Arteta o vítězstství, Nketiahovi a TOP4

Mikel Arteta byl šťastný poté, co jsme se v Premier League vrátili k vítěznému tažení impozantním vítězstvím 4-2 nad Chelsea.

Poté náš boss čelil médiím na Stamford Bridge, aby prodiskutoval náš výkon, co to znamená v soutěži o TOP4, budoucnost Nketiaha a tak dále.

o návratu ve velkém stylu…

Naprosto souhlasím a je to hra, kterou jsme měli ve svých rukách a řekl jsem jim „pokud chcete hrát fotbal Ligy mistrů, musíte přejít na vyšší úroveň a musíte porazit ty nejlepší týmy“ a dnes večer jsme to dokázali. Jsem na ně opravdu hrdý, ale více jsem hrdý na to, jak reagovali po porážkách, které jsme měli v několika posledních týdnech a nejen hráči, ale i zaměstnanci a jako klub, a to mě posiluje a dává mi to ještě více energie, abych byl tam, kde jsem, a cítím, jaké mám štěstí, že jsem tady.

o tempu hry…

Bylo to psychicky opravdu náročné. Protože všechno, čím jsem si v posledních týdnech prošli, tak bylo pro většinu z těchto hráčů poprvé, poprvé, co si prošli něčím takovým, a někdy na to zapomínáme. Pro některé z nich je to poprvé, co hrají v Premier League a požadavky a povinnosti, které na ně klademe, jsou obrovské. Takže poté, co si prošli emocemi, které hra měla, ukázali skutečnou vyspělost, vyrovnanost a kvalitu, aby se vyrovnali tomu, co Chelsea dělala, protože jsou top soupeř a jejich manažer je velmi, velmi dobrý.

o fanoušcích…

K našim fanouškům můžu říct jen to, co jsem říkal celou sezónu. V dobrých a těžkých chvílích byli hned za týmem a vím, že jsme je v posledních týdnech zklamali výsledky, které jsme měli, a podívejme se, jak jim dnes opět bylo. Takže toto vítězství je i pro ně a pak jim řekněte, že musí být v sobotu s námi na Emirates Stadium, protože nemáme čas se zotavit a potřebujeme, aby byli opravdu hluční, aby nám pomohli vyhrát zápas.

o tom, zda bude Saka vždy zahrávat penalty…

Ne, myslel jsem si, že si to vezme Gabi, a když jsem viděl, že si to vzal Bukayo, první, co mě napadlo bylo, že jsem se vrátil do léta a co se stalo při penaltách Anglie. Ale zase jsem vám říkal, že když se to stane Bukayovi, tak se to muselo stát z nějakého důvodu a on se toho tolik naučil a vyzrál, tak proto má sezónu, kterou má. Měl odvahu říct „já si to vezmu“, protože jsem si jistý, že to měl někde v hlavě, pro mě je to „chapeau“, i kdyby ji nedal.

o tom, zda se mu hra líbila…

No, s horskou dráhou, kterou jsme zde měli bylo těžké předvídat, co by se mohlo stát a pokaždé, když rozhodčí zvedl tabuli a oni střídali, a vidíte hráče, kteří přichází, říkáte si „wow, tento jde dolů a tento nahoru“, jsou skvělý tým.

o tom, jak hráči přišli a jak si vedli bez porce minut z posledních zápasů…

Velmi jednoduché. Mnohokrát jsem říkal, jakým způsobem trénují. Pokud vidíte trénink, který jsme měli v neděli po porážce, pokud vidíte Mo Elnenyho, Roba Holdinga, Nicolase Pepeho, jak trénovali, myslím, že to je důvod, proč jsme vyhráli. Před zápasem jsem jim řekl, že dobrým lidem se stávají dobré věci, a v té šatně máme několik opravdu dobrých lidí. To se ukazuje v těžkých chvílích, kdy se jich to netýká, ne v dobrých chvílích. Dnes se předvedli díky tomu, jak o sebe pečují a jak moc jim na týmu záleží.

