Arshavin po zápase s Blackpoolem

60.032 diváků přivítala píseň „London сalling“  a banery „«We are the clock end“  a „We are The North Bank“.

Arshavin.eu : Andrei, blahopřejeme k úspěšnému startu na Emirates.

AA : je příjemné vítězit, a ještě lépe s takovým skóre. Ale jestli mám hovořit objektivně, myslím, že hra se nevyvíjela až tak lehko. Do penalty, od které hrál Blackpool v oslabení, soupeř kvalitně bránil, zkoušeli protiútoky a mohli i skórovat. Jistě, po druhé brance a vyloučení už nám nemohli vzdorovat. Myslím, že potom jsme využili svou hru a mohli zvítězit i výrazněji. Nu což, jsme spokojeni s dobrým začátkem doma.

Arshavin.eu : po zápase Vás fanoušci nechtěli pustit, těžko se odjíždělo ze stadionu.

AA : fanoušci byli dnes ve vynikající náladě, ne horší, než byla nálada týmu.

Arshavin.eu : vraťme se k zápasu. První kombinace, po které Theo otevřel skóre, byla jednou z nejhezčích v zápase. Povězte něco o ní.

AA :  zpočátku jsme dobře kombinovali s Chamakhem, potom s Rosickým. Po té, co se zapojil i Theo, nezbývalo mi než mu dát dobrou přihrávku, po které by už nemusel přemýšlet a mohl by jednoduše vystřelit k tyčce. To i udělal.

Arshavin.eu : penalta. Bylo to nečekané, vidět Vás v roli exekutora.

AA :  před zápasem Arséne určil seznam těch, kteří budou kopat penalty. Mé jméno bylo na prvním místě. Upřímně, už si nepamatuji, kdy jsem naposledy kopal jedenáctku. Možná před 5, či 6 lety. Jsem spokojený, že jsem dal gól, první oficiální gól v této sezóně.

Arshavin.eu : takže příští penaltu budete kopat Vy? Ti, kteří mají štěstí, jsou ve fotbale důležití.

AA : nevím. Vše bude záviset od rozhodnutí Arséna, od hráčů na hřišti.

Arshavin.eu : řekněte, je těžké jít do druhého poločasu, když vedete 3-0?

AA : to by bylo skvělé, jít do každého poločasu s vedením 3-0 v kapse :))). Jinak, již druhý zápas za sebou jsme začínali druhý poločas v přesile.

Arshavin.eu : 6-0, to je vzkaz pro Chelsea?

AA : ne, to je jenom vítězství. Jsou to jenom tři body. Pokud chceme bojovat o titul, musíme nad takovými týmy vítězit. Jinak, i nad Chelsea. A Chelsea nastřílela „šestku“ do sítě Wiganu.

Arshavin.eu : příští soupeř je silnější.

AA : máme před sebou velmi důležitý zápas s Blackburnem. Musíme zvítězit, aby reprezentační přestávka byla v klidu. To přidá týmu sebedůvěru.  Navíc, nezapomněli jsme na porážku od Blackburnu na konci minulé sezóny.

Arshavin.eu : po zápase s Blackburnem hned letíte do Moskvy?

AA : ano, ten samý večer co přiletím ze zápasu letím do Moskvy.

Arshavin.eu : určitě víte, že zápas v Rusku sledovali. Nyní je Premier League vysílaná na volném kanálu, co to pro Vás znamená?

AA : z jedné strany nemůžeme na takové věci myslet, musíme se soustředit na fotbal. Na druhou stranu, samozřejmě, je příjemné, když ti fandí mnoho lidí v Rusku. Dodává to určitou pozitivní energii, motivaci.