Arteta o Bournemouthu, Ceballosovi či Aubovi

V pondělí večer nás čeká 4. kolo FA Cupu proti Bournemouthu a Mikel Arteta i celý tým již vyhlíží toto vzájemné utkání.

o tom, co se dověděl o svých hráčích v zápase s Chelsea…
Typ hráčů, který nyní mám, s přístupem, který ukázali, a schopností reagovat v těžkých chvílích si myslím, že byla radost sledovat náš tým, jak moc to chtěli a nikdy se nevzdávali.

o tom, že už je to měsíc od jeho prvního zápasu a že to byl také zápas venku proti Bournemouthu…
Spousta věcí, které jsem chtěl do týmu zavést, nejen vůči hráčům, ale také okolo klubu, z hlediska kultury, v tom vidím velmi dobré známky pokroku. Spousta věcí našeho způsobu hraní a stylu, i přesto že to okolnosti v některých zápasech udělaly ještě těžší, než bychom očekávali. Obecně ale vidím pokrok dopředu tak, jak jsem to před měsícem chtěl.

o zprávách, spojujících nás s Mykolou Matvienkem…
Nevím. Nebudu diskutovat o žádných spekulacích veřejně. Je to něco, co se snažíme řešit interně a až budeme mít nějaké zprávy, budeme vás informovat.

zda stále hledáme nějaké obránce na podpis v tomto měsíci…
Hledáme na různé pozice. Od mého příchodu jsme ztratili Caluma a museli se vyrovnat s dalšími okolnostmi a zraněními na těchto pozicích, takže je pravda, že v obraně máme nedostatky. Ale stejně tak jsou i další pozice, záleží na tom, co se stane na přestupovém trhu, co bychom možná museli zvážit.

zda doufá, že uskutečníme nějaký obchod před uzavřením přestupového okna…
V tuto chvíli to mám 50 na 50, toto přestupové okno je velmi velmi složité. Chci někoho do týmu přivést pouze za předpokladu, že opravdu může pozvednout úroveň, kterou zde máme.

zda se Dani Ceballos vrátí do Španělska…
S Danim jsem mluvil. Když jsem přišel do klubu, on zde nebyl, byl v Madridu, protože tam přes měsíc rehabilitoval, s týmem, který ho vlastní. Když jsem zde přišel, rehabilitoval a první dva nebo tři týdny se dostával zpět do kondice a moc jsem ho neviděl, trénoval s námi totiž jen týden nebo 10 dní, víte. Takže je velmi brzy na to, abych rozhodl co s ním můžu nebo nemůžu udělat. Slyšel jsem o tomto všem, ale nemám k tomu co dodat.

zda Ceballos zůstává v jeho plánech…
Potřebuje se dostat zpátky do kondice a bojovat o své místo jako všichni ostatní. Poté zvolíme takový tým, který je podle mě férový s ohledem na to, co vidím na hřišti.

o tom, že se Aubameyang údajně dohodl s Barcelonou…
Co já vím, tak týden zpátky po domácím utkání jsme spolu mluvili a řekl, že je tak šťastný a nesouhlasí s tím, co bylo naspáno v médiích a že jeho budoucnost je zde. Tak tomu nyní rozumím já.

zda je FA Cup dobrá příležitost, jak si získat fanoušky zpět na svou stranu…
Když se mě Rob ptal na věci, které jsme udělali za minulý měsíc, myslím, že jedna z důležitých věcí byla vytvořit si znovu pouto s fanoušky. Už je to dlouho a tito lidé jsou v klubu opravdu dlouho a neviděli jsme fanoušky reagovat a podporovat tým tak, jak to udělali proti Chelsea. Bylo to neuvěřitelné a v určitý fázích to bylo, jako bychom hráli doma. Ta podpora, kterou nám dávali, byla neskutečná s ohledem na okolnosti a jsem tak hrdý, že se cítí být týmu zase o trochu blíže.

o tom, kde si stojí FA Cup v žebříčku priorit…
Budeme bojovat v každé soutěži, ve které jsme. Vím, co pro tento klub znamená vyhrát tuto trofej a potřebujeme se dostat opět na vítěznou vlnu. Musíme se zase do toho opět dostat, aby všichni zase mluvili o nás. Musíme se o to pokusit v každé soutěži.

zda bude Bournemouth rozrušený svou situací v PL…
Myslím, že po vítězství na to bude manažer chtít navázat a stavět na tom, vytvořit si sérii výsledků a týmu vrátit sebevědomí. Neočekávám od nich, že by byli uvolnění.

o návratu Sokratise a zda dá příležitost i nějakým mladíkům…
V příštích dvou nebo třech dnech si vyhodnotíme tréninkové lekce a uvidíme, jak na tom všichni jsou. Budu se snažit vybrat nejlepší možný tým, abychom zvítězili.

A na závěr krátké video z příprav v posilovně…

/arsenal.com/