o tom, zda je to důvod, proč chce Eddie zůstat…

Pokud existuje jeden hráč, ke kterému jsem nebyl férový, tak je to právě on. Dal mi pokaždé právo dělat něco jiného, takže pokud Eddie nehrál víc, je to moje chyba, a protože jsem jako manažer něco přehlédl, nebo jsem neměl odvahu s ním hrát víc, a dnes mi znovu ukázal, jak jsem se mýlil.

o tom, zda jej dnešní večer nutí přemýšlet o tom, že propast mezi námi a Chelsea není tak velká…

Dnes to bylo něco, ale tabulka říká něco jiného. To, co předváděli loni, a úroveň, na které hrají, a to, co vyhráli, vypovídá o něčem jiném. Hra nemůže zastřít realitu a jako tým, jako družstvo, jsou v úplně jiném momentu, si myslím.

o přivedení hráčů s čerstvými silami, a jestli byl plán vyrovnat se Chelsea fyzicky…

Protože mám intuici, protože vidím, jak trénují každý den, a myslel jsem si, že tahle hra a tenhle moment potřebují jinou hru a jinou energii kolem týmu. Pak tu byl samozřejmě velký taktický důvod, protože jsem očekával, že budou dělat určité věci, s určitými formacemi, se kterými jsme si neuměli poradit, nebo jsme s nimi měli potíže. Takže jsme potřebovali mít v týmu takovou flexibilitu, abychom se přizpůsobili tomu, co umí.

o tom, jak moc pracoval na nové formaci, a zda bylo pro hráče snadné to uchopit…

To je pro ně jasné. Snažili jsme se to co nejvíce zjednodušit, ale pořád to bylo složité, protože musíte něco dělat v útoku, něco dělat při vysoké obraně, něco jiného v hloubi pole, pokaždé něco. To je hra, a to je způsob, jakým se hra vyvíjí, a to je to, co tento typ řízení vyžaduje dělat, a pokud nejste schopni to udělat, je obtížné kontrolovat zápas.

o tom, zda tento výkon ukazuje, jak moc chce klub příští sezónu fotbalovou Ligu mistrů…

Ano, byli opravdu zklamaní, protože mají naději. Vidí to tam, že po dlouhé době toho mohou pro klub dosáhnout, a je to tady k mání. Dostanete jedno zklamání, dvě, dokonce i třetí, o kterém říkáte, že si ho nezasloužíme, proč? Měli jsme 23 střel, oni dvě, a prohrajeme zápas. Pro některé z nich je to těžké pochopit, ale člověk, který vymyslel tuto hru, chtěl, abychom trpěli. Protože když něco čekáte, stane se něco jiného, a to je krása a to, proč tu asi všichni jsme.

/arsenal.com/

Tags:

Komentáře

  • Nawts14 (karma: 1419) #1

   Tá kvalita je u oboch obrovská.
   Saka je náš hráč sezóny. U Smith Rowa škoda tých drobných zranení v sezóne. To ho celkom dosť zabrzdilo.
   Inak včera sa mi veľmi páčil moment ako si Gabriel zastal Saku, keď ho Azpilicueta fauloval ešte mu nakladal. Síce to herne nie je vždy ružové, ale aspoň po rokoch vidíme, že hráči makajú za seba.

 1. GunnersDK (karma: 529) #1

  Pamatuju jak na zápase na Emirates fans Chelsea zpívali na Bukaya chanty o tom jak zklamal svou zem penaltou. Včera to byl krásnej moment, když si vzal penaltu a právě na SB zarazil poslední hřebíček.
  Koukám na los nás a Tottenhamu a pořád mají o dost lehčí los, budeme muset doufat, že je někdo obere a my poztrácíme co nejméně. Snad nás ten včerejšek nakopne.

