Arteta o letních přestupech, Salibovi a prodejích

Mikel Arteta říká, že vše je „velmi jasné“ v tom, kde potřebuje posílit svůj tým, až se otevře přestupové okno

Náš hlavní trenér byl požádán, aby hovořil o tom, kde chce posílit svůj tým, o příchodu Williama Saliby, a zda mohou někteří hráči odejít.

Tohle je to, co řekl médiím:

o tom, zda se zajímá o Thomase Parteye…

Nemohu mluvit o žádném zájmu o jakéhokoliv hráče, který hraje v jiném týmu než v tom našem, promiňte.

o tom, kde potřebujeme v přestupovém okně posílit…

Mám v tom jasno. Mám velmi jasný plán a představu o specifikacích hráčů, pozicích a týmové vyváženosti, kterou musíme mít, abychom byli schopni soupeřit s ostatními top týmy v zemi.

o Williamu Salibovi…

Jak víte, oba kluby měly nějaké rozhovory. V tuto chvíli ještě nedosáhli jakékoliv dohody, aby mohl hrát finále. Konec konců, je to náš hráč a chceme pro něj to nejlepší. Chceme ho chránit a chceme jej v co nejlepší možné kondici. Je to ale něco, co je třeba řešit na klubové úrovni.

o přestupu nějakého středního obránce toto léto…

Uvidíme, protože Pablo nebude na začátku sezóny dostupný a Callum také ne. Máme před sebou ještě 9 zápasů do konce sezóny. Může se stát hodně věcí. William má tuhle sezónu hodně problémů se zraněními, stejně tak nebyl stabilním hráčem. V tomhle smyslu si počkejme a uvidíme. Máme možnosti, zvážíme situaci a uděláme to nejlepší pro budoucnost. V tuto chvíli ale nemáme moc stability.

o tom, zda bude prodávat hráče, aby pak mohl nějaké přivést…

Znovu. Nevíme, jaký bude trh. Samozřejmě dáváme dohromady různé plány, co budeme moci udělat. Nejistota je v současnosti stále velká. Podle toho, jak ukončíme sezónu, budeme diktovat spoustu věcí také finančně. Musíme být trochu trpělivý a uvidíme, co se stane.

o tom, zda uvidíme menší utrácení v letním přestupovém období…

Viděli jsme různé věci. Třeba v tuto chvíli je chování Chelsea na trhu odlišné od ostatních. I Bayern Mnichov už byl velmi agresivní, takže nevím. Podle mě nemůžeme být tým, který musí prodat své nejlepší hráče, aby se pokusil někoho přivést a zlepšit naše mužstvo, to je jisté.

/arsenal.com/