Arteta o novinkách z týmu, Aubameyangovi a Villarealu

Ve čtvrtek chceme otočit naši semifinálovou odvetu Evropské ligy, kdy ve druhém zápase hostíme Villareal na Emirates Stadium

Před zápasem si náš manažer sedl na virtuální tiskovou konferenci, kde byl tázán na zprávy z týmu, Pierre-Emerick Aubamayanga, a mnohem více.

Zde je to, co ve středu na tiskové konferenci řekl:

o týmových novinkách…

Uvidíme dnes. Dnes odpoledne máme trénink, takže uvidíme, jak na tom všichni budou.

o kritice na falešnou devítku z minulého týdne…

Kritika je součástí práce a běžně přichází, když prohrajete. Všichni to víme.

o balancováním nad střetnutí…

Musíme přijmout výzvu a příležitost, kterou máme před sebou. Myslím, že je to podesáté, co je klub v evropském semifinále, takže se to nestává moc často. Zítra musíme využít příležitosti a zasloužit si právo být ve finále.

o Pierre-Emerick Aubameyangovi a Kieranu Tierneym…

Dnes se na ně podíváme, jak všichni trénují.

o možnosti, že finále budou čistě anglická…

Myslím, že by to bylo opravdu dobré znamení pro anglický fotbal.

o tom, zda jsou zvěsti o převzetí před semifinále užitečné…

Musíme se snažit být daleko od všech těch zvěstí a všeho, co se děje kolem klubu, a soustředit se jen na hřiště. Nejlepší způsob, jak pomoci klubu být v nejlepší možné pozici, je vyhrát fotbalové zápasy a být konkurenceschopní na té nejvyšší úrovni.

o tom, zda mluvil s někým, kdo se podílel na údajné nabídce o převzetí…

Ne.

o tom, zda byl v kontaktu s rodinou Kroenkeových…

Byli s námi v kontaktu v posledním týdnu nebo tak nějak, a to opravdu přesvědčivým způsobem, jak už jsem řekl minulý týden.

o tom, jak velký je tento zápas pro klub v krátkodobém i dlouhodobém horizontu…

Je to obrovský zápas pro všechny, ale zejména pro klub, protože jsme tady jako reprezentanti fotbalového klubu a našich fanoušků. Chceme to udělat tím nejlepším způsobem, že získáme trofeje. Pokud zítra vyhrajeme, budeme mnohem blíž k získání další trofeje. To je jediný cíl a účel toho, abychom tu byli.

o tom, zda tento zápas bude mít vliv na naše letní plány…

Já ti nevím. Je těžké na to reagovat. Co můžu říct je, že vítězství vždy pomůže do budoucna. Je to nejlepší způsob, jak připravit cokoliv na budoucnost.

o tom, jak často mluví s rodinou Kroenkeových…

Dost často. Zbytek, jako Vinai, Tim a Edu to dělají taky často. Existuje opravdu dobrá komunikační linka.

o tom, jak důležitý je náš venkovní gól…

Vždy je to opravdu důležitý. Očividně jsme nedosáhli výsledku, který jsme chtěli, ale s ohledem na kontext a situaci, která se stala během zápasu, a že jsme hráli 40 minut s deseti muži, jsme se z této situace dostali docela dobře.

o tom, zda byla kritika vůči Aubameyangovi tvrdá…

Znovu, mají právo se vyjadřovat. Moje práce, moje zodpovědnost, je chránit naše hráče a snažit se z nich dostat maximum. Víme jisté věci, které okolní svět neví. Mohou to komentovat, ale někdy bez znalostí všech detailů, což je pro lidi trochu nefér. Děláme rozhodnutí, která někdy lidé posuzují, ale ve skutečnosti neznáme detaily. Ta kritika je součástí naší práce.

o tom, jak je na tom po neděli…

Hrál dobře a cítil se mnohem lépe než předchozí dny. Je jasné, že vstřelit branku je důležité i pro něj, takže je na dobré cestě.

o fanoušcích, plánujících znovu přijít a demonstrovat…

Myslím, že se musí umět vyjádřit. A když se to bude dělat určitým způsobem, tak na to mají právo. Musíme se na zápas připravit tím nejlepším možným způsobem. Nerad bych používal nějaké výmluvy. Pokud se něco stane, tak vím, že jediným účelem fanoušků je bránit klub a že chtějí pro tým to nejlepší. Pokusíme se o totéž.

o jeho myšlenkách na to, že fanoušci povzbuzují hráče na stadionu…

Myslím, že by to bylo skvělé. Chyběli nám tak moc, že je potřebujeme. Pokud hráči a tým cítí, že jsou hned za nimi a podporují je, tak je to dobré. Je to podesáté, co klub hraje evropské semifinále, takže je to pro nás velký okamžik. Doufejme, že je budeme mít blíž než posledních pár měsíců.