  • Mandinho44 (karma: 629) #1

   Já souhlasím. Já si myslím, že to včera kluci odmakali, o tom žádná, ale Eddie k těm oběma gólům přišel se štěstím, které nám v předchozích utkáních chybělo. Ano, zaslouží si MOTM, ale nebuďme překvapení, když to v dalším zápase nevyjde. Arteta ho vychválil na pozápasovce, zasloužil si to a já bych udělal to samé. Ale dokud to nepřetaví v konzistentní výkony, bude nám to k prdu. Takže jen tak dál, ať to nezůstane jen u jednoho večera a pojďme obrat UTD…

    • Rypi (karma: 2764) #1

     souhlas. Nketiah je trošku nepoužitelný do mezihry (ač si umí seskočit taky dost hluboko pro míč) a občas mi jeho pressing příjde, jakoby už běhal na trávníku 4h. Ale on má poměrně slušné zakončení a jakmile je blízko míči, nikdy se na něj nevykašle. Navíc má takový zvláštní čuch/štěstí na chyby soupeře.
     Ač je mi Eddie pořád krajně nesympatický, tak si troufnu tvrdit, že Laca by neproměnil ani 1 Eddieho včerejší akci. U první by trefil golmana a u druhé by přestal hrát u prvního odrazu míče. Ale samozřejmě jsem možná úplně vedle a Laca by naopak dal gólů 5, protože obě obrany byly dost katastrofální 😀

     • Ondrej (karma: 28) #1

      Prečo tu každý Nketiaha tak zatracuje? ?viem že neni moc konzistentný a jedno s druhým ale stále je mladý…Lacu mám rád ale tiež ako ty si myslím že by včera určite z tých šancí čo mal
      Eddie nedal…a jeho presing sa mi včera náhodou veľmi páčil však aj vďaka tomu dal gol…

      |
     • Rypi (karma: 2764) #1

      Protože tím, že nemáme stabilního hrota, na kterého je fakt spoleh a Eddie by byl jako cca 3. hrot, čekají všichni to nejvyšší od všech stejně, takže i od něj, pokud zrovna hraje. Je to krajně nefér vzhledem k jeho věku, ale na druhou stranu občas svým vystupováním situaci moc nenapomáhá.

      |
   • Igor (karma: 3162) #1

    Mozno to je to, co nam chybalo v predchadzajucich zapasoch. Eddieho stastie! Nevuem cim to je, ale on k niektorym golom pride ako naozaj slepa kura k zrnu v mraze ? a to je to co mu dava nieco specialne. Laca sa musi na kazdy gol, alebo skoro na kazdy gol nadriet a niekedy si ho musi super dat sam, aby mu to tam padlo. Eddie si zahrat pinball, odrazi sa mu to na nohu a bum, he tam gol. Eddie nie je a, zial, podla mna ani nikdy nebude spickovy utocnik, ale rozhodne ma stastie, tak snad kym bude u nas, ho to neopusti a nejaky stastny hattrick uvidime proti uckam!

  • jannes (karma: 2620) #1

   Minulý týždeň som bol na Sotone osobne a mňa teda Eddie dosť prekvapil, čo sa týka osobných súbojov a sily akú v sebe má. Je to strašný rozdiel vidieť ich v TV a naživo. Tí hráči celkovo.. Hráči Sotona boli fakt obrovský 😀 A keď som si predstavil Eddieho ako tam bude pobehovať (lebo predtým som ho videl len v TV a neprišiel mi nejaký chlapisko) tak som len zalomil rukami.. Ale fakt ma prekvapil koľko súbojov ustál a dokonca aj vyhral.. Škoda len že sme tam nevyhrali proste.. Tým chcem povedať že aj s čelski hral dobre a ako tu píšu chalani odmakal to a šiel tomu naproti..
   Ako prvý útočník určite nie, ale keby bol druhý možno tretí prečo nie. S tým, že toho ale odohrá viac ako doteraz ja si myslím, že po tých posledných výkonoch ma dosť prekvapil a keby dostal väčší priestor možno by prekvapil viacerých. A to som jeho dosť veľký kritik

