Arteta o Parteym, ESR či brzkém sobotním výkopu.

Mikel Arteta uvedl, že Thomase Parteyho čeká pozdní lékařská prohlídka, která rozhodne o tom, zda pocestuje s týmem nebo ne.

Reprezentant Ghany vynechal středeční utkání proti ManCity kvůli svalovému zranění, které si přivodil na poslední chvíli. V základní sestavě jej nahradil Jorginho.

Reálně to na start bývalého hráče Atletica Madrid nevypadá, šlo by o velký risk. Náš lékařský tým však ještě dnes provede několik vyšetření.

„Musíme jej dnes znovu vyšetřit, cítil určitý diskomfort, problém se svalem. Dnes jej naši lékaři vyšetří a uvidíme, jak na tom bude.“

Pozitivní zprávou naopak je návrat Emila Smithe Rowea do sestavy poprvé od ledna. Anglický reprezentant zažíval komplikovanou léčbu a několikrát se jeho návrat po operaci třísel odložil, nyní už je ale zpět v plném tréninku.

„Emile bude dnes trénovat, pokud bude v pořádku, tak bude na soupisce. Gabby ještě připravený není.“

Zatímco Mikel Arteta nechce využívat rychlý sled zápasů jako výmluvu, je zcela jasné, že rozpis, kdy jsme hráli ve středu večer a poté hrajeme hned v sobotu po obědě, ho jistě nepotěšil. Navíc PL představila letos nové pravidla, kdy celkům hrající Ligu Mistrů nemohou být změněny hrací časy společností BT Sport mimo tradiční časy výkopů.

„Očividně to takto naplánovali, je to trochu neobvyklé, ale už to tak prostě je. Hráči jsou na zítřejší zápas vysoce namotivovaní protože chceme předvést dobrý výkon a zvítězit.“

„Jsou zde pravidla ohledně LM, když hrajete ve středu večer, tak nemůžete hrát v sobotu takto brzy. Myslím, že by to mělo být aplikováno na jakoukoliv soutěž. Je to dle stejného principu, je velmi těžké v takto krátké době zregenerovat, vydat ze sebe to nejlepší a snížit zároveň riziko zranění hráčů.“

Mikel Arteta v lize nasadil stejnou sestavu vícekrát, než kterýkoliv jiný manažer, nyní má příležitost toto o víkendu trochu změnit. Například takový Leandro Trossard bude doslova hladový na svou šanci nastoupit.

O belgickém útočníkovi náš boss prohlásil: „Měl okamžitý vliv na hru po svém příchodu na hřiště, tak je to možnost. Každý týden zvažujeme nejlepší možnosti, jak na tom hráči jsou z hlediska výkonů, psychiky, fyzické kondice a nyní to uděláme určitě také.“

/arseblog.com/