Arsenal řekl „ne“, když chtěl Aršavin přidat

Bossové Arsenalu nevyšli vstříc požadavku na zvýšení gáže nejlépe placenému hráči klubu, protože se bojí protestů ostatních fotbalistů, kteří chtějí rovněž zvýšit své honoráře.

Andrejovi vysvětlili, že v Arsenalu nebude brát více než dostává nyní,“ řekl internetovému magazínu www.life.ru jeho známý. Klub není připraven zvýšit plat svému nejvíce placenému hráči. Když se s Andrejem uzavírala smlouva, jedinou otázkou byla výše jeho platu. Bossové kanonýrů už tehdy měli za to, že Andrej chce příliš mnoho. Nyní prohlásili, že klub nenese odpovědnost za nepozornost, kterou hráč projevil v době uzavírání smlouvy.

Zatímco Andrej trénuje se Zenitem v Petrohradě, v Londýně je dosud jeho agent Denis Lachter, který se dále bude pokoušet vyřešit otázku Aršavinovy mzdy klidnou cestou.

Daně

V současné době kvůli daňové sazbě u vysokých příjmů Aršavinovi schází 50 000 euro týdně do té sumy, kterou měl dostávat. Hráč toto snášel tři měsíce, ale dále to trpět nehodlá.

Je zajímavé, že v budoucnosti se situace ruského hráče ještě zhorší. Jde o to, že od dubna příštího roku se ve Velké Británii zvyšuje daňová sazba pro bohaté. Každý, kdo vydělává více než 150 000 euro ročně, bude státu odevzdávat polovinu svých příjmů.

Problémy

I když nebereme v úvahu obrovský nedoplatek ve mzdě, má Andrej finanční problémy. Místo toho, aby si koupil dům v Londýně, jak to udělal Roman Pavljučenko, Andrej, jeho žena Julie, dvě děti a teď i babička se spokojili rodinným apartmánem.

Ale problémy má nejen hráč. Klub, s jehož reputací nejsou obvykle spojovány tyto potíže, rovněž nevyšel z vody suchý. Aby se v budoucnu toto neopakovalo, Arsenal se rozhodl poprvé v historii zaměstnat interního právníka, který bude osobně odpovědný za pořádek ve smlouvách klubu s hráči.

Zdroj. www.life.ru, 26.5.2009