Arteta o vítězství, Maitland-Nilesovi a zraněních

Mikel Arteta byl hrdý na důslednost a vytrvalost jeho týmu, protože jsme před mezinárodní přestávkou získali na Emirates Stadium cennou výhru 1-0

Šéf také chválil Ainsley Maitlanda-Nilese, který ho zaujal po návratu do základní sestavy.

o tom, že se Ranierimu nelíbilo, že Arsenal před vstřelenou brankou nevrátil míč Watfordu…

Musím bránit své hráče, svůj tým a svůj klub. Řekl bych, že jsme nejčestnější ze všech – a v některých fázích to může být dokonce naivní. Ale stejně, pokud se tak cítí vůči našemu klubu, musím se mu omluvit, jestli je to tak. Určitě ale nebylo v úmyslu toho využít.

o tom, jestli to bylo nedorozumění…

Nevím – soustředím se na výkon a na to, co chceme. Chci mluvit o tom, co jsme udělali a proč jsme si naprosto zasloužili zápas vyhrát.

o obratu po první mezinárodní přestávce…

Bylo to o tom, co jsem mohl vidět kolem sebe. O víře, kterou hráči a zaměstnanci mají v to, co děláme, o víře, o pocitu sounáležitosti, že musí být součástí týmu, a o jednotě, kterou ukázali v těžkých okamžicích, aby se nesnažili ukázat na někoho jiného, ale aby na sebe vzali plnou odpovědnost a prokázali skutečné vedení a odvahu zvrátit situaci. Čelili kritice a postupovali kupředu, pomalu se snažili zapojit lidi. Měli jsme štěstí, protože máme fanoušky, kteří v těžkých chvílích ukázali, že mají rádi tento klub a uvědomují si, jak důležité je pro naše hráče hrát zápas s nimi. Když se to stane, můžete vidět, jaká je atmosféra.

o tom, zda Auba zůstane volbou na penalty…

Na penaltách zůstane, pokud to tak bude chtít. Budete chybovat, když budete zahrávat penalty – to je součástí vaší kariéry a práce – ale budeme se snažit mu pomoci.

o výkonu Maitlanda-Nilese a o tom, co od něj ve středním poli viděl…

Zaprvé, vidím jiného hráče, co se týká jeho naléhavosti, jeho odhodlání, jasnost ve hře, jeho účel. Když jsme se rozhodli, bylo jasné, co vidím, a že chci, aby zůstal, protože bude užitečný. Má obrovský talent, protože je dost všestranný na to, aby se přizpůsobil téměř jakékoliv pozici na hřišti. Dnes jsme ho využili k tomu, co musel udělat ve hře, což bylo opravdu důležité.

o jeho jasnosti a účelu…

Když ho vidím na trénincích, když vidím, jak se připravuje, když vidím otázky, na které se ptá, jeho úroveň pozornosti. Na všechno, co mu řeknete, má okamžitou reakci. Je to opravdu chytrý chlapec, opravdu chytrý, opravdu inteligentní. Myslím, že to musí být schopen předat, i to, jak moc mu na tom záleží, svou řečí těla a svým odhodláním. Ušel dlouhou cestu.

o morálce po deseti zápasech bez porážky…

Je to mnohem lepší a je to vždy skvělé pro každého manažera nebo tým. Také vyhrát před mezinárodní přestávkou, protože teď ztratíme 70% mužstva. Půjdou do národních týmů a doufejme, že až se všichni vrátí, dokážeme si to udržet a pokračovat v běhu.

o vítězství navzdory nezdarům…

Myslím, že dnes bylo opravdu důležité, aby bylo jasné, že nás čekají chvíle frustrace. Očekávali jsme od nich určitý herní plán. To se stane a ty si tím musíš projít. Musíte být důslední a musíte být rozhodnutí v tom, čeho chcete v zápase dosáhnout. Nikdy jsme neztratili ze zřetele ten typ akcí v zápase, které jsou nezbytné k vítězství a věřím, že kvůli tomu jsme zápas vyhráli.

o tom, zda je Kieran stále první volba na levého obránce…

Dobře. Nuno hraje, protože si zaslouží hrát. Byl výjimečný ve všech zápasech, kde dostal příležitost. Ale o Kieranovi nemohu říct nic jiného, také byl pro nás vynikající. Kieran se zranil, před dvěma dny se vrátil na svůj první trénink. To je to, co potřebujeme – dva špičkové hráče, kteří zvyšují úroveň na své pozici – a jsem s tím spokojený.

o Smith-Roweovi, a jestli jeho vystoupení bylo reakcí na to, že nebyl vybrán do anglické reprezentace…

Gareth zavolal, Emila zná opravdu dobře a jsem si jistý, že má pro něj plán. Ve fotbale je velmi důležité být trpělivý a jít krok za krokem. Až ten krok uděláte, zpevněte ho a ujistěte se, že je to bezpečný krok, než uděláte další.

o tom, zda se Partey a Tierney objeví v jejich reprezentacích…

Uvidíme, co se stane s Thomasem. Dnes nebyl k dispozici pro zápas. Má svalové zranění a nevíme, jak se bude vyvíjet, takže to vezmeme den po dni. Kieran půjde se skotskou reprezentací. Dnes trénoval na stadionu a pojede se Skotskem.

/arsenal.com/