Arteta o Chelsea, zlepšení a letních plánech.

Ve středu večer nás čeká náročné utkání na Stamford Bridge, kde se v rámci PL postavíme rozjeté Chelsea.

zda vítězství proti West Bromu pomohlo týmové morálce…
Samozřejmě vyhrávání pomáhá a byla to naše povinnost získat body, které jsme doma potřebovali. Po takovém zklamání potřebujeme zakončit sezónu co možná nejlépe.

o tom, jaké změny jsou potřeba…
Za poslední rok se v klubu událo neskutečné množství změn, více, než kdy jindy. Hledáme zlepšení a chceme tomu být blíže než jsme teď. V tomto ohledu jsou zde určité věci, které musíme změnit.

o tom, jaký je další krok…
Toto je nyní náš vývoj, je zde spousta věcí, které musely být udělány a také se udělaly, spoustu změn se musí provést a některé už se provedly. Nyní je čas na další vývoj. Abyste se vyvíjel, musíte nechat věci trochu ustálit a usadit a pak je posunout na vyšší level.

zda se tým v letošní sezóně někam posunul…
Udělali jsme progres v několika oblastech, řekl bych, že i co se týká výkonu, což je podmíněno i několika oblastmi, na které jsme se zaměřili. S ohledem na výsledky, abychom byli tam, kde chceme být, se to musí zlepšit.

o tom, že Chelsea je nyní největší možný test…
No, pravděpodobně jsou nejlepší tým v lize za posledních pár měsíců, to, co dokázal Thomas od svého příchodu je výjimečné. Dostal tým do dvou finále, jak jeho tým vypadá, jak jsou silní v defenzivě, jak kompaktní jsou jejich výkony, v tom jsou excelentní.

o týmových novinkách…
Uvidíme dnes, o víkendu jsme měli znovu nějaké problémy. Hrajeme každé tři dny a není zatím čas na trénink, dnes je první takový den, takže teprve uvidíme. Ale ano, máme nějaká zranění, ano.

zda je někdo mimo hru…
No, David Luiz se ještě nezotavil, uvidíme, jak na tom bude v následujících týdnech. U zbytku je to stále sporné, uvidíme, jak na tom budou dnes.

co chce po týmu v posledních třech zápasech…
Myslím, že hrdost na to, jaký dres nosíme, a to, že chceme vyhrát. Vítězství nás dostane v tabulce na mnohem lepší pozici, což nám může dát… matematickou možnost skončit v tabulce na pohárových pozicích, ale to v tuto chvíli nezáleží na nás.

o tom, kam chce, aby se jeho tým vyvíjel…
Musíme být lepší, více konzistentní, musíme vyhrávat více zápasů. Abychom to dokázali, musíme zlepšit několik věcí.

o tom, co bude na špici seznamu…
Uvidíme, co se stane v létě.

zda uvidíme větší zlepšení v příští sezóně díky tomu, že bude mít mezi zápasy více času na trénink…
Myslím, že mít předsezónní přípravu je opravdu nápomocné protože jsme neměli žádný čas na spolupráci od mého příchodu. Uvidíme, kde skončíme a kolik zápasů budeme v příští sezóně hrát. Ale určitě je mnohem lepší mít více času na přípravu mezi zápasy než nemít žádný.

zda očekává odchod spousty hráčů a kdy začne plánovat další sezónu…
Je hromada věcí, které se musí udělat, spousta hráčů je na hostování a musíme vyřešit několik kontraktů s hráči. Bude záležet na tom, co se s těmito hráči stane a koho budeme schopní naverbovat do týmu, to rozhodne i závěr naší sezóny.

zda si sedne po skončení sezóny k plánování nebo už začal…
Seděli jsme nad tím už celý rok. Neustále komunikujeme a věci se změní, některé věci jdou podle plánu, některé se teprve vynoří. Sedíme na tím ale velmi, velmi pravidelně, abychom o těchto věcech mluvili.

o potřebě implementace letních plánu, aby se Arsenal dostal tam, kde by měl být…
Ano.

Zda je naštvaný na reakci bývalých hráčů za poslední týden…
Myslím, že každý má příležitost vyjádřit svůj názor a když k tomu máte šanci, musíte říct, co cítíte.

zda jej to naštvalo…
Znovu, nemám k tomu co říct. Nemohu to kontrolovat. Kdybyste se mě zeptali, co bych chtěl mít okolo klubu a okolo všecho, co je s klubem spojené, je to, že jsme jednotní a máme stabilitu k práci. Ale to není takový případ, nemůžu s tím nic dělat.

o hlasité kritice fanoušků a jeho odpovědi pro ty, kteří o něm pochybují…
Je to jejich oprávněný názor. Jediný způsob, jak to můžu dokázat, je mít tým, který dokáže na hřišti předvést výkony a učiní je hrdé. To jediné můžu udělat. Jediné, podle čeho můžu být souzen je, že vytvořím potřebné prostředí pro top eltiní tým, který bude soupeřit na vyšší úrovni a dostat každého do kondice, aby předvedl své maximu. Dostanu potom to nejlepší z hráčů, které mám? Dostanu z nich to nejlepší? Tak se v závěru hodnotím, ve vnějším světě, budu posuzován jen podle výsledků, nijak jinak. Co se nám povedlo předtím, v minulosti, v našem procesu… je irelevatní. Je to jen o tom, jaký výsledek si odnesete z hříště.

