Arteta o vítězství, Sakovi, Odegaardovi a Lacovi.

V neděli jsme si připsali další 3 důležité body v boji o top čtyřku. Po vítězství nad Watfordem odpovídal Mikel Arteta na dotazy novinářů.

zda si připíše asistenci na třetí branku…
Nevím. Ale jestli to pomohlo týmu, tak je to přesně to, co potřebujeme. Každý může nějak přispět a já k tomu dostal příležitost, takže to je dobře.

o hře, která nebyla vždy pod kontrolou…
Viděl jsem to během první minuty zápasu – mohli jsme prohrávat 1-0. V útoku jsme byli opravdu dobří a měli jsme na to ty správné úmysly a energii. Dali jsme tři úžasné branky ale neměli jsme tu stejnou energii a odhodlání v obraně. Když se tohle stane je venku velmi těžké vyhrát a protrpíte si to. Proto jsme trpěli i my – v obraně jsme neměli tu správnou strukturu. Nezaznamenali jsme ty správné momenty se správnou naléhavostí, kdy se mohli dostat do určitých prostorů. Proto jsme trpěli. Dostali jsme dva góly, ale mohli jsme dostat klidně další dva.

čemu to přisuzuje…
Nevím. Občas myslíte, že máte prostor a kontrolujete hru, ale není to tak. Jsem opravdu šťastný, že jsme vyhráli zápas a můžeme si z toho vzít mnoho pozitiv, ale to nebude stačit.

o tom, že po druhé brance vypadal naštvaně…
Nelíbilo se mi, jak jsme kontrolovali zápas. Otevírali jsme jim prostory, které tento tým umí využít a vy pak trpíte. To jsem věděl. Museli jsme to napravit a v některých úsecích hry se nám to dařilo. V posledních 25 minutách jsme to opět nedokázali. Musíme ukázat vyspělost, pochopení a kapacitu k tomu, abychom zápas kontrolovali po svém. Když to bylo 3-1, měli jsme hromadu přihrávek na jejich polovině, ale nebyli jsme schopní pořádně zaútočit. Hra byla otevřená až do úplného závěru.

o tom, kdo jej zaujal…
Víte, že nerad vyzdvihuju konkrétní hráče. Myslím, že jste mohli vidět, kdo přispěl k brankám. Ty byly klíčové, ale je to o celém týmu. Občas vám něco chybí k vítězství, pak je to o tom, co je mezi nimi, to může převážit misky vah. Tak to je. Tým se mi líbí.

o porozumění mezi Sakou a Odegaardem…
Mezi nimi něco je. Jak hra plyne, jak útočíme, jak se adaptujeme na vzájemné postavení hráčů, jak posunujeme míč. Rychlost pohybu, načasování, pozice, do kterých se dostáváme, hrozba a pocit, že máme kapacitu na vytvoření šancí, to vše je mnohem lepší a musíme to nadále zlepšovat.

zda vidíme benefity soustředění v Dubaji…
Asi ano. Může to být jedna z příčin. Může to být i tím, že hrajeme dohromady už nějakou dobu, což je velmi zapotřebí k vzájemnému porozumění, více si navzájem důvěřují, chápou, kdy a co mají udělat s ohledem na činnost protihráče, je to skvělé. Čím více spolu budou hrát, tím více si budou rozumět, je to jednoduché.

zda Saka hraje na vrcholu svých možností…
Myslím, že Bukayo v létě zažil to, co většina hráčů nikdy nezažije a myslím, že pro jeho kariéru to bylo skvělé, fotbalový svět mu ukázal, jak moc jej mají všichni rádi a jak jej respektují. To je něco jiného, co vám může fotbal dát kromě trofejí, myslím, že to pro něj byla obrovská vzpruha, uvědomit si, že v těžkých momentech jej lidé podpoří a stejně tak to udělal i klub a jeho spoluhráči. Potřeboval i nějaký prostor. To, co teď předvádí, je fenomenální a ten prostor potřebuje, víte? Příliš nečti, dělej, co děláš. Fotbal je v jeho životě priorita a jde to vidět i každý den na tréninku. Musí se chovat a žít stejně jako doteď.

o Lacazettově přínosu týmu…
V šatně nebude stále spokojený protože chce dávat branky, ale spousta věcí, které dělá pro tým, jsou fenomenální.

zda nám pomohly těžké zkušenosti z této sezóny…
Vždy jsem věřil tomu, že když budete chápat tyto těžké momenty jako znamení pro změnu ve vašem životě nebo lepšímu pochopení důvodu proč jste tam, kde jste, může vám to hodně pomoct a o to se snažím i já, když nějaký problém mám. Když se něco stane, snažím se to chápat jako následek nějaké příčiny, ne proto, že jsem to já a všechno se děje mě, děje se to z nějakého důvodu a jde o to, co s tím uděláte. To je i můj přístup.

o boji o top čtyřku…
Abych byl upřímný, nerad se dívám na tabulku protože máme zápasy k dobru, budeme hrát zápasy navíc a náš cíl je jediný – snažit se zítra zlepšit to, co jsme dnes dokázali a jít k dalšímu zápasu. Nemůžu ovlivnit výsledky a nemůžu předpovídat, které zápasy vyhrajeme, remizujeme nebo prohrajeme, to je nemožné. Kdybych s tím začal, mohli bychom ztratit pozornost na to, co chceme opravdu dělat.

zda Laca předvádí nejlepší fotbal za Arsenal…
Myslím, že měl opravdu dobré chvíle s ohledem na střelecký zápis, možná lepší než v této době, ale s ohledem na to, co po něm žádáme a jaký chceme od něj příspěvek, tak si myslím, že odvádí opravdu, opravdu dobrou práci.

zda si chce Lacazetta ponechat…
Je to ten případ. Řekl jsem, že až budeme na konci sezóny vědět, jak na tom jsme, sedneme si s těmi třemi hráči a rozhodneme se, kam se posuneme.

/arsenal.com/

Tags: , , , , , ,

Komentáře

 1. ezio (karma: 4342) #1

  OT Arsenal are prioritising 2 strikers & a midfielder this summer as part of plans to back Arteta in the next stage of his rebuild. The club are also exploring the possibility of signing a winger, left-sided centre-back & right-back.

  Arsenal retain an interest in strikers Alexander Isak, Dominic Calvert-Lewin & Jonathan David, while Benfica’s Darwin Nunez is another player being tracked. They are admirers of Armando Broja but fear it is unlikely Chelsea would be willing to do business with them.

  [Standard/ Simon Collings]

 2. Feri (karma: 6364) #1

  Benzema teda neskutečný. Smál jsem se že je škoda že nepřišel alespoň jednou během 10 let spekulací o přestupu do Arsenalu ? V mezihře je výborný a ve vápně zabiják… Z těch 3 gólů by Laca nedal ani jeden, víc šancí má pomalu každý zápas a nic. Opravdu rozhodují detaily a logicky góly které zachrání kolikrát tragické výkony dalších hráčů které se ale na výