Arteta o Nketiahovi, Mavropanovi a Salibovi

Zatímco byl William Saliba v lednu zapůjčen do Nice, Eddie Nketiah zůstal v klubu, ale je pro něj těžké sehnat minuty v prvním týmu

Co je nového u tohoto mladého dua? A jak sledujeme vývoj Dinose Mavropana? Tohle řekl Mikel Arteta ve středu před médii:

o nedostatku minut pro Nketiaha…

No, když mluvíme o managementu, je to jedno z rizik, když vynecháte z týmu někoho jako je Eddie, ale v současné době byli všichni fit a máme tak spoustu možností. Ale bolí to i kvůli tomu, jak se Eddie chová a jak každý den trénuje, protože je to hráč z naší akademie, ale bude mít svou šanci. Musí být trpělivý. Nevykazuje žádné známky chybějícího přístupu, nebo něčeho podobného, je to pravý opak. Je radost s ním pracovat a zaslouží si minuty a pokud je nedostane, je to jen moje chyba.

o tom, zda existuje riziko, že by nedostatek minut mohl poškodit jeho vývoj…

Ano, je to proto, že potřebuje hrát. Při některých příležitostech jsme ho chtěli využít trochu víc, a to jsme neudělali. Abych byl spravedlivý, když hraje, tak hraje dobře, ale ve svém věku a na to, co dělal v posledních dvou nebo třech sezónách, potřebuje víc minut. Je to něco, o čem musíme otevřeně mluvit a udělat správné rozhodnutí.

o Williamu Salibovi a Dinosi Mavropanovi…

Schůzky máme velmi často a posuzujeme, jak si vedou. Samozřejmě jsme získali všechny informace a sledujeme jejich zápasy, protože chceme velmi pozorně vědět, co dělají. Včera jsem například mluvil s Benem Knapperem, což je náš manažer pro hostující hráče, který má na starosti sledování všeho, co děláme a je v kontaktu s hráči. Podívejte, je dobrá zpráva, že hrají, a je dobrá zpráva, že mají možnost mít spoustu minut, protože to nám dá mnohem lepší vnímání o tom, kde jsou a jak je můžeme použít.

/arsenal.com/