Arsenal Opus

O velké encyklopedii našeho klubu…

Arsenal FC započal s prodejem velké encyklopedie historie Arsenalu nazvanou – Arsenal Opus. Kniha detailně popisuje historii klubu a umožňuje čtenářům do ní podrobně nahlédnout.

Opus měří zhruba půl metru čtverečních, váží 37 kilogramů a uvnitř naleznete 850 stránek plných obrázků a textů.

Na Opusu, který vznikal přes 2 roky, se podíleli přední sportovní spisovatelé, kteří se zaměřovali i na klubové legendy jako jsou Bob Wilson, Patrick Vieira, Ian Wright a mnoho dalších. Žádná jiná kniha také zatím nepopisovala 93-letou historii klubu na Highbury až k přesunu na moderní Emirates Stadium.

"Arsenal má tak bohatou historii a ta je celá báječně zobrazená v této knize. Výběr obrázků znázorňuje duši a srdce klubu, ne jenom na hřišti, ale i fanoušků a všech lidí, kteří pomohli vybudovat Arsenal takový, jaký je v dnešní době. Jsem si jist, že to potěší každého, kdo miluje tento ohromný klub a fotbal obecně." řekl na konferenci Arsene Wenger.

Opus taktéž obsahuje přes 2,000 pamětihodných momentů klubové historie zvěčněné nejlepšími světovými fotografy. Mezi nimi je i Rob Wilson, syn legendy Arsenalu Boba Wilsona.

Wenger, Wilson a další ve čtvrtek uspořádali konferenci na které zahájili prodej knihy "Arsenal Opus" . V Diamond klubu, kde se tiskovka konala, se objevili i další představitelé klubu, včetně předsedy Petera Hill-Wooda.

Encyklopedie Arsenal Opus je nyní k sehnání na internetové stránce www.arsenalopus.com. Kniha vyšla i v takzvané "Icon's Edition", která je speciální v tom, že v ní najdete i podpisy Dennise Bergkampa, Tonyho Adamse, Liama Bradyho a několika dalších hvězd let minulých – to vše za cenu 4,500 liber. Tato série je omezená na 500 výtisků.