zda panuje optimismus, že se okolo mladých hráčů může postavit dobrý tým…
Absolutně. Mají skvělý potenciál, tuto sezónu to ukázali. V důležitých momentech jsou připravení převzít zodpovědnost. Mají na to, jsou hladoví a mají okolo sebe ty správné starší hráče, kteří jim pomáhají. Záleží na tom, jak to do sebe zapadne a jak budeme konzistentní. Ukázali jsme, že můžeme soupeřit s nejlepšími týmy, ale nedokázali jsme to ve všech 38 zápasech. V Evropské Lize jsme se dostali do bodu, kdy jsme byli blízko finále. Naše povinnost a výzva je ale soupeřit celých 38 zápasů s velkými týmy v této lize.

o zprávě pro fanoušky, až se vrátí na Emirates Stadium…
Nemůžeme se dočkat, až se vrátí na stadion, s plným stadionem nebo podle možné kapacity, kterou budeme mít na poslední zápas. To nám opravdu chybělo, mít je za zády, cítit, co tým chce a vytvořit si tu správnou chemii a dostat je blíže k tomu, o co se snažíme.

o plánech na předsezónní přípravu…
Snažíme se zakončit přípravy ohledně všeho, kvůli Covidu to byla opravdu výzva, domluvit zápasy nebo předsezónní tour, snad to bude ale v příštím týdnu potvrzeno a budeme moct vše oznámit, ale snažíme se o to. EURO samozřejmě ovlivní datum návratu některých hráčů, kteří na turnaji budou, takže stále jsou zde nějaké otazníky.

o komentáři Jacka Wilshera, že klub potřebuje více Kanonýrů…
Myslím, že je důležité mít lidi, kteří zde již byli a mají zkušenosti a jsou zde velmi respektovaní. Spoustu jich máme na tréninkovém hřišti, na stadionu, takže nevím, jestli Jack mluvil spíše o hráčích nebo ostatních lidech.

zda bychom se mohli vyplatit v létě z některých dalších kontraktů…
Nevím, kam nás léto zavede. Myslím, že každá situace bude odlišná a snad už nejsme v takové pozici.

zda budou muset někteří hráči odejít, abychom mohli nějaké hráče přivést…
Nemyslím, že to tak úplně je, ale omezí to nebo pozmění nějaké plány s ohledem na jednoho nebo dva hráče.

/arsenal.com/

Tags: , ,

Komentáře

 1. Kozlik89 (karma: 2774) #1

  No Mikeli tak už je na čase aby si s tím týmem taky něco předvedl, protože zatím si neukázal nic. Všichni víme že tým na titul fakt nemáme, ale on s tím co má k dispozici předvedl zatím to nejhorší co jsem viděl, Arsene i Emery nehráli takovou srackku jako hrajeme ted pod Artetou.
  Zatím slyšíme jen výmluvy, nic jiného, ja už Mikelovi neverim, těch prehmatu a preslapu udělal už moc. (Nedávno jsem četl vyjádření že vlastně hráči které má jsou na svém maximu a víc z nich nedostane ok tak se predved na podzim)
  Vedení mu ale evidentně dal věří, takže uvidíme, vypadá to že v lete budeme masivně posilovat, bude nová sezóna budeme začínat od 0, dal bych mu čas do vánoc pokud nebude v top 4 a nebudeme předvádět diametrálně lepší fotbal než letos okamžitě bych ho vyhodil.

     • El Duan (karma: 296) #1

      Presne tak..mozno bodovo je arteta rovnako ako emery ale hra dominancia ovladnutie supera to pod emerym nebolo vobec a teraz z plno zapasov sme nevytazili ziaden bod alebo len 1 bod ked sme mali ziskat 3 no doplatili sme nato ze sme nevyuzili tu jednu dve tri sance co sme mali a gol sme dostali z nicoho…keby z tychto zapasov sme ziskali body boli by sme z prehladom v top 4….mne arteta tiez niekedy „pije krv“ no plno velkych trenerov fergason prve 3 sezony bez trofeje potom jedna za druhov…klopp v live to iste…ale chapem preco prave arteta ma tu podporu ktoru emery nemal…je tam plno vnutornych zmien ktore arteta priniesol presne ako kedysi AW co sa o emerym neda povedat

      |
   • Kozlik89 (karma: 2774) #1

    Jasny, to je tak jediný co se tu za rok a půl zlepšilo, naše obrana (za to ale arteta může vděčit tomu ze ma v Sestavě Tierneyho a Gabriela, což Emery nemel), ale to že nás útok a celkově přechod do uroku se zase o třídu zhoršil to už nikdo nenapíše. Viděl si letos naše přechody do utoku? My když jdeme do brejku nebo do přečíslení tak místo aby jsme za to vzali tak se s míčem zastavíme na půlce, počkáme až se soupeřova obrana zformuje a vrátí a pak si jako šašci prihravame na půlce až se dostaneme zpět ke golmanovi. Takhle končilo 90% našich útoku, a jako sorry ale na takovou sracku se nedá koukat. Arteta si hraje na Pepka a myslí si ze ma hráče jako v city, ale nemá.

