Arshavin po zápase s WBA

Andrei Arshavin řekl po remíze na hřišti WBA několik vět pro svůj web….

arshavin.eu: když byl stav 0-2, podařilo se vám zachránit vlastně zápas. Řekněte Andrei, Arsenal dnes získal bod nebo dva body ztratil?

А.А.: v tom není žádný rozdíl, jestli jsme prohrávali nebo vyhrávali v průběhu zápasu. Po zápase je konečný výsledek. A když jsme nezvítězili, to znamená, že jsme ztratili dva body…

Myslím, že pokud chceme vyhrát titul, musíme vítězit v každém zápase.

arshavin.eu: ať v Zenitu, nebo v reprezentaci, vždy jste rozhodoval vývoj zápasu v samotném konci utkání, byly to důležité góly, rozhodující přihrávky, vydřené penalty, přímé kopy. I proto fanoušci, kteří vás dobře znají, nedokáží pochopit, proč jste často střídán v 70., 71., 72.minutě. Raději nedomýšlet co by se dnes stalo, kdybyste byl střídán. A upřímně, nedovedu si představit, jak by skončily jiné zápasy Arsenalu, kdyby se Arshavinovi podařilo je dohrát do konce.

А.А.: nemá cenu se bavit i minulosti. Dnes? Ano, dal jsem gól v čase, kdy mne jindy většinou střídají.

arshavin.eu: byl to 99. gól vstřelený v oficiálních klubových soutěžích, 115. v kariéře. A čekáme další úspěchy : 17. branku za reprezentaci a stý klubový gól.

Andrei, vaši fanoušci v Rusku samozřejmě fandí Arsenalu. Ale přeci je pro ně „sborná“ na prvním místě. Už brzy se reprezentace zahájí přípravu na zápas v Jerevanu. V Arménii vše vrcholí. Všechny lístky na tento zápas jsou již prodané. Co vzkáže před tímto zápasem kapitán ruské sborné?

А.А.: myslím, že máme před sebou nelehký zápas. Víme, že všichni v Arménii se na zápas těší. Také víme, jak moc očekávají naši fanoušci výhru. Myslím, že budeme hrát dobrý fotbal a věřím v prodloužení naší série bez prohry. A chtěl bych dopředu pozdravit fanoušky, kteří budou s námi v Jerevanu a také všechny, kteří budou zápas sledovat u televizních obrazovek a radiopřijímačů.