Arteta o Newcastlu, Parteym a Marím.

V pondělí nás opět čeká zápas se Strakami, tentokráte v rámci PL. Náš manažer odpovídal na dotazy ohledně zdravotního stavu svého týmu, Stevu Brucovi, sérii čistých kont a mnoho dalšího.

o angažování Richarda Garlicka, jako ředitele fotbalových operací…
Na začátku sezóny jsme ztratili Husse Fahmyho. Zastával velmi důležitou roli spojovacího článku mezi mnou, Eduem – technickým ředitelem, vedením klubu, Vinaiem. Potřebovali jsme někoho se spoustou zkušeností, kdo zná tuto práci velmi dobře, kdo má konexe v agnlickém a světovém fotbale. Také někoho, kdo by přinesl nové nápady a kvalitu, kterou věříme, že pro chod tohoto businessu způsobem, jakým chceme, je třeba. Je to rozhodně kandidát, kterého jsme chtěli a teď musíme proces respektovat. Nyní je v Premier League a uvidíme, kdy jej můžeme získat.

zda jmenování Garlicka uvolní tlak z jeho samotného…
Není to o tlaku, je to o přínosu, o získání lidí do týmu, kteří jsou v něčem lepší než my. To nás udělá lepšími. Museli jsme nahradit Husse, měl opravdu důležitou roli nejen v prvním týmu, ale také v akademii a měl na starost taky spoustu administrativní práce s různými subjekty po celé Evropě. Potřebovali jsme ho nahradit, o tom nebylo pochyb. Hledali jsme několik měsíců a všichni jsme se shodli, že nejlepší volbou bude Richard.

o Pablo Marím…
Ve středu si přivodil zranění lýtka. Myslím, že několik zápasů vynechá. Je to další hráč, kterého jsme teď ztratili, ale vrací se nám Gabi po Covidu, což je dobrá zpráva. Stejně tak se nám vrátil i Thomas. Soustřeďme se na pozitiva.

zda je Thomas Partey připravený nastoupit…
Udělal ten správný pokrok. Očividně během posledních čtyř měsíců toho moc neodehrál. Zranil se na naprosto stejném místě jako předtím v zápase se Spurs. Nyní se musíme ujistit, že je schopný nastoupit. Zvládl to na 25, 30 minut. Nic necítil, takže vyhlížíme další pokrok.

o čtyřech čistých kontech v řadě…
Je to velmi pozitivní protože to je základ k vítězství jakéhokoliv zápasu, dává vám to skvělou příležitost vyhrát každičký zápas. Proti Palace nám chyběla potřebná kvalita v útočné třetině, která je proti takovému týmu zapotřebí. Roy je manažer, jehož tým je velmi organizovaný, byli vždy tak úspěšní proti velkým týmům, jsou opravdovou hrozbou v protiútocích a standardních situacích. Proti nim nám něco chybělo.

zda soucítí s Brucem po sérii několika špatných výsledků…
Absolutně. Když sedíte na takovéto židli, trpíte a máte spoustu empatie se svými kolegy. Všichni víme, co si to vyžaduje, jak moc trpíme, Brucey je skvělý chlap, opravdu dobrý manažer.

co je potřeba k tomu, aby se dostal z těžkého období…
Zaprvé, potřebujete podporu od klubu, to je jisté, potom potřebujete cítit podporu i od fanoušků, kteří vidí, co se snažíte vybudovat. Pro mě je poté nejdůležitější podpora od samotných hráčů. Když víte, že hráči jsou na stejné lodi a opravdu se kvůli vám snaží, že jsou za vámí, dává vám to spoustu energie. Když pak cítíte, že jste nejspíš hráče ztratil, že za vámi nestojí, je to těžké.

o potřebě držet se svých názorů…
To je dle mého hodně důležité. Některé věci se dají vidět jen obtížně, musíte být schopní je vidět a analyzovat vše, co se děje, ale také se musíte umět adaptovat. Nesmíte být tak zaseknutí, někdy se musíte adaptovat a změnit nějaké věci v pokusu se pohnout jinam. Rozdíly v této hře, kde padá málo branek, vyhrát nebo nevyhrát, jsou opravdu malé.

/arsenal.com/