Arsenal se zajímá o Marka Schwarzera

 

Arséne Wenger má údajně záměr získat do svého týmu Marka Schwarzera z Fulhamu, který by měl být řešením brankářských problémů Arsenalu.

 

 

37letý brankář je na špici transferových cílů, i když současně Arsenal sleduje brankáře AZ Alkmaar Sergio Romera a Andreie Piatova ze Šachtaru Doněck.

 

Francouzský trenér počítá, že se mu podaří koupit australského reprezentanta za ne příliš velkou sumu a to z důvodu jeho věku. Kontrakt váže Schwarzera na Craven Cottage již jenom rok, Fulham by tedy mohl souhlasit s jeho odchodem.

 

Schwarzer by byl pro Arsenal dobrým řešením. Wenger nechce přivést žádnou hvězdu světového formátu, která by zablokovala rozvoj mladých nadějných brankářů.

 

The Gunners vkládají největší naděje ve 20letého Wojciecha Szczesného, který poslední půlrok strávil v Brentfordu a v příští sezóně bude pravděpodobně hostovat v týmu Championship.

 

Na konci sezóny Boss ztratil důvěru ve schopnosti Manuela Almunii. Svou šanci v posledních zápasech nevyužil ani Lukasz Fabianski, který často chyboval.

 

Jaká je však ironie, že v posledním utkání sezóny Arsenal – Fulham chyboval i Mark Schwarzer, který daroval Arsenalu první gól.

 

Arsenal již získal Marouane Chamakha z Bordeaux. Vyjma brankáře hledá dále i stopera.

 

S určitostí se dnes dá již říci, že nedojde k přestupu Brede Hangelanda. Wenger sice oceňuje schopnosti norského stopera, ale obránce Fulhamu již není v jeho hledáčku. The Gunners se nyní údajně soustředí na stopera Dynama Kyjev – senegalského reprezentanta Pape Diakhate a sledují Simona Kjaera z Palerma, kterému již brzy skončí smluvní  výstupní klauzule ve výši Ł10 miliónů. Tým Arséne Wengera opustí s určitostí William Gallas, zatímco Sol Campbell prodlouží kontrakt o jeden rok.

 

 

/MirrorFootball/