 2. Jakub Smoleňák (karma: 457) #1

  Projíždím si tak různá fóra se včerejším zápasem a všude dělají ze Saky největšího simulanta co hraje fotbal. Ok, včera té penaltě přidal ale jak by řekl Bernardo Silva, držení tam bylo. Mimo to ale zrovna Saka schytá každý zápas 3 těžký fauly na svoji osobu. Chci se jen ujistit jestli koukáte na stejný Arsenal jako já nebo ho jen ten náš klenot přehnaně chráním, dík

  • orek (karma: 14392) #1

   Je to hold Karma za to, že dohráli zápas v 11 lidech. Jejich pláč, naše radost.:) Co se týče Saky, tak on každý zápas schytává zákeřné fauly. Rozhodčí by ho měl více chránit, protože dost často je to bez karet. Dost nerad bych, aby to po nějaké době neskončilo vážným zraněním. Co na tom , že pak úplně vygumovaná lopata Gerrad tvrdí kolik on měl operací a že tohle je PL.
   Jinak Saka ve vápně ty pády dost přihrává a také mu to většinou nepísknou. Ale kolik už jsme měli mít penalt a rozhodčí nám jí stejně nedali? Jsem rád, že nám to proti Chelsea vyšlo. Máme mladé mužstvo a vypadá to, že psychicky je dost vyspělé. Přeci jen po těch 3 prohrách skvěle zareagovali proti silné CHelsea a vzpomeňme si na náš začátek sezony kdy jsme byli poslední.

  • FFA (karma: 1411) #1

   Srat na nich, nemozeme vycitat Sakovi nic. Je to jeho sikovnost, proste keby sa to stalo na opacnej strane ihriska a spravit to Havertz proti Gabrielovi, tiez by sme tym neboli nadseny. To je proste futbal. Keby to bolo nejake zavazne pochybenie, tak tam je VAR, ale Azpi ho ocividne tiez zahal, lopta ho moc nezaujimala.

   Ja by som Saku naopak pochvalil za to, ze si to zobral a s prehladom premenil. Je to proste frajer…

  • mc1897 (karma: 175) #1

   Ja by som to nepiskal ale takychto proti nam bolo x. Napr. City ze ano.
   A hlavne a najdolezitejsie je ze ano, Saka si ruku pekne podrzal ale podstatne je, ze tam ta ruka okolo jeho pasu v pozicii ako boli – Saka pred spanielom – nemala co hladat. V tom momente sa rata faul c. 1, to ze to dofilmoval je uz len dosledok faulu. Nemal ho co chytat…

  • jannes (karma: 2620) #1

   Ja neviem, čo riešia.. Jasne ho tam dosť DLHO držal nie nejaké postrčenie alebo čo, dobre že sa na neho ten debil nezavesil alebo ho neodhodil. Neviem akože čo mal spraviť? Že tomu „prihral“? Podla mňa ani nie. A po tom celom zápase, mal asi tiež toho plné zuby a apropo v prvom polčase bol na neho tiež dosť ťažký faul a nebola z toho karta ani nič..
   Ja neviem keď mu niekto nebodaj zlomí nohu potom budú všetci spokojní aj s tým debilom Gerrardom? Že to sa tak musí? Musíš byť zranený alebo čo? Nechápem tejto debilnej logike.

 3. Arsi (karma: 283) #1

  Včera to byl skvělý výkon, zvlášť u některých dost nečekaný. Měli jsme několikrát pořádný kus štěstí, to samé se dá říct ale o Chelsea. V momentě, kdy jsme to zavřeli ve druhé polovině, tak to vypadalo velmi přesvědčivě a obrana opravdu fungovala.

