Arsene knows, but…

Tento článek je výtahem bloggera z arsenal-mania. Posuďte sami…

Nedávno jsem psal článek o tom jak nové rozestavení, které Wenger svým hráčům diktuje, funguje. I nadále s tímto názorem souhlasím, ale…
4-3-3 opravdu funguje a Arsenal tak hraje ještě lépe, ale po posledních dvou zápasech vyvstaly určité vykřičníky.
V Manchesteru jsme obdržely dvě velké facky a nezbývá nám než se zamyslet, co by šlo udělat ještě lépe.

Tento systém vyžaduje, aby celý tým po ztrátě míče presoval, pokud se tak neděje, pak si říká o potrestání. Pokud navíc špatně sestavíte tým, především útočnou trojici, pak si říkáte ještě o větší problémy.

Právě špatné rozestavení útočné řady je tím největším problémem.

Nicklas Bendtner se vrátil z repre pauzy, kde vstřelil dva góly a na hrotu útoku se mu dozajisté dařilo. Neměl by tedy vůbec hrát na křídle, zatím co van Persie, kterému se na křídle daří, byl na hrotu. Van Persie je výborný útočník, kterého mám moc rád. Je to srdcař a bojovník, ale nemůže hrát hrot. Nedokáže si udělat takový prostor v šestnáctce tak jako Nicklas.
Aby hrál Abou Diaby na levém křídle beru jako nepovedený vtip. Abou je skvělý hráč, výborný technik, ale jeho místo je ve středu pole vedle Cesca. Potřebuje vedle sebe takové hráče, jako jsou Arshavin nebo Rosický. V sezoně by mohl alternovat s Denilsonem, který má taktéž hodně nevyrovnané výkony.
Proto nevidím budoucnost v tomto rozestavení, Diaby – van Persie – Bendtner. Chápu, že nám chyběl Arshavin a Rosa taky není zcela fit, ale Arsene mohl zkusit postavit útok: van Persie – Bendtner – Eboue (Eduardo).
To že Eduardo seděl jen na lavičce je velká škoda, jelikož je to hráč, který dokáže oživit hru.

Tento zápas jsme velice potřebovali vyhrát, abychom co nejvíce nahradili ztrátu z ManU, bohužel jsme si tím ještě více zkomplikovali cestu za titulem.
Celý zápas nebyl ze strany Wengera zvládnut takticky.

Útočníci musí více presovat a nejen stát tak, aby co nejvíce snížili protihráčům úhel a prostor pro přihrávky, Potom se naše obrana dostává do problémů.

Pokaždé, když Sagna nebo Clichy vyběhne dopomoci útoku, pak tím ještě více zvyšuje možnost přečíslení a všichni víme, jak jsou Bellamy nebo Wright-Phillips rychlí.

Fabregas to sám pod hrotem nezvládne a v sobotu byl hodně odříznutý.
Celý tým jakoby hrou dával najevo, že jeho rozestavení není v pořádku a čekal na podmět z venčí, až dojde ke změně. Tedy dokud Arsene nevystřídal Rosu za Deniho. Rosický se nemusel ani dotknout míče, ale pro tým to byla obrovská vzpruha.
Rosický přihrál na gól van Persiemu.

Poté udělal Wenger obrovskou chybu, když poslal na hřiště Eboueho místo Sagny. Eboue měl více útočné úkoly a proto to taky tak dopadlo. ManCity vstřelili dva góly po tomto střídání, které by zřejmě nepadly, pokud by byl Sagna na hřišti.

Naše obrana teď hraje ve skvělé formě. Bohužel to nemůžeme říct o našem brankáři, jelikož si moc nezachytá a navíc nepodrží, když je to potřeba. Jens Lehman s tím problémy neměl.

Dále nechápu proč Pat Rice a Wenger obtěžují čtvrtého rozhodčího místo toho, aby svůj tým vyburcovali.

V Arsenalu je něco špatně, Wengerovi se nedaří vybrat správně sestavu. To se musí zlepšit.

Dá se takto pokračovat? NE!

Fabregas a ostatní hráči nebudou v případě dalších neúspěchů a pokažených sezon Arsenovi líbat ruce do nekonečna.

 

/arsenal-mania/