Arteta o Evertonu, zraněných hráčích a Villarrealu.

Mikel Arteta odpovídal na dotazy novinářů před zápasem PL proti Evertonu, který se odehraje netradičně již v pátek ve 21:00 našeho času.

o týmových novinkách a pěti hráčích mimo hru…
Ano, to je bohužel situace, ve které se momentálně nacházíme. Pravda je, že se jim všem vede skvěle a jsou trochu v předstihu oproti plánu. Neočekáváme, že by byli k dispozici na Everton, ale myslím, že s Martinem jsme trochu na pochybách, uvidíme, jak bude vypadat dnes na tréninku. Zbytek je mimo hru a pokusíme se je zapojit co nejdříve zpět do týmu.

o udržení pozornosti hráčů během tréninku v tento podivný týden…
Zvykám si na to, od mého příchodu je to jako na horské dráze a za posledních 18 měsíců se toho stalo pravděpodobně více, než za posledních 20 let. Snažíme se s tím vypořádat, zůstat jednotní a všichni odhodlaní, být transparentní se zprávami, které máme a snažíme se posunout dále. Můžeme si z toho vzít spoustu lekcí, musíme se z toho poučit a reflektovat na to, dostat fotbal do lepší pozice.

o tom, jak velký zápas nás proti Evertonu čeká…
Zažívají opravdu dobrou sezónu, proti Fulhamu jsme nezískali požadovaný výsledek, výsledek byl oproti našemu výkonu zklamáním. Dle mého názoru jsme si ten zápas naprosto zasloužili vyhrát. Nyní potřebujeme v PL vyhrát každý zápas, abychom měli co nejlepší šanci dostat se skrze tuto soutěž do Evropy.

zda je pro něj speciální hrát proti Evertonu…
Vždy. Zažil jsem tam neuvěřitelných sedm let, je tam mnoho lidí, které mám rád, chovám k tomuto klubu hromadu pocitů, vůbči jejich fanouškům. Vždy jim budu vděčný za ta úžasná leta a nikdy na ně nezapomenu.

zda se vezeme na dobré vlně díky čtyřem zápasům bez porážky…
Myslím, že ano a i způsobu, jakým hrajeme. Ale zápas proti Fulhamu, nevyhrát jej byla pro nás ostuda, dostalo by nás to totiž do mnohem lepší pozice. Musíme se ale posunout dál, stále ještě máme o co v lize hrát a jsme v semifinále Evropské Ligy, takže jsme všichni vzrušení, jak zakončíme tuto sezónu.

zda bude mít v hlavě i zápas proti Villarrealu…
Ne, chci se soustředit na Everton. Máme pak dalších pět dní na přípravu a jak se pak proti nim představíme závisí i na tom, jak budeme hrát proti Evertonu, takže na to se teď celý tým soustředí.

zda si pamatuje proměněnou penaltu proti Evertonu z roku 2014…
Ano, pamatuji. Pro mě to nemůže být ani jinak.

o tom, jak je důležité, aby se zítra nikdo další nezranil…
Chci tento zápas vyhrát! Potom doufám, že se nic takového taky nestane. Nechci o tom ani myslet. Máme za poslední týdny tolik zranění, že to dostalo tým do složité pozice. Ostatní hráči ale zareagovali skvěle, tým předvádí dobré výkony, takže pojďme a vyhrajme tento zápas. To je nejlepší medicínou, vždy, ať se děje cokoliv: vyhrávejte fotbalové zápasy.

zda je utkání proti Evertonu pro něj speciální…
Velmi speciální. Díky vzpomínkách a zkušenostem, které jsem tam získal, jsem opravdu spojen s tímto klubem a lidmi, kteří jej vedou.

zda by páteční porážka znamenala, že jedinou cestou do Evropy by bylo vítězství v Evropské Lize…
Myslím, že matematicky je to možné, dáme tomu šanci i když víme, že to nezáleží na nás.

zda doufá, že hráči nebudou ze současné situace rozrušení…
No, budeme se snažit tým připravit co možná nejlépe, takže to nebude tento případ. Víme, že se kolem stadionu něco může dít protože fanoušci budou chtít vyjádřit svůj názor, naším úkolem je zajistit, aby byl tým soustředěný na výkon na hřišti.

Pozn. překl.: Z překladu jsem z časových důvodů vynechal části o SL. Děkuji za pochopení. Mates

/arsenal.com, twitter.com, YouTube.com/