  Sakova penalta mohla i nemusela být. Když vás ale někdo drží pomalu ještě před odcentrováním, tak to zkusíte. Nemyslím si ale že by to zásadně změnilo konečný výsledek.

  Tavares – no fakt se mi nelíbil. Spousta zkažených přihrávek, několikrát zbytečně vyvážel míč a ztratil ho, chyběl na své pozici atd… Prostě tam je vidět, že se má ještě hoodně co učit.

  Elneny naopak ukázal, že si drží svůj standard. Hodně toho naběhá a prostě není vynikající ani špatný a pokud potřebujeme vnést rovnováhu do zálohy, tak on je přesně tím, kdo to dokáže vyvážit. Za mě je Elneny stále trochu podceňovaný hráč a zasloužil by si nastupovat častěji jako střídající hráč.

  Nketiah – Konečně… Odehrál vždycky pár minut na konci zápasů a psal jsem tu asi 4 utkání zpět, že se mi líbí jeho hra. Hodně zmohutněl oproti minulým letům, ale rychlost mu zůstala a střelu taky nemá vůbec špatnou. V čem ale vyniká je čuch na góly. On prostě ví kam si stoupnout, kde pomoct, kdy míč nechat být, kdy napadat a podobně. Tohle je naprostý opak proti Lacovi. Vím, je to jeden zápas, ale jak píšu, jeho hra se mi zdá dobrá i když střídá už delší dobu a vůbec bych ho nezatracoval.

 4. Kozlik89 (karma: 2774) #1

  Eddie včera na pána, mel sice stesti, ale to je u fotbalu potreba, a hlavne si za tim sel, viz prvni gol., škoda že nepodává takové výkony pořád ale jen jednou z deseti zápasů. Mohli jsme mu dát smlouvu a mohl být s fleku utocnik číslo 2. Jenže za mě na to prostě nemá aby dělal druhého útočníka, a trojku on dělat samozřejmě nechce. Neverim tomu ze podepíše a zůstane. Možná bohužel, možná bohudík.
  Každopádně kluk určitě talent má, u něj bude problém v hlavě.

  • orek (karma: 14392) #1

   Jednou z 10 zápasů? Nketiah má odehráno 326 minut? Navíc poslední dobou vypadal určitě líp než Laca a když přišel na hřiště tak byl oživením. Já mám z něj rozporuplné pocity. Líbí se mi jak na sobě zamakal a vypadá mnohem lépe fyzicky. Čich na góly má velký, ale jeho chování se mi často nelíbí. Jasný že chce dávat góly, ale jebat spoluhráče za to že mu neprihral se mi vůbec nelíbí, což on dělá často.

   • Kozlik89 (karma: 2774) #1

    To bylo obrazně myšleno. Vím že prd odehrál, ale má to určitě své důvody. Souhlasím také z nej mám smíšené pocity, a nevím co si o něm myslet. Na jednu stranu je mi líto že odchází další odchovanec, na druhou stranu si prostě jeho chování není dobré, nejhorší vlastně je. Že jsme ho loni neprodali aspon za tech blbych 20 Mega, ale půjde zadarmo.

 5. AlwaysArsenal (karma: 3054) #1

  OT: Předem se omlouvám, ale to už je celkem úlet 🙂 .. Oba jsou legendami ve svých sportech. Několikanásobný mistr světa ve formuli 1 Lewis Hamilton stále soupeří s nejlepšími, zatímco 23násobná grandslamová šampionka Serena Williamsová se zřejmě chystá pověsit raketu na hřebík, ale oba teď spojil stejný záměr. Chystají se totiž vynaložit miliony liber na investici do koupi fotbalové Chelsea. Ta je na prodej od ruského oligarchy Romana Abramoviče.

