Arteta o vítězství, návratu hráčů a přestupech

Pro naše hráče to byla ve čtvrtek cenná příprava, když jsme v přátelském zápase za zavřenými dveřmi v londýnském Colney porazili Brentford 4-0

Po zápase jsme mluvili s Mikelem Artetou abychom probrali výkon, kondici mužstva a jeho myšlenky o přestupovém okně.

o tom, jak cenný to byl zápas…

Ano, znovu jsme měli možnost hrát s Brentfordem a měli jsme poměrně hodně hráčů, kteří potřebovali pár minut. Někteří se vrátili po zranění, někteří po Covidu, takže to byl dobrý test a dobrý trénink.

o představení Bena Whitea a Gabriela…

Ano, bylo to opravdu dobré. Nemáme žádná velká zranění, mají nějaké minuty, na některých věcech bychom mohli zapracovat, takže to byl dobrý nápad hrát ten zápas.

o práci s hráči v reprezentační přestávce…

Znovu, někteří hráči se vrací po zranění, někteří, co měli Covid a nemohli cestovat s národním týmem, s těmi jsme pracovali.

o stavu družstva, které půjde do zápasu s Norwichem…

Tak se nato podívejme. Věci se mění každý den, takže doufáme, že dostaneme zpět tři nebo čtyři hráče, kteří nám za posledních pár týdnů hodně chyběli a doufejme, že na mezinárodních povinnostech nikoho neztratíme.

o naší přestupové strategii…

Byl to opravdu složitý trh. Měli jsme spoustu věcí na práci. Myslím, že jsme měli celkem 16 nebo 17 transakcí, což je hodně. Klub vynaložil velké úsilí, měli jsme podporu majitelů, abychom se o to pokusili, a museli jsme naverbovat v podmínkách, které jsme měli, a to mě velmi těší.

o podpisech mladých hráčů se zkušenostmi…

Ano, s různými zkušenostmi. Někteří měli zkušenosti v lize, také v zahraničí, a někteří byli trénováni jinak, ale jsou to hráči, které jsme dlouhou dobu sledovali, a o kterých jsme věděli, že by mohli zapadnout do modelu, který se snažíme v klubu zavést. Takže jsme potěšeni.

o tom, jak budeme integrovat naše nové podpisy…

Opět, je to 16 nebo 17 změn v týmu – je to hodně. Musíte je všechny smíchat dohromady. Někteří z nich s námi ještě netrénovali, protože přijdou tak příští týden. Budeme je integrovat co nejrychleji to půjde. Máme dobrý tým, který jim pomůže přizpůsobit se co nejrychleji a přiměje je, aby s námi spolupracovali a zjistili, jak se můžeme integrovat všichni dohromady.

o podpisu Tomiyasa…

Chvíli jsme ho sledovali. Potřebovali jsme obránce, který může být velmi všestranný. Může hrát jako stoper při třech obráncích, má tuhle schopnost. Je mu 22 let, ale má opravdu dobré zkušenosti v Sérii A, i na mezinárodní úrovni a má vlastnosti, které jsme hledali.

o možnosti soustředit se nyní na zápas…

Ano, stalo se toho hodně. Očividně jsme měli velké věci na práci. Velké přestupové okno a klukům patří komplimenty, protože si myslím, že tým si vedl opravdu dobře, když se snažili uspokojit, co jen mohli.

Zápas:

Arsenal 4-0 Brentford

Ramsdale, Chambers, White (Hutchinson 76), Mari, Gabriel (Holding 69), Cedric, Maitland-Niles, Elneny (Patino 33), Martinelli, Lacazette, Pepe.

Goals: Gabriel 46, Lacazette 60, Cedric 76, 89.

/arsenal.com/