    • dave (karma: 13550) #1

     U mňa reálny cieľ bude na budúci rok kľudný 6,7 flek a EL. Všetko pod bude neúspech a jasný vyhadzov. Ale záleží ako dopadne leto a aké prídu posily a kto všetko odíde. Chelsea, City, United, Liverpool sú o krok a niekto aj o dva vpred, takže neviem, ako sa chceš cez nich dostať. Chcelo by to sa nato pozrieť reálne.

     • Kozlik89 (karma: 2774) #1

      Vzhledem k tomu ze nám odpadla Evropa můžeme se soustředit jen a jen na PL tak si myslim ze cíl by mělo být top 4 a návrat do LM, cokoli pod je pro mě bráno jako neúspěch. Jak se pres ne dostat? Neprohravat s týmy jako WBA, sheffield, wolves atd… jak jinak..jak se před ne asi dostali Lišky, jakože se mezi ně dostalo WHU? Realne by jsme o top 4 měli bojovat každý rok, to že se to teď nedaří díky mnoha prehmatum ve vedení je věc druhá.

      |
     • dave (karma: 13550) #1

      Ale všetky tie kluby, ktoré budú hrať poháre, tak majú nato predsa kádre. Majú hotové kádre, kde im už iba stačí posilniť jednu, dve pozície a porovnaj to s nami. Ak odídu Leno, Bellerin, Xhaka, Luiz, Laca, tak to máš veľký zásah a bude sa musieť vymeniť takmer polka základu. Mužstvo nebude zohraté a noví hráči budú potrebovať niekoľko mesiacov, niektorí aj celý rok na aklimatizáciu.

      |
     • killerhammer (karma: 4234) #1

      Emery bol lepší v pohároch, jeho taktika „malého“ teamu teda brániť a hrať na brejky platila v EL až do finále.
      Na budovanie nového Arsenalu on nemal, ani osobnostné predpoklady a v Anglicku bez znalosti reči bol úplne stratený 😀
      K Artetovi by som napísal, že má vzdelanie, futbalovú víziu, ale výsledkom zatiaľ je len kopa rečí a výhovoriek a v zime očakávam, že budeme presne tam kde pred rokom, takže nad hranou vypadnutia.
      Teraz mu odídu skúsení hráči a bude to stavať odznova, takže nejaký lepší výsledok možno o 2 roky, ak sa teda poučí a nebude svoje chyby opakovať, to je smutná realita, priatelia!

      |
     • honza02 (karma: 949) #1

      Ja bych osobně asi neřekl, že byl lepší v pohárech. Ano, v EL se dostal o jedno kolo dál než Arteta (což imho nic neznamená), těžké zápasy FA Cupu už jsme vyhrávali pod Artetou, pokud si dobře vzpomínám.

      |
 2. FFA (karma: 1430) #1

  Toreirra, Guzi, Kolasinac, Niles, Mavropanos, Willock, Saliba – z tychto hracov na hostovani vidim buducnost u nas snad len u Salibu, mozno Willocka a Mavropanosa. Uvidime co ma Arteta s nimi v plane. Zvysok na 90% predaj, snad za nich dostaneme dokopy aspon 50milonov…

  Co sa tyka Acka, tak ja osobne by som spravil velky rez kadrom /kedy inokedy ked nie teraz, ked nebudeme hrat EL/LM? Takze odchody Runnarson, Bellerin, Luiz, Mari, Soares, Chambers, Wilian, Nketiah a asi aj jeden z dvojice Laca/Auba. Noo, som hodne zvedavy na leto…

  Co sa tyka posil, ja by som to videl na RB, CB, CM ako priority.

 3. msturm (karma: 883) #1

  Lehce se zapomíná, že Arteta neměl jedinou normální přípravu. V sezóně měl asi dva tydný kdy se nehráli dva zápasy za týden, nebo nebyla většina týmu na repre. Pro systémovou změnu je potřeba čas a ten zatím neměl. Já ho budu hodnotit až v příští sezóně. Pamatuji si jak tady někteří ohrnovali nos nad tím, že AW měl nejdelší šňůru účastí v LM, tak si i takový tým jako je Arsenal musí šáhnout na dno, aby si lidé uvědomili, že už pravidelná účast v LM je náročná

  • PolisLBC (karma: 828) #1

   Na to dno si v rámci přestavby sáhly i jiné týmy. Chelsea, ManU, Pool…teď jsme to my. City byly mimo top4 40 let, než přišel Šejk s naditou peněženkou… Vzhledem k tomu, ze na tu přestavbu v Arsenalu takových peněz není, tak to třeba bude trvat déle, ale já stále v nějaký proces změny věřím, i když mě samozřejmě mrzí, že nejsou výsledky ani herní projev. Hold na fife mi ta přestavba jde rychleji..

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.