 6. marcosinos (karma: 437) #1

  Mně teda Nketiah přesvědčil o kvalitě, má strašnou rychlost a dokáže to správně využít, taky že je nejrychlejší z teamu mám dojem s Tierneym. Pokud by si tohle udržel dokonce sezony dal bych mu rozhodně šanci, má zabijáckej instinkt a umí se zorientovat ve vápně, tím jeho drivem dokázal dát 2 goly, 2 goly z ničeho to je to po čem jsme všichni volali. Jen to chce jako druhýho útočníka úrovně Haalanda 😀

    • jakub (karma: 12515) #1

     Mě teda nepřišlo, že by brečel. V tom rozhovoru se ho ptají jestli je možnost, že by hrál za Lyon v příští sezóně a on odpovídá, že je to komplikované, že chce hrát Evropské poháry a že už je to hodně dlouho co nehrál Ligu mistrů a chybí mu to, ale že je to komplikované a nic nemůže vyloučit, jinak se o Lyonu vyjadřuje hodně pozitivně, že je s nima v kontaktu od přestupu k nám a za doktory Lyonu jezdí dvakrát ročně, že tam má přátele.
     Jinak samozřejmě je to rozhovor pro Canal Plus, takže ve Francouzštině a vzhledem k tomu, že Angličtí novináři používají google překladač tak jsem trošku skeptický, protože jejich překlady z jiných jazyků jsou většinou otřesné.

     • orek (karma: 14392) #1

      Promiň, ale furt je pod smlouvou a hráčem Arsenalu. Snad každý používá diplomatickou odpověď: „momentálně se soustredim pouze na svůj klub a abych mu odevzdal 100%, uvidíme po konci sezony.“

      |
     • jakub (karma: 12515) #1

      Tak očividně ne každý. Zeptali se ho na Lyon tak jim odpověděl, je to klub který má rád, já to chápu. Končí mu smlouva a od ledna může jednat s dalšími kluby, já na tom nevidím nic špatného. Jen teda doufám, že půjde mimo ostrovy.
      Já s jeho odchodem počítal už od podzimu, nevím proč z toho dělat drama.

      |
     • AlwaysArsenal (karma: 3054) #1

      Já neříkám, že Kanga dement není, dokonce v tomto dávám Tomášovi za pravdu. A vím, že to bylo něco takového, proto jsem psal, že to nebyla oficiální tiskovka.
      To ale ve finále pořád nic nemění na tom, že tohle by si ve své funkci dovolit neměl, byť v rámci zábavného pořadu. Dostane se to tak logicky samozřejmě ven, mědia si to 100x různě překroutí a je z toho rázem hrozná, nutno dodat – zbytečná, aféra..

      |
     • Kozlik89 (karma: 2774) #1

      Ty ja si myslím ze z toho žádná aféra vlastně není. Tomáš něco řekl už je to nějaký pátek. A jeden dement kterej už tu dávno nehraje a ani neví kolik mu vlastně je, se k tomu vyjádřil. Tím to hasne, kangu už tady stejně nikdo nebere vážně. Byl to ??
      Samozrejme Tomáš to říkat neměl vzhledem k jeho funkci, ale furt je to taky jen člověk.

      |
 7. jirka (karma: 2799) #1

  Me uz ti rozhodci lezou krkem. To co predvadel Moss to byla tragedie. Prvni jasny slapak na Tavaresa oba rozhodci jak pomezni tak hlavni u toho stali kousek a nic ani faul a uz vubec zluta, ktera mela jednoznacne prijit. Pak Sarr toto nepochopim asi nejvic jak nemohl dostat za faul na Cedrica druhou zlutou, to fakt nechapu. Dalsi Mount slapak na stojnou nohu a jen zluta, jinak tady uz mel mit druhou zlutou za zakrok na Tavarese. Za takove zakroky se davaj cervene. Jinak mimochodem v zapase Chelsea vs Liverpool udelal stejny zakrok jeste ze zadu na stojnou nohu Fabinhovi a taky jen zluta.
  At mi nikdo nerika ze rozhodci v PL nemaj noty jak a komu maj piskat.

