Arteta o Newcastlu, reakci na prohrané NLD a zraněných.

V pondělí večer nás čeká výjezd na St. James‘ Park, kde vyzveme v předposledním utkání PL domácí Straky. Boss odpovídal již tradičně na dotazy novinářů…

o tom, kteří naši obránci jsou fit…
To je dobrá otázka! Více budeme vědět později, chceme vědět, jak se zotavují, jak se cítí. V pondělí budeme vědět nejvíc.

na které hráče se ještě čeká…
Bena a Gabiho.

jak zpětně hodnotí NLD…
Dívám se dopředu. Řekl jsem to už na předchozí tiskovce, dívám se pouze dopředu, ten zápas jsme prohráli, byli jsme zklamaní, ale nemáme žádný čas na regeneraci a v pondělí večer nás čeká velký zápas proti Newcastlu a veškeré soustředění a energii směřujeme k tomu.

o pozápasovém komentáři Antonia Conteho…
Plně se soustředím na Newcastle.

jak jsme hráli proti Sp*rs…
Začali jsme extrémně dobře, tím, že jsme obdrželi první branku a po takovém rozhodnutí i druhou, se zápas těžko posuzuje či hodnotí, ale jak jsem už řekl, jsem na své hráče opravdu hrdý, jak se snažili s touto situací vypořádat, samozřejmě jsme ale s výsledkem zklamaní.

o tom, co se od hráčů naučil od této porážky…
Jak šťastný jsem, že je mám, jak dokáží ustát jakýkoliv tlak, jak vyhlíží pondělní zápas, jak jsou natěšení na před námi stojící výzvu. Všichni totiž víme, čím jsme si během sezóny prošli a jak moc jsme museli bojovat, abychom byli v této pozici.

zda ve čtvrtek zažil nejtěžší moment své kariéry…
Čtvrtek byl jeden z nich. Prohrát derby je samozřejmě vždy bolestivé, projít si takovou situací v takovém zápase. Hodně se ale také naučíte, možná více než z některých vítězství, takže je dobré si někdy takovými momenty projít.

zda hráči utrpěli na sebevědomí…
Ta možnost, že prohrajeme, zde byla a věděli jsme, že se můžeme dostat do situace, ve které jsme dnes. V minulosti se toho stalo hodně a prošli jsme si mnohým, už jsme to zažili a snad nám to v pondělí může pomoci.

o tom, jakou reakci od hráčů očekává…
Nadšení, které mi ukazují každý den. Způsob, jak dnes přišli plní energie, kterou chtějí ukázat i v tom zápase, a vůli předvést výkon na té nejvyšší úrovni.

o zlepšení Newcastlu od ledna…
No, můžete vidět, co tam Eddie a jeho trenérský tým dokázal. Hned od začátku změnili styl hry, několikrát i formaci, od té doby však byli konzistentní a vše otočili naruby, zaslouží si uznání.

o tom, jakou atmosféru očekává na St. James‘ Parku…
Tohle je Premier League a je skvělé vyjet ven a zažít atmosféru na takových stadionech. Jako sportovec chcete takové momenty zažít, vzít to za správný konec a cítit to štěstí, že můžete takové zápase odehrát.

jak se vypořádáme s dalšími zraněnými…
Budeme muset upravit jisté pozice tak, aby to fungovalo protože nemáme více obránců. A i když máme k dispozici několik hráčů z akademie, tak ti nemají s tímto příliš mnoho zkušeností, nejsou to vyloženě stopeři, takže to musíme nějak vymyslet.

jak je pravděpodobné, že bude White a Gabriel fit…
Mohl bych vám říci nějaký odhad, ale to bych vám mohli říct v podstatě cokoliv. Lepší odpovědi budeme mít později, možná ale ne ty, které chceme slyšet.

/arsenal.com/