Arsenal získal Oxlade-Chamberlaina

Arsenal Football Club s potěšením oznamuje, že se k Arsenalu připojil Alex Oxlade-Chamberlain, který přestoupil za nezveřejněnou částku a podepsal dlouhodobý kontrakt.
 
Oxlade-Chamberlain (17) se připojil ke Gunners ze Southamptonu (Championship), kde během svého dlouhého setrvání v klubu na jižním pobřeží nastoupil k 44 zápasům. 

Poté co se v 7 letech připojil k akademii Southamptonu, rychle pročel všemi věkovými kategoriemi této úspěšné líhně talentů. Debut za první tým si připsal v březnu (march) 2010 ve věku pouhých 16 let a 199 dní a stal se tak historicky druhým nejmladším hráčem v dresu Southamptonu hned po našem Theo Walcottovi.

Rychlý, ofenzivní hráč byl nedílnou součástí v postupu týmu z League One do Championship v minulé sezoně, kdy si v 41 zápasech připsal 10 branek. Jeho oslnivé výkony mu dokonce vysloužili místo v FPA Týmu roku League One, kterou volí kolegové profesionální fotbalisté.

Alex, který může nastupovat jak na obou křídlech, tak i jako střední ofenzivní záložník reprezentovali Anglii na několika mládežnických úrovních (U-18, U.19 a U-21).

Po dokončení přestupu Arsene Wenger řekl: „Jsme rádi, že se Alex rozhodl připojit k nám. Je to velmi zajímavý mladý hráč, který nám přinese kreativitu a kvalitu v ofenzívě. Alex je univerzální hráč, který může hrát na několika postech, ofenzivní středový hráč a na levém i pravém i křídle.“

„Má cit pro přihrávku, herní přehled a zdá se být týmovým hráčem. Vedl si skvěle během svého vývoje v Southamptonu a my se těšíme, až se bude vyvíjet ještě dál a naplní svůj obrovský potenciál v Arsenalu.“

Oxlade-Chamberlain, který příští pondělí oslaví své 18. narozeniny řekl: „Jsem velice šťastný, že se připojím k Arsenalu. Je to fantastický klub a já už se nemůžu dočkat až budu hrát na nejvyšší úrovni. Arsenal má v Arsenu Wengerovi skvělého manažera, top hráče a atraktivní styl hry. To všechno byly důležité faktory při mém rozhodování pro Arsenal.“

„Jsem hrdý na to že přestupuji do Arsenalu, ale chtěl bych této příležitosti využít, abych poděkoval všem v Southamptonu za jejich pomoc a podporu v začátcích mé kariéry, za což jim budu vždy vděčný. Těším se na setkání s novými spoluhráči a na to že odevzdám vše v dresu Arsenalu.“

Alex se ihned připojí k prvnímu týmu k tréninku v Colney aby se připravil na start nové sezony.

Fotogalériu s Alexom a jeho pózovanie s dresom i bez si môžete pozrieť na oficiálnych stránkach arsenal.com. Pokiaľ zdroje neklamú, mal by obliekať dres s číslom 26.

Zdroj: /arsenal.com/