Arteta o porážce, zraněních a TOP4

Poté, co v pondělí večer Mikel Arteta viděl, jak se jeho strana propadá k těžké porážce v Selhurst Parku, nijak se nevymlouval.

Po nedávném dobrém období, které nás vyneslo na čtvrté místo, jsme se po bídné noci v jižním Londýně propadli zpět na páté.

Šéf hovořil o výkonech, zranění Kierana Tierneyho a Thomase Parteyho a reagoval v pozitivním duchu.

o tom, jestli to byl dosud nejhorší výkon…

Ano, hlavně v první půli, ale především gratuluji Crystal Palace k vítězství v zápase a k tomu, jak si vedli, ale my jsme dnes nesoupeřili, hlavně v první půli. Byli jsme pozdě u každého míče, v soubojích jsme byli měkcí a nezasloužili jsme si právo hrát, a když se nám to povedlo, byli jsme na míči nedbalí. Neměli jsme žádnou dominanci, nebo sekvenci hry, kdybychom mohli převzít kontrolu nad hrou a také jsme připustili dvě špatné branky, takže celkově je to nepřijatelné. Musíme to uznat a omluvit se, přeskupit se a zítra je nový den a nová příležitost připravit se na zápas proti Brightonu.

o tom, jestli viděl, že se takový výkon blíží…

Ne, neviděl jsem to. Probírali jsme to těsně před výkopem. Tady se vyhrává tak, že soupeříte, jak byste měli, a soupeření znamená vyhrávat souboje a mít klid na hřišti, abyste tyto situace zvládli. Oni jsou opravdu fyzický tým a hřiště na to není zrovna nejlepší, takže musíte najít způsoby, jak dělat jiné věci, které obvykle dělat nemusíte, a to se nám nepovedlo.

o tom, zda zde sehrál svoji roli tlak na získání TOP4…

Ne proto, že posledních sedm nebo osm týdnů je zde ten tlak. Celou dobu se bavíme o závodě o TOP4 a kluci podávají mimořádně dobré výkony a dosahují výsledků a hrají opravdu dobře. Dnes jsme nepodali dobrý výkon a je to jednoduché, byli jsme druzí v každém aspektu, zejména v první půli, a když jsme se snažili změnit hru ve druhé půli, tak se nám povedlo mít víc ze hry, kterou jsme chtěli hrát. V posledních chvílích jsme měli tři ze čtyř velkých šancí, ze kterých jsme nedali branku, abychom se dostali zpět a dali si šanci vrátit se do zápasu.

o naší nedostatečné hloubce mužstva…

Je to to, co máme, jsou to čísla, která máme. Ztratili jsme Kierana a teď jsme ztratili Thomase a to je vše. S hráči, které máme, se budeme snažit jako od začátku sezóny, ale nikdy jsme neměli velký kádr, takže se na to nemůžeme vymlouvat. Dnes se musíme podívat sami na sebe a já jsem první, protože opakuji znovu, nebylo to dost dobré.

o tom, zda je Kieran mimo do konce sezóny…

Zítra bude u specialisty, a tak budeme vědět více o rozsahu zranění, ale pocit z toho, co sken zatím ukázal nebyl opravdu pozitivní, ale budeme muset počkat, co se stane.

o promarnění velké šance a darování penalty…

Dnes tam bylo příliš mnoho věcí, které se ve stejnou dobu pokazily. Existuje několik příkladů a Emile měl jasnou šanci, bylo by to 2-1, Bukayo měl pak další a pak Eddie trefil tyč, ale celkově jsme si za ten výkon nezasloužili vyhrát nebo dostat něco ze zápasu, musíme být upřímní sami k sobě.

o tom, zda nás nedostatek zkušeností srazil dolů…

Tito mladí kluci si vedli opravdu dobře, takže se mi nelíbí být nespravedlivý, protože když něco dělají, je to proto, že jsou mladí. Hráli mimořádně dobře, jsou pod tlakem, aby dělali to, co po nich chceme, a dnes jsme to neudělali.

o tom, proč se rozhodl stáhnout Tavarese…

Dnešek byl jen taktickým důvodem, jak jsme to chtěli udělat s tím, co dělalo Palace a jak jsme mohli na této pozici mnohem lépe útočit a kontrolovat hru. Chtěli jsme do toho prostoru dát dalšího útočného středopolaře s Emilem a to nebyl jediný důvod. Mrzí mě, že to byl zase Nuno, ale museli jsme to udělat.

o Parteyho zranění…

Nevím, ale cítil něco ve stejné oblasti, kde se zranil dříve, takže je zde velká obava.

o Tottenhamu, který je před námi v tabulce…

Máme stále zápas k dobru a musíme hrát. Víme, že s devíti zápasy se stane hodně věcí, musíme hrát jeden po druhém a musíme hrát nějaké velké zápasy, které nás čekají. Musíme se soustředit sami na sebe a problém, který jsme dnes měli, nejsou Spurs, byli jsme to my a to, co jsme dělali v první půli.

/arsenal.com/