 8. jakub (karma: 12515) #1

  Lacazette normálně trénoval, bude docela zajímavé kdo nastoupí zítra na hrotu, Nketiah si svým výkonem docela řekl o další šanci v základu, na druhou stranu proti United asi budeme hrát trošku jiným stylem, čekám, že budeme víc držet míč a oni budou hrát víc u svého vápna.
  Něco podobného je třeba White na pravém obránci na úkor Cédrica, mě to přišlo defenzivně trošku lepší, ale zase by to znamenalo Holdinga na stoperu, s čímž taky nemám problém, i Elneny si řekl o nějakou tu šanci.

   • jakub (karma: 12515) #1

    Na tiskovce před Chelsea se ho na to ptali novináři:
    on Lacazette’s comments about talking to other clubs…
    Well, his contract situation allows him to make the decision about the future. We have expressed clearly what our intention is, to speak in the summer when we know where we are and what we’re going to do in the future together, and for the rest I just want him fully focused on his duty, which is now defending Arsenal in the best possible way like he’s done all the time when he’s been with us, and that’s why he’s been wearing the armband of this football club, so that’s a big risk.

    on Lacazette’s focus…
    Well, the contracts start and end with the expiry date that you have agreed on the day that you put the pen down, and then you have to live with the consequences of that. That’s the reality of the contract that he has and the commitment and the duty he has with the football club.
    Nemyslím si, že by ho chtěl za něco trestat, spíš si myslím, že Nketiah by si i celkem zasloužil dostat šanci, ale těžko se odhaduje jak to zítra bude.

    • Pronger (karma: 3071) #1

     Když budu trochu spekulovat, možná ho trochu vytrestal už na Chelsea, kde ho nechal celou dobu jen rozcvičovat. Okej, Gabs na hrotu možná bude varianta, možná chtěl rychlého hráče na brejky, ale pokud už Eddie měl jít dolů, tak právě za Lacu, který dle mě by být zbytek utkání prospěšnější, Gabs až na jednu rychlou akci byl celkem zbytečný…

     Dodneška si pamatuji, jak AW na TK říkal, že doktor taky musí operovat do posledního dne, co má v nemocnici smlouvu. Otázka však je, zda toho doktora budeš přes určitá prohlášení dávat na zbývající operace ne-li ty nejdůležitější.

     Eddie samozřejmě měl výjimečný večer, logicky by měl zítra startovat od začátku. Troufám si ovšem odhadovat, že to byl jeden z jeho mála záchvětů. Na Premier League, hlavně tým ze špice ligy, určitě nemá.

 9. jakub (karma: 12515) #1

  Prý se pokoušíme o Gabriela Jesuse ze City, bude mít smlouvu na poslední rok, navíc u City se spekuluje o Haalandovi, což by znamenalo ještě méně prostoru, i když Pep ho staví dost i na křídlo, letos 15 utkání jako hrot 3 branky a 4 asistence a 15 utkání jako pravé křídlo 3 branky a 7 asistencí, 25 let, 175 cm, jeho agent asi není úplnej zmetek a teoreticky by v City měl mít první smlouvu, takže asi nemá úplně nesmyslný plat.
  Velká výhoda je, že zná systém hry velmi podobný Artetově, taky celkem univerzálnost, moc netrpí na zranění, ale zase má jen jednu sezónu kdy odehrál víc jak 3000 minut.
  Má celkem solidní čísla u driblů, pasově velmi dobrý na útočníka, v City odehrál 229 utkání s bilancí 89 branek a 45 asistencí, čistě v lize je to 154 utkání 53 branek a 28 asistencí, 9 branek hlavou, 28 pravou nohou a 16 levou nohou, 2 branky z penalty, 69 Big chances missed

