Arsenal v Chelsea

Příležitost: 23. kolo PL

Mí­sto: Emirates Stadium

Rozhodčí: Mark Clattenburg


A je tu další derby. Arsenal se utká s Chelsea a má ji co vracet. Poslední vzájemné setkání bylo značně kontroverzní a ve všech příznivcích Arsenalu zanechalo hořkou pachuť. Faktor Costa spolu s obrovským selháním na straně rozhodčího vedl k oslabení Arsenalu a následné porážce 2:0. Tentokrát by to však mělo být úplně jinak. Za prvé bude Arsenal hrát na domácím hřišti, kde ztratil pouze 7 bodů a především inkasoval jen 6 branek. Za druhé bude zápas pískat kompetentní rozhodčí a ne Mike Dean. Můžeme se tedy těšit na férový souboj, kdy bude výsledek ovlivňovat pouze kvalita a taktika a žádné podpásovky a provokace. 

Sestava Arsenalu bude vypadat pravděpodobně následovně: Čech – Monreal, Koscielny, Mertesacker, Bellerín – Flamini, Ramsey – Alexis, Özil, Campbell – Giroud. Physioroom sice hlásí, že jsou již všichni zdraví s výjimkou Jacka, ale všem bude ještě pár týdnů trvat než se dostanou do kondice. Nejblíže by měl být Tomáš Rosický, který začal trénovat už minulý týden a měl by už sedět na lavičce. Na straně Chelsea visí otázník jen nad Hazardem, ale zbytek je fit. COYG. 


Představení soupeře:

Celý název: Chelsea Football Club

Založen: 1905

Manažer: Guus Hiddink


Předcházející zápasy

2. 8. 2015 Arsenal 1:0 Chelsea (24. Oxlade-Chamberlain)

19. 9. 2015 Chelsea 2:0 Arsenal (53. Zouma, 90+1. Hazard)


Forma (celková | ligová )

Arsenal: 3-2-0 | 2-2-1 

Chelsea: 2-3-0 | 1-4-0


Fakta o zápase

 V posledních čtyřech zápasech padlo pouze 5 branek. 

 V posledních čtyřech ligových zápasech na Emirates Stadium skončily hned tři zápasy se skóre 0:0. 

 Na vítězství Arsenalu je vypsán kurz 2.00, na remízu 3.45 a na výhru Chelsea 3.70. Na výhru Arsenalu se přiklání 94% nejmenované sázkařské komunity. 


Marodka*

Arsenal: Wilshere, Cazorla, Coquelin, Welbeck

Chelsea: Hazard(?)

?…………………….hráč má šanci nastoupit. 

!……………………..hráč nemůže nastoupit kvůli karetnímu trestu.

*….. stav bude průběžně aktualizován.