Arteta: Doma musíme být nemilosrdní

 

Mikel Arteta si je vědom toho, že pokud se chce Arsenal dostat do první čtyřky, musí být doma mnohem více suveréní.

Svěřenci Wengera šli do úterního zápasu s vědomím, že je případná výhra posune na pozici zajišťující Ligu Mistrů. Pozici, kterou tuto sezónu ještě ani jednou neokusili.

Vypadalo to velmi nadějně, když v osmé minutě otevřel skóre Gervinho a Arsenal se tlačil do dalších šancí. Steven Fletcher však těsně před koncem první půle vyrovnal a hosté i v deseti odolali všem útokům Kanonýrů až do posledního hvizdu.

Arteta ocenil obrovské úsilí svého týmu vytěžit tři body, ale ví, že bude třeba ještě o trochu větší, aby je vytěžili v nadcházejícím zápase s QPR.

„Nikdo nemůže říct, že jsme do toho nedali všechno,“ řekl pro Arsenal Player.

„Byl to jeden z těch zápasů, kde každý nechal na hřišti duši. Měli jsme až deset šancí zápas rozhodnout, ale bohužel jsme je neproměnili.“

„Jeden gól je na vítězství prostě málo. Musíme být doma nemilosrdní a udržet více čistých kont, pokud nechceme zbytečně ztrácet body.“

„Hlavu vzhůru! Tohle je velmi důležité období a nás čeká za čtyři dny další zápas. Udělali jsme vše, abychom včera vyhráli, ale nestačilo to. Proto musíme ještě přidat, aby to v sobotu už stačilo,“ vyzval své spoluhráče zkušený středopolař.

 

 

 

/arsenal.com/