o tom, zda je to zatím největší zápas jeho manažerské kariéry…

No, je to zase velká chvíle. Ne pro mě, ale pro klub a pro všechno, co se stalo v posledních dvou letech a měsících. Všechna ta nestabilita, se kterou jsme žili z mnoha různých důvodů. Takže si myslím, že to bude opravdu důležité a velký krok vpřed, pokud budeme schopni být ve finále a mít příležitost vyhrát trofej.

o tom, jestli je přijatelné, aby klub jako Arsenal byl pět let mimo Ligu mistrů…

Je to realita. Očividně to není, co chceme, ale v tom období se stala spousta věcí, a to z mnoha důvodů. Jedním z nich je to, že úroveň se zvyšuje na takovou, která nemá v této lize obdoby a my nejsme jediný klub, který byl mimo. Ale očividně se s touto situací nesmíříme a chceme ji okamžitě změnit. V této sezóně k tomu máme stále příležitost.

o tom, zda výsledek tohoto zápasu rozhodne, zda jsme měli dobrou sezónu, nebo ne…

No, bylo by to posuzováno takto, to je jisté. O tom, jak dobrou práci odvádíte, rozhoduje mnoho faktorů, různí lidé. Nevenek je to jen tím, jestli vyhrajete nebo prohrajete, to jsou rozhodující momenty.

o chybějící rotaci na levém obránci a pokud to má pomoct Granitovi přizpůsobit se pozici…

Byl to jeden z důvodů, kvůli tomu, jak jsme chtěli hrát a kvůli hráčům kolem. Podařilo se nám od té doby, co tam hraje získat pár čistých kont, a to je něco, co se nestalo 13 zápasů. Dává týmu něco jiného.

o tom, že Cedric hrál pravidelně v lednu a únoru, ale od té doby méně a co musí udělat…

No, byl trochu nešťastný, protože jako pravý obránce hrál dobré zápasy a pak jsme měli zranění Kierana a on hrál některé zápasy jako levý obránce a trénovali jsme s ním, jako s levým obráncem. Mohli jsme mu dát víc příležitostí, ale je pravda, že Calum přišel a vedl si opravdu dobře.

o obranných chybách v domácích zápasech…

Bylo tu mnoho faktorů. Chyby byly jedním z hlavních. Uznali jsme některé standardní situace s jinými týmy, které toho moc nevytvořili, a tak se jim podařilo vstřelit branku.

o tom, jak dostává z hráčů tyto chyby…

Řekl bych, že je to téměř nemožné. To je součást fotbalu a chyby jsou součástí každého sportu a myslím, že je to nejtěžší věc na trénování.

o zranění Davida Luize…

Nemáme žádné nové zprávy. Včera se cítil lépe. Uvidíme, jak na tom dnes bude. Zatím neznáme rozsah zranění.

o tom, zda je možnost, že bude zítra hrát…

S Davidem je to vždy možné, protože chce být k dispozici. Vynaložil neuvěřitelné úsilí, aby byl v pozici, ve které je dnes a to, že hrál proti Newcastlu, byl už velký bonus. Byl na operaci s kolenem, takže u Davida nikdy nevíte.

o tom, zda je vše připraveno, aby Aubameyang zítra začínal…

Tato hra vám dá vždycky příležitost. Pokud tam jste, tak jste připraveni to získat. Dokáže se to rychle otočit, tak to snad uvidíme zítra.

o tom, že tento tým má poslední šanci vyhrát trofej pro Arsenal…

Nechci takhle přemýšlet. Chci si myslet, že vždycky mají hlad vyhrát jakoukoliv soutěž, do které jsou zapojeni. Pro některé hráče je pravdou, že to může být poslední sezóna z různých důvodů a vidím, jak moc to pro ně znamená. Jak moc to chtějí a doufejme, že to zítra dokážeme.

o tom, jaký druh zápasu očekává…

Nejsem si jistý, jak se připravují na zápas. Myslím, že jsme o tom mluvili před prvním zápasem a samozřejmě jsme brzo připustili branku, a to změnilo zápas. Pak přišla druhá. Museli jsme hrát 40 minut s deseti muži a koukali, co se stane. Máme představu o tom, co by se mohli pokusit udělat a víme, co chceme udělat my, abychom se přes to dostali. Pak, samozřejmě, je mnoho zápasů včetně toho zítřejšího.

o tom, co bude klíčem k otočení střetnutí…

Musíme hrát lépe než ve Villarealu. Začneme s 11 hráči, s něčím, co jsme neměli šanci udělat v posledním zápase a pak uvidíme, co se stane. Bude tam mnoho faktorů, které do toho vstoupí.

/arsenal.com/