Arteta o Olympiakosu, Aubameyangovi, Sakovi a dalším.

Ve čtvrtek nás čeká odveta proti Olympiakosu. Mikel odpovídal na dotazy na našeho kapitána, Martina Odegaarda či řeckého soupeře.

o novinkách v týmu…
Každý je více méně v pořádku. Máme pár pochybností, ale doufáme, že budou všichni k dispozici.

o šanci dát některým jiným hráčům herní čas…
Je to dobrý čas pro každého, jde o důležitý zápas, nic není rozhodnuto, čeká nás dalších 90 minut a víme, že to bude těžké. Každý musí být připravený. Máme tu příležitost, udělat pár změn, můžeme využít 5 střídání, takže zvolíme nejlepší tým, abychom je porazili.

o tom, proč nehrál Martinelli…
Je to má vina, on dělá vše perfektně, neuvěřitelně trénuje každý den, jeho přístup nemůže být lepší, samozřejmě je zklamaný, že více nehraje. Mluvil jsem s ním, musí být trpělivější. Odehrál pár minut, nějaké zápasy, je pravda, že konkurence v útoku je velká, musí být ale trpělivý a svou šanci určitě dostane.

o novinkách ohledně Aubameyanga…
Promluvili jsme si, vyřešili jsme to pozitivně, šli jsme dál.

zda má jistý návrat do sestavy…
Ne, každý musí být na top úrovni, aby si zasloužil své místo v týmu, není zde žádná výjimka. Zítra postavíme silný tým, chceme opět vyhrát.

zda zvažuje, že Aubovi vezme kapitánskou pásku…
Vyřešilo se vše během toho dne, vyřešili jsme to opravdu pozitivně a posunuli se zase dál.

zda dostane Emile Smith Rowe odpočinek…
Je pravda, že máme nějaké hráče se značným přetížením, ale prioritou je vyhrát dva následující zápasy, pak uvidíme, co se stane během reprezentační pauzy. Reprezentační týmy se musí přizpůsobit našim požadavkům. Nebude to naopak, protože my se musíme starat o naše hráče každý den. Nakonec, my hráče platíme, takže pokud se někdo musí přizpůsobit, budou to národní týmy.

co je nového ohledně Bukayo Saky a jeho dostupnosti…
Měl další test a cítil něco ve svalu. Je na tom už ale mnohem, mnohem lépe, oba dva jsou na tom líp. Rozhodnutí padne ve středu odpoledne.

zda je lepší stavět Emila a Martina spolu než aby byl jeden z týmu vynechán…
Plán byl mít více možností a vytvořit vazby mezi hráči, kteří dle našeho názoru, mohou hrát spolu. Pracujeme v klubu na identifikaci těchto talentů, dobrých a inteligentních hráčů, kteří mohou hrát spolu. Musíme pro ně najít tu správnou strukturu, abychom maximalizovali jejich potencionál, o to se snažíme a budeme se o to snažit i nadále s hráči, kteří mají podobné kvality.

zda si myslel, že se Martin tak rychle adaptuje…
To byl náš pocit. Ale nikdy nevíte. Musíte jej vidět v akci, musíte vidět jeho charakter trochu zblízka, každý den. Myslím, že každý byl ohromen jeho rychlou adaptací. Je to profesionál, od prvního dne předvádí silnou vůli, s každým v Colney chce spolupracovat, také jeho výkony jsou skvělé.

co si myslí o Martinovu progresu od jeho lednového příchodu…
Je stále lepší a lepší. Tomu, co chceme rozumí naprosto excelentně. Jeho pracovní tempo je fenomenální, v čem by se podle mého mohl dost zlepšit, je pronikání do soupeřova vápna a větší rozhodnost v zakončení. Předvedl to u jeho dvou branek, předvedl několik důležitých průniků do nebezpečných oblastí a celou dobu vypadal nebezpečně. Pokud to přidá do své hry, stane se z něj naprosto kompletní hráč.

o jeho jmenování kapitánem Norska…
Po nějakém společném čase s ním, tím nejsem překvapen. Vůbec nejsem. Je to osobnost, je velmi skromný a pohodový, na druhou stranu je profesionální a velmi odhodlaný. Jde příkladem, což by kapitáni normálně měli dělat.

zda může Odegaard těžit z větší zodpovědnosti…
Nevím. To je otázka na něj. Můžu odpovědět jen na to, co jsem prozatím viděl. Neznám jej pět let. Nevím, jak reaguje v mnoha jiných situacích, ale pokud mám teď říct svůj názor, tak je více než připravený na tuto roli. Jsem také velmi pozitivně překvapen jeho lidskými vlastnostmi.

zda je dvojzápas už rozhodnutý…
Absolutně ne. Díky tomu, co jsme viděli, jak jsou schopní vyhrát spoustu zápasů v závěrečných minutách, jakou mají víru v tým, bude to těžké, budou se nás snažit dostat pod tlak. Stále je o co hrát.

o přípravě na Youssefa El-Arabiho…
Je pravda, že dal dvě branky a vytvořil také nějaké další šance. Je to chytrý útočník, který si umí najít prostor ve vápně soupeře. Jeho pohyb je velmi chytrý a musíme být ohledně něj zítra velmi opatrní.

o Mo Elnenym…
No, ten gól byl hodně důležitý, protože nás to staví do mnohem lepší pozice, byl to pro nás klíčový gól. Jsem za něj hodně rád protože každý den tvrdě pracuje, na tréninku hodně piloval střelbu z dálky. Naprosto si to zasloužil. Pokud makáte na tréninku, tak vás to pak odmění, jsem šťastný, že to Mo dokázal.

zda jej požádá, aby chodil do útoku častěji…
Pokud přidá tyto kvality do své hry, tak to bude skvělé. Musí se držet toho, v čem je opravdu dobrý a pokud může přispět týmu něčím extra navíc, tak je to vždy vítané.

zda bude Auba zítra hrát…
To vám teď nemohu říct.

/arsenal.com/