Arteta o Fulhamu, Gabrielovi a výkonu týmu.

Mikel byl uchvácený z reakce svého týmu poté, co otočili nepříznivý výkon a nad Fulhamem zvítězili. Obzvláště jej potěšil Gabriel, který vstřelil vítězný gól 5 minut před koncem zápasu. Brazilský obránce tak odčinil svou chybu, po které šel Fulham zásluhou Mitrovice do vedení.

o zápasu…
Jsem rád za náš výkon, náš přístup a mentalitu, kterou tým ukázal. Myslím, že jsme měli celou dobu navrch, takže to bylo o trpělivosti a čekání na branku protože jsme si ji zasloužili. Museli jsme se vyhnout chybám, ale jednu jsme udělali a stálo nás to inkasovanou branku. I přes tuto nepřízeň tým a hlavně Gabi ukázali, že chtějí hrát dál. S fanoušky a jejich podporou na tomto stadionu je to mnohem lehčí, tým si zasloužil vyhrát. Tak to prostě je.

o reakci Gabriela po jeho chybě…
Tak by po gólu zareagoval každý. Hned poté mu celý stadion ukázal svou podporu a víru, pak hráč musí ukázat, že má kuráž pokračovat dál. Je to součást fotbalu, chyby jsou součástí a budou se stávat, je to ale o tom, jak na to odpovíte a za to jsem moc rád. U Gabiho to není náhoda, změnil svou mentalitu a jeho přístup každý jednotlivý den je jiný než před rokem či dvěma.

zda k té chybě nemělo vůbec dojít…
To je jasné.

o změnách, které udělal Gabriel…
Způsob, jakým se o sebe každý den stará, to je nejdůležitější věc v jeho životě kromě jeho dcery a rodiny. Jak je konzistentní ve svých každodenních návycích a jak moc se chce stát jedním z nejlepších.

o naší odpovědi na nepříznivý stav…
Vyspěli jsme, máme více alternativ. Hrát před těmito fanoušky strašně pomáhá protože vás ženou dopředu, hodně také záleží na víře a sebedůvěře. Nyní máme víru, že to zvládneme.

o spojení s fanoušky…
Neznám žádný top tým, který by toto spojení se svými fanoušky neměl. Je jedna osoba, kterou mám opravdu rád, kterou miluji a já ji nějakou dobu neviděl. Po dvou letech byl zase na stadionu a řekl, že to bylo to nejlepší co slyšel od dob Highbury.

o výkonu Martina Odegaarda…
Jeho vliv, kdy v těžkých momentech dokáže vzít míč a provést něco, to je něco, co on prostě umí.

/arsenal.com/