Arshavin hráčem měsíce

Asi nikoho nepřekvapí, že Andrey Arshavin byl fanoušky na oficiálním webu klubu zvolen hráčem měsíce března.

Ruský playmaker si totiž ihned po svém příchodu na Emirates Stadium získal svými výkony přízeň fanoušků, a tak se není čemu divit, že získal více jak polovinu hlasů.

Navíc, kdykoli byl Arshavin v březnu v sestavě, Gunners pokaždé vyhráli. V pěti utkáních si navíc 28-letý hráč připsal pět asistencí a gólem světové kvality si otevřel svůj brankový účet na severu Londýna.

Arshavin připravil skvěle zahraným přímým kopem branku pro Kolo Tourého v zápase s WBA, v zápase s Burnley zase díky jeho přihrávce skóroval Carlos Vela, a poslal Arsenal do dalšího kola FA Cupu. Ruský internacionál si připsal další asistenci pod gólem Emmanuela Ebouého v utkání proti Blackburnu, a dalším skvělým přímým kopem připravil branku pro Nicklase Bendtnera.

Největší oblibu u fanoušků mu ale jistě vynesla jeho individuální akce proti Blackburnu. Arshavin se proháčkoval od rohového praporku až do pokutového území a brilantním zakončením nedal brakáři hostí žádnou šanci.

Bývalý hráč Zenitu Petrohrad tak vysřídal na postu nejlepšího hráče Robina van Persieho, který vyhrál předchozí čtyři měsíce a v tomto se musel spokojit pouze s místem druhým. Třetí skončil Manuel Almunia, zejména díky důležitým zákrokům proti AS Řím a Newcastlu.

/arsenal.com/