Arsene´s Eleven – Part Three

V díle třetím se komentovala pozice levého obránce…

Levý bek: Ashley Cole

R: Ashley Cole, viděl jste ho vyrůst. Jak brzo Vám bylo jasné, že se z něj stane pořádný hráč?

AW: Zprvu jsem si nebyl jistý. Dlouho hrál v mládežnických týmech jako útočník a levý křídelník. Pamatuji si, že Pat Rice mi ho představil po tréninku. Řekl: „Ash, pojď sem. Tenhle hráč je bojovník. Uvidíte, že na to má“. Rok nebo dva později jsem ho sledoval na trénincích kdykoliv jsem mohl. Zapojil jsem ho do týmu a hned na to byla vidět kombinace talentu a vysoké soutěživosti. Mohli jste ho poslat na hřiště a nebyl na něm znát stres z důležitosti zápasu. Při jeho prvním zápase si vedl velmi dobře a hned nato vás přesvědčil, že jeho místo je tady. Od té doby z týmu nevypadl a dva měsíce nato byl povolán do reprezentace.

Je to bojovník. Může hrát druhořadý zápas nebo vysoce důležitou soutěž…podívejte se na videa z Mistrovství světa, nebo když se vrátil zpátky. Nikdy nebyl zklamáním. Je vždy tam, kde čekáte, že má být.

R: Jaký typ obránce podle Vás je? Obránce, který miluje bránění, nebo „vše v jednom“?

AW: Je to obránce, který miluje útočení a brání jenom, protože musí a je to jeho práce. Každý rád hraje s Ashley Colem, protože jakmile chcete útočit, tak Ashley tu je, aby vám pomohl. Má svoje přednosti a jednou z nich je, že umí skrýt své slabosti. Bránění není slabou stránkou Ashley Cola, ale není jeho oblíbenou. Bránil dobře, zlepšil se a hodně na tom pracoval, ale pokud by jste se ho zeptali, tak má radši útočení.

R:Myslíte si, že když si na něj fanoušci vzpomenou, bude to v dobrém?

AW: Věřím, že zůstane červeno-bílý po zbytek života. Budu na něj pamatovat v dobrém a nezapomenu, že byl skvělým přínosem pro Arsenal FC.

Part 2 – část Cola – od 03:00

{youtube}B2fWkixFnrE{/youtube}