Arséne Wenger po zápase

Názory našeho kouče po dnešní lekci z produktivity

Na povahu porážky

Je to velice těžké. Můžete být velmi pozitivní nebo velmi negativní. Prohráli jsme 4-1, což je velké zklamaní, ale byl to zajímavý zápas a my jsme měli mnoho šancí. To nebyl zápas, který měl nakonci vypadat 4-1, měli jsme vést 2-0 než oni vůbec stačili vystřelit na bránu. Měli první přímý kop a skórovali. My jsme neproměnili sedm až osm gólových šancí a za každou chybu jsme byli potrestáni.

Na hroznou obranu Arsenalu

Naše šance být třetí vzaly za své, už nemáme šanci to ovlivnit. Dostali jsme čtyři góly od Liverpoolu, tři od United a čtyři dnes. Musíme zlepšit naši obranu.
Asi by se vám nelíbilo, kdybych po porážce 4-1 řekl: ´Poslouchejte kupujeme čtyři obránce´. Věřím, že máme kvalitní obránce a je to spíše o tom vybalancovat tým na lepší defenzivní výkon, než zpochybňovat kvalitu obránců. Pokud se podíváte na druhý gól, měli jsme si počínat daleko lépe v záloze, než v obraně.

Na ztracenou šanci na třetí místo v tabulce

Měli jsme malou šanci skončit třetí, ale před třemi měsíci každý říkal, že budeme desátí. Nemyslím si, že máme být příliš zklamaní, ale co je velmi znepokojující je fakt, že v každém důležitém zápase v posledních čtyřech týdnech jsme nedokázali vyhrát. To musíme analyzovat. Dnes tam ale byla i pozitiva a musíme se na to dívat s odstupem, protože jsme si nezasloužili prohrát 4-1.

Na dvě těžké porážky doma

Je to obtížné, ale tohle je práce pro silné lidi. Pokud se rozhodnete žít v soutěživém světě, tak se s tím musíte vypořádat – nemsmíme si stěžovat. Je to samozřejmě těžší když jste mladí, ale v tomto věku hledáte výzvy. Je to pro nás dobrá šance ukázat, že máme mentální sílu potřebnou na takovéto úrovni.

Na přímý kop který vedl k prvnímu gólu

Žijeme v lize, kde jsou simulanti odměňováni. Není to správné, ale je to tak. Nemyslím si, že tento přímák měl být odpískán, ale poté jsme měli ten hlavičkový souboj vyhrát. Musíme si zvyknout, že rozhodnčí někdy zvýhodní vás a někdy soupeře.

Na letní přestupové plány

Nyní nevím kolik peněz budu mít k dispozici. To mi řekne klub. Nemyslím si, že kádr potřebuje velkou investici. Věřím, že musíme pokračovat ve zlepšování. Nebudu po porážce panikařit, hrajeme s nejlepšími kluby na světě a týmy které jsou za námi nám letos také zatopily. Musíme se zlepšit v oblastech které jsou důležité – to neznamená kvantitu a kvantitu peněz také ne, jen ty správné hráče.

Na promarněné šance

Stále cítím, že jsem měl větší obavy v lednu, kdy jsme pořád remizovali 0-0 a nevytvářeli jsme si šance. Dnes jsme jich měli mnoho a byl to zajímavý zápas. Pokud si šance vytváříte je potřeba zapracovat na defenzívě a to je jednodušší než kdyby tým šance neměl, na tom se pracuje hůře.

/arsenal.com/