Arshavinova „sága“ pokračuje + Jackův „wondergoal“

Podle nejnovějších informací se Zenit Petrohrad snaží ustoupit Arsenalu a dotáhnout tak Arshavinův přestup do Londýna do úspěšného konce.

Gunners jsou s příchodem ruského playmakera spojování už několik týdnů, a sám hráč prohlásil, že je ochoten se sám vykoupit z kontraktu, aby mohl odejít.

Ale po nesčetných jednáních mezi oběma kluby včera ředitel Zenitu Petrohrad, Maxim Mitrofanov, uvedl, že dohoda uvázla na mrtvém bodě, ovšem dnes svoje prohlášení vyvrátil.

„Momentálně jednáme přímo s vedením Arsenalu“, řekl Mitrofanov pro noviny Sport Express.

Hráčův agent (Lachter) se těchto jednání neúčastní.

Je to z jednoduchého důvodu. On prostě nerozumí všem aspektům procesu vyjednávání, a z tohoto důvdou by jeho vyjádření do tisku neměla být brána vždy vážně.

A co se týká přestupu samotného, jak už jsem řekl, není to jednoduchá záležitost, ale postupujeme směrem dopředu, a doufáme, že nakonec se nám ho podaří dotáhnout do úspěšného konce.“

Vedení Gunners prý podalo nabídku 12 miliónů liber, která by se mohla vyšplhat až na 15, ale chairman Arsenalu, Peter Hill-Wood, trvá na tom, že klub ze severu Londýna už svojí nabídku dále zvyšovat nebude.

„Toto je naše poslední nabídka, a už jí nemáme v úmyslu zvyšovat.“, řekl Hill-Wood pro list Daily Star.

„Pokud ho nezískáme, tak ho zkrátka nezískáme. V tomto moři je spousta dalších ryb.

Máme prostě svůj limit. Podali jsme nabídku za hráče, kterou jsme ještě trošku zvedli. Nemusíme ale vždy dělat přesně to, co po nás chtějí ostatní.“

Hill-Wood se také rozhodl vysvětlit zmatené informace z tisku, které tvrdily, že na začátku tohoto týdne dorazila do Ruska delegace z Arsenalu, aby přestup osobně vyjednala. To ale boss Arsenalu označil za naprostý nesmysl.

„Nevím, kde se takovéto informace vzaly. Nikdy jsme ani v nejmenším neuvažovali o tom, že bychom tam někoho poslali.“

/skysports, setanta, teamtalk/

Pro ty, co včera neviděli „wondergoal“ Jacka Wilshera, našel jsem ho na internetu: