Arteta o brankách, Nelsonovi, Sakovi a atmosféře…

Po naší drtivé výhře 5-0 nad Nottingham Forest mohl Mikel Arteta probrat spoustu pozitiv.

Manažera se ptali na branky, příspěvky Reiss Nelsona, zranění Bukaya Saky a na dopad domácích fanoušků.

O tom, zda donutil Parteye sledovat svou branku proti Tottenhamu…

Popravdě ji sledoval dnes ráno, ale určitě to byl skvělý gól. Jeho výkon to dnes pozvedlo na úroveň, na které by měl hrát.

O speciální chvíli pro Nelsona, když vstřelil uklidňující branku…

Myslím, že nejen já, ale i všichni zaměstnanci a spoluhráči jsou za něj tak rádi, protože je to kluk, který se opravdu mění, vyvíjí se, opravdu dozrává a každý den ukazuje, jak moc to chce a dnes měl příležitost a udělal to velmi dobře, protože nám pomohl vyhrát zápas.

O Sakově zranění a zda to neohrozí jeho účinkování na MS…

Doufejme, že ne. Byl to špatný kopanec a hned od začátku kulhal, ale nevidím nic víc než to. Uvidíme, jaké to bude v příštích několika dnech.

O tom, kde Saka utrpěl zranění…

Myslím, že na obou místech (noha a kotník), dostal pár kopanců a nebylo mu příjemné pokračovat.

O tom, zda musí rozhodčí Saku více chránit…

To je na nich.

O tom, co mu tento měsíc řekl o družstvu…

Jaké mám štěstí, že jsou spolu se mnou, zvlášť když prohráváme, nebo remizujeme, jak jsme jednotní a jak na to reagujeme, a dnes si myslím, že to byl opravdu dobrý příklad. Známe harmonogram, který nás teď čeká. Leden bude opravdu, opravdu náročný, takže se k tomu musíme postavit čelem a chceme to udělat tím nejlepším možným způsobem.

O dopadu fanoušků na Emirates Stadium…

Obrovský, nevím procento, jestli je to 20, 30 nebo 90%. Proměňuje to tým, energie, kterou produkují, podpora, kterou týmu poskytují, zejména v těžkých chvílích, které jsme již zažili v průběhu sezóny, je fenomenální. Kluci sem opravdu chtějí přijít a hrát, opravdu si to užívají. To je podle mě obrovská výhoda.

O reakci na remízu z minulého víkendu a prohru s PSV v polovině týdne…

Velké týmy musí reagovat co nejrychleji, a to se nám po zklamání ze čtvrtečního večera povedlo. Nemáte čas, přijeli jsme sem v pátek večer. Pak máte jeden poloviční trénink a musíte být fyzicky připraven, ale i psychicky na další požadavky týmu, který porazil Liverpool, a také je tu tlak, že můžete ztratit první místo. A na to si musíte zvyknout.

O vítězství velkým brankovým rozdílem…

Bylo to skvělé, a určitě jsme si vytvářeli šance na skórování, ale netrefovali jsme dostatečně cíl. Diskutovali jsme o tom celý týden a dnes očividně udělal individuální talent rozdíl. Dali několik fantastických branek a o branky se podělili což považuji také za důležité.

O tom, co přesně se změnilo pro Nelsona…

To, jak je zralý a soustředěný ve své profesi, způsob, jakým mluví, jakým reflektuje a respektuje sezónu, jak je pro něj výzvou každičký den, mám z něj radost. Všichni chceme, aby byl úspěšný a vedl si dobře a to, co dnes pro tým udělal, je něco, co si opravdu zaslouží.

O tom, že si dnes Nelson dodal sebevědomí po zranění Saky…

Za prvé nevíme, jak na tom bude. Jsou to dvě různé věci, skutečnost, že máme hráče, kteří mohou přispět k vyhrávání zápasů, je opravdu silná. Když se podíváte na lavičku je to to, co potřebujeme, aby hráči změnili hru, a dnes se mu to povedlo.

/arsenal.com/