Arsenal v Sunderland

Příležitost: 15. kolo PL

Mí­sto: Emirates Stadium

Rozhodčí: Robert Madley


Začátkem listopadu jsem měl velké očekávání. Po repre přestávce se do toho měli hráči obout,  s návratilci po zranění měli ovládnout Premier League a vydobýt zpět ztracenou čest po zápase s Bayernem. Bohužel se tak nestalo. Marodi si dávali s návratem na čas a místo toho přibývali další. Výkony šly rapidně dolů a to s jedinou výjimkou proti Dinamu Záhřeb. 

Po otřesných listopadových výkonech je ale na čase udělat tlustou čáru a začít od začátku. Je tady prosinec a s ním vstupuje Premier League do kritické části sezóny, ve které se začíná lámat chleba. Už zde není čas ani prostor na remízy a porážky. Je třeba znovu zatnout pěsti a rvát se o místo na výsluní. Pomoct zvednout tým by měl především Theo Walcott, který by měl nabídnout větší variabilitu našemu unavenému útoku. Vzhledem k tomu, že se zranil Santi Cazorla, nastane v záloze menší rošáda a Aaron Ramsey se vrátí do své nejoblíbenější pozice, na které zářil v sezóně 13/14. Napravo pak převezme zodpovědnost někdo z dvojice Campbell/Chamberlain. Koscielny dnes trénoval a obranná čtveřice by tedy měla zůstat v následujícím složení Mon-Kos-Mer-Ber.

Ač se v tuto chvíli zdá, že se vše bortí, naděje umírá poslední. Do konce sezóny stále zbývá ještě 24 kol a může se stát cokoliv. Do konce měsíce bychom se měli dočkat návratu trojice Wilshere, Alexis a Arteta. Držme palce, ještě není po všem. COYG. 


Představení soupeře:

Celý název: Sunderland Association Football Club

Založen: 1879

Manažer: Sam Allardyce


Předcházející zápasy

25. 10. 2014 Sunderland 0:2 Arsenal (30. a 90.+2 Alexis)

20. 5. 2015 Arsenal 0:0 Sunderland


Forma (celková | ligová )

Arsenal: 1-2-2 | 2-2-1

Sunderland 3-0-2 | 3-0-2


Head-to-head (Odehrané zápasy | Odehrané minuty | Zachycené míče | Obranné zákroky | Vytvořené šance | Asistence)

Bude doplněno…


Fakta o zápase

 Arsenal je neporažen posledních 11 zápasů proti Sunderlandu (V7 R4)

 Özil měl prsty ve 13 gólech Arsenalu v jeho posledních 12 zápasech (2 góly, 11 asistencí). 

 Arsenal ještě se Sunderlandem neprohrál na domácí půdě v Premier League (V7 R5), ačkoli čtyři z posledních sedmi vzájemných zápasů skončily remízou 0:0. 


Marodka*

Arsenal: Wilshere, Welbeck, Rosický, Arteta, Walcott(?), Coquelin, Alexis, Cazorla,  Koscielny(?)

Sunderland: Defoe

?…………………….hráč má šanci nastoupit. 

!……………………..hráč nemůže nastoupit kvůli karetnímu trestu.

*….. stav bude průběžně aktualizován.