   • Pronger (karma: 3071) #1

    jenže být u City náhradník není být náhradník v současném Arsenalu, tam se to hodně rotuje. Když se podíváš na jeho čísla z ligy mistrů, tak má 36 zápasů/18 branek, 4 asistence, což mi nepřijde vůbec zlé. Letos mu to tam úplně nepadá, ale zase má z 23 utkání „10 bodů“, v minulosti se musel probíjet přes aguera a relativně obstál…
    45 je možná moc, ale při těch současných cenách mi to zrovna na Gabriela Jesuse přijde relativně solidní.
    Jinak mi zkus navrhnout velké jméno, které je na trhu, a šlo by k nám? Pokud případně nebude LM? Salah? Lewandovski? Haaland? Mbappé? Schick? To je všechno hrozná utopie. Calvert-Lewin ke všemu vypadá, že se nemůže vymotat ze zranění, Isak letos jen pět branek.

    Gabriel Jesus by za mě osobně byl špička, ale myslím, že on k nám jít po City určitě nebude chtít. Max že by tam byl vliv MA. Jediné, co mě na něm zaráží, tak z 229 utkání 69 Big chances missed. Nevím, jak to mají ostatní hráči, ale tohle mně přijde docela šílené

    • jakub (karma: 12515) #1

     Ty Big chances missed jsou jen v lize, takže 154 utkání a 69 Big chances missed. Z toho co teď ukázal třeba Orbinho tak on má expected goals o 20 vyšší než ve skutečnosti vstřelil branek, takže asi neproměňuje celkem dost.
     Já čekám jednoho čistého hrota a jednoho který zvládne zahrát jak hrot tak i jiné pozice a zrovna tu druhou kategorii by Jesus nějak naplňoval, ale vůbec si netipnu jestli je šance, že přijde. Ještě se dost spekuluje o Gakpovi, který je sice křídlo ale měl by mít předpoklady zahrát i hrot.
     Jinak spekulace o ceně jsem nikde nečetl.

     • Pronger (karma: 3071) #1

      teď to potvrdil i Ornstein, Edu s jeho zástupci komunikují měsíce, kluby ještě ne. Hráč je k příchodu otevřený.

      Souhlasím jak říkáš, chce to fakt jeden hrot, který promění, co se proměnit nedá. Tohle je alfa omega, dodnes vidím Pool a rozdíly v zakončení doma. Gabriel Jesus by se ale hodil i na křídlo, byla by větší variabilita. Fakt bych ho bral

      |
     • jakub (karma: 12515) #1

      Pro mě je asi Osimhen mimo cenově, Neapol za něj bude chtít strašnou sumu a my těch hráčů budeme muset přivést víc, pokud budeme hrát Evropské poháry, odejde Lacazette, Nketiah, Elneny, já myslím, že i Pépé bude na odchodu, sice se vrátí pár hráčů z hostování ale použitelný bude snad jen Saliba.
      Osobně se mi třeba Toney líbí hodně, věřím, že s dobrými spoluhráči by šel dost nahoru. Jesus mi trošku Lautara připomíná, věřím, že je to dobrý fotbalista, teoreticky by měl zvládnout hrát i to co hraje Lacazette od vánoc, trošku víc tvůrce než zakončovatele.

      |
     • Pronger (karma: 3071) #1

      Zrovna Pepého bych si pořád ještě nechal, dokáže být jako sub snadný dost platný. Bohužel MA s ním prostě nepočítá, kdo ví proč, takže s největší pravděpodobností půjde.

      |
 10. killerhammer (karma: 4216) #1

  Gabriel Jesus je presne taký nákup o ktorom som hovoril.
  V týchto veľkých kluboch je pár zabudnutých hráčov ale s veľkou kvalitou a za rozumnú cenu. GJ je presne tento typ. Preverený v PL.
  Ako jediný problém vidím, že má menšiu postavu a dosť spáli šancí. Na druhej strane, góly vie dávať a v PL, takže žiadna aklimatizácia alebo risk, žeby úplne vybuchol. Svoje by si určite odohral. Aj keď u Brazilca nikdy nevieš 😀

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.