Arteta o fanoušcích, kondičce, Torreirovi, Nketiahovi

Jako hlavní trenér získal Mikel Arteta své první vítězství a jeho potěšení bylo jasné, když se posadil na svou tiskovou konferenci po zápase.

o výkonu…

Jsem velmi spokojen s výkonem, jsem ještě více potěšen výsledkem, který jsme potřebovali. Všechny věci, které jsem požadoval a chtěl vidět na hřišti, se skutečně dnes staly.

o odpovědi fanoušků na tým…

Absolutně. Řekl jsem hráčům: „Je to na vás, na vaší řeči těla a chování, pokud jste schopni jim to předat, přijmou to. Pokud je negativní, je to negativní [reakce fanoušků], je-li pozitivní, je pozitivní a jsou ochotni vám pomoci. Jsou tu, aby vás podpořili. Jsou to fanoušci a chtějí vidět, jak jejich tým hraje jako dnes. Mockrát vám děkuji, protože když jsou hned za týmem, můžete si říct o sebejistotu a věci, které zkoušeli, a energie směrem ke hře, kterou jste mohli vidět, byla mnohem lepší.

o tom, zda je tým ještě vpřed, než si myslel, že budou …

Absolutně. Úkolem však je udržet to.

o zlepšení kondice…

Doufám! Musím přiznat, nebyl to plán [být vzadu ve druhé polovině], ale v tuto chvíli trochu trpíme kvůli intenzitě, kterou jsme měli v první polovině. Myslím, že to přijde, je to součást procesu, způsob, jakým trénujeme, ale v tuto chvíli nemáme na to moc času. Ale také se mi ta nezdolnost opravdu líbila a rád vidím, jak spolu trpí. Když se museli bránit hlouběji … Chci vidět tu reakci, že místo toho, aby se navzájem rozzlobili, když někdo dal míč pryč. Byla to pozitivní reakce a všichni se sledovali. Jsem potěšen i tímto aspektem hry.

o Lucasovi Torreirovi…

Byl zase opravdu dobrý. Chce bojovat za každý míč. V tréninku bojuje za každý centimetr. Začal chápat celý obraz mnohem lépe, to je, co se snažím s ním dělat. Byl skvělý. Ve třech zápasech, které hrál pode mnou, byl top.

o tom, zda máme schopnost rozvíjet naše zápasové vlastnosti…

Ano. Myslím, že to musíte mít přirozeně. Pak můžete být s tím nakažliví. Myslím, že máme nějaké opravdu dobré vzory ve fotbalovém klubu. Myslím, že když zavedeme dobrou kulturu a dobrý způsob společného života, přijde více. Potřebují jen dobrou základnu, potřebují podporu, potřebují vedení. Proto jsme tady.

o tom, jak významný je pro něj tento výsledek…

Na konci dne jsme posuzováni podle výsledků. To hráčům poskytne obrovský nárůst důvěry, že mohou hrát proti jakémukoli soupeři v této lize a být lepší než oni, dominovat a soupeřit proti nim. To je něco, co podle mého názoru po mnoho týdnů nedělali společně. Také to, co se snažíme vytvořit, nejsou jen slova, ale ve skutečnosti se to děje a můžete to vidět. To vede k větší víře. Je to jen o vítězných zápasech.

o tom, jestli dokáže porovnat pocit vítězství jako manažer s tím, když byl hráčem…

Jako manažer je to mnohem stresující! Ztratil jsem hlas, ale jsem velmi potěšen. Většinou pro ně a také pro fanoušky, protože jsem šťastný, když jsem se prošel kolem stadionu a viděl jsem úsměvy, viděl jsem energii, viděl jsem stojící lidi, a to je to, co chci.

o tom, jak těžké bylo zvednout šatnu, když přišel…

Proto jsem jim řekl, že bez vás to nebudu moci udělat. Musíte otevřít ty dveře a věřit, že můžu do klubu přinést něco jiného. Potřebujeme, aby všichni zaměstnanci věřili také. Pokud se nám to podaří, den za dnem, bude to trvat dlouho a proces nebude snadný a budou existovat vzestupy a pády, ale do toho se pustili. To je můj pocit. Chtějí to udělat. Myslím, že si to začínají užívat a doufejme, že je to začátek.

o zprávách o návratu Eddieho Nketiaha do klubu …

Ano, zítra se setkáme s Raulem a Eduem, abychom projeli všechny hostování a situace. Vím, že přijde zítra, takže s ním promluvím a pokusíme se pro něj udělat nejlepší rozhodnutí.

arsenal.com