Arshavin: Walcottův gól nám dal naději

Andrej Arshavin věřil, že Arsenal může dokonat velkolepý comeback, i když v poločase prohrával proti Readingu již o tři góly.

Ruský záložník byl klíčovou postavou na Madejski Stadium v úterý večer, když si připsal celkem tři asistence a podílel se tak na nevídaném obratu z 4:0 na 5:7 po prodloužení.

Arshavin připravil dva góly pro Thea Walcotta a první ze dvou gólů Marouana Chamakha, a podle něj byl klíčový hlavně první zásah Arsenalu v zápase, jen vteřiny před poločasem, protože dal týmu naději.

„Důležité bylo, že jsme jeden z gólů vstřelili ještě před poločasem, protože to v nás vykřesalo jiskřičku naděje, že to můžeme dokázat, že můžeme vyhrát,“ řekl pro Arsenal Player.

„Myslím že jsme ukázali charakter a týmového ducha, protože vrátit se do hry za stavu 4:0 není možné, pokud tyto věci nemáte. Také si ale myslím, že jsme měli trochu štěstí že rozhodčí přidal několik minut nastavení, a my skórovali právě na konci tohoto nastavení. „

„Nebyl jsem frustrovaný, ale nám se nedařilo nic a Readingu se naopak dařilo všechno. Dostávali se do pozic, které potřebovali, a byli schopní z nich skórovat. „

„Upřímně, nepřemýšlel jsem nad tím, kolik máme ještě času na vyrovnání. Cítil jsem, že pokud budeme mít šanci a Bůh nám pomůže, tak srovnáme. A on pomohl, proto jsme v poslední minutě skórovali.“

„Dvakrát jsem prohrál 7:1, jednou 8:3 a jednou vyhrál 9-3. A dnes tohle, 7:5. Dnešní zápas byl ale speciální a budu si ho navždy pamatovat, protože jsme prohrávali již 4:0 a nemyslím si, že by někdo ještě věřil, že se můžeme vrátit do zápasu. Ale my to dokázali, a zasloužili jsme si vyhrát. „

Zdroj: /arsenal.com/