň rozhodnuto.

Na druhé straně ještě sahala po čestném úspěchu letenských fotbalistek Kladrubská, ale když se ani jí nepodařilo Emmu Byrne v brance Arsenalu překonat, skončila odveta vítězstvím Angličanek 2:0.

Arsenal LFC – AC Sparta Praha 2:0 (první zápas 3:0, postupuje Arsenal)
Branky: 31. Heroldová (vlastní), 56. Little
ŽK: Davison, Little – Ringelová, Mocová, Heroldová

Sestavy:
Arsenal: Byrne – Yorston, Ludlow, Flaherty, Grant, Yankey, Davison (58. Beattie), Little (77. Coombs), Chapman, Fahey, Lander (77. Carter).
Sparta: Gazdíková – Martínková L., Heroldová, Bartoňová (62. Čulová), Došková, Sedláčková, Vyštějnová, Ringelová (59. Kladrubská), Mocová, Ondrušová, Pivoňková.

Rozhodčí: Mitsi – Koutsoumpou, Foskolou (všechny Řecko)