Arteta o Ramsdalovi, Tomim a týmové konzistenci.

Aaron Ramsdale udržel již 14. čisté konto a připsal si i jeden oku lahodící zákrok po hlavičce Harveyho Barnese. Po zápase o něm Brendan Rodgers prohlásil, že je v současnosti nejlepším anglickým gólmanem. Mikel našeho gólmana na předzápasové tiskovce před zápasem s Liverpoolem také vychvaloval.

„Zaprvé děkuji Brendanovi, že takto uvažuje. Aaron musí tato slova přijmout, zvedne mu to sebevědomí a podpoří ho to v tom, co dělá. Vždy jsem tvrdil, že je výjimečný od okamžiku, kdy jsme jej přivedli, nejen na hřišti, ale do dodává týmu, co přinesl do klubu, jak vystupuje svým charakterem a osobností. To je typ lidí, které chceme přinést do klubu.

Můžete vidět to vzájemné chápání a chemii, které má s ostatními hráči našeho týmu (hlavně s anglickými). Fakt, že se znají několik let, vždy pomáhá a urychluje proces adaptace, který je v novém klubu vždy složitý.“

Mikel také stále nevyloučil návrat Takehira Tomiyasua, který vynechal poslední šest utkání z důvodu zranění lýtka.

„Tomi je jediný, nad kterým visí otazník. Snažili jsme jej dát dohromady, ale s mírně zataženou ruční brzdou protože musíme být opratrní, aby se opět nezranil. Nevíme, jestli je středa pro něj příliš brzy, uvidíme po tréninku.“

Díky vítězství na Leicesterem jsme si připsali již páté vítězství v řadě, poprvé od konce minulé sezóny. Arteta ví, jaký úkol před námi leží jestli to chceme natáhnout na šest, ale věří, že se tým veze na nejlepší vlně od jeho příchodu do týmu v roce 2019.

„S ohledem na konzistenci a úroveň během zápasů si myslím, že ano. Hrajeme lépe, lépe rozumíme tomu, co chceme dosáhnout. Máme správnou úroveň sebedůvěry, víru a vzájemné pochopení, vše do sebe lépe a rychleji zapadá.

Každý týden nás čeká v PL velmi těžký test a výzvy, které představují jsou pokaždé jiné, ve středu nás ale čeká tým, který dominuje v každém aspektu hry, takže musíme předvést nejlepší možný výkon.

Jediným zápasem, který jsme za posledních 11 zápasů prohráli, bylo utkání proti ManCity na Nový rok. I tak nám výkon z tohoto zápasu může dodat optimismus do utkání proti Liverpoolu, který jde do zápasu se čtyřbodovou ztrátou na tým Pepa Guardioly.

Takový výkon potřebujete, potom potřebujete i výsledek. Proti City jsme nezískali potřebný výsledek, protože jsme nedominovali v každému aspektu hry. V okamžiku, kdy otevřete hru, víte, že vás potrestají. Proti Liverpoolu musíme hrát minimálně na stejné úrovni a kontrolovat všechny možné scénáře.“

/arsenal.com/