Arshavin – Anglický fotbal mě překvapil

Andrey Arshavin se dnes nechal slyšet, že je podle něj anglický fotbal daleko náročnější, než jak vypadá v TV.

Ruský playmaker si od svého příchodu připsal již tři velice solidní starty. Nejprve operoval na kraji zálohy, aby se v posledním zápase ve West Bromu posunul do středu na hrot a trápil soupeřovy obránce svým citem pro přihrávku a rychlýma nohama. 27-letý hráč zaujal také asistenci na vítězný gól Kola Toureho. Přesto poznamenal, že je anglická realita daleko od pohledu z křesla.

„Díval jsem se na přenosy z PL v Rusku pokaždé, když to bylo možné. Ale pokud mohu říct pravdu, v TV to vypadalo mnohem lehčeji. Teprv teď poznávám, jak dynamický a těžký je fotbal v Anglii.“

„Nyní je mým cílem skórovat, jak jen to bude možné. Každý ode mě očekával branku hned v prvním zápase, ale to se často nestává. Potřebuji hlavně trpělivost a tvrdou práci.“

„Hlavním úkolem je dostat se do CHL příští sezónu.“

Jako všichni zahraniční hráči, i Arshavin se musí poprat s novým jazykem a novým stylem fotbalu. Ale Rus si už při svém působení v Rusku dal sám od sebe malý náskok.

„Začal jsem s angličtinou asi dva roky zpátky. Neplánoval jsem předem, že bych se mohl stěhovat přímo do Londýna, ale je všeobecně známé, že angličtina je jazyk, který je užitečný všude. Všichni lidé říkají, že čím víc znáš jazyk, tím to pro tebe bude jednodušší. A i kdybych neodešel z Ruska, znalost cizího jazyka se neztratí.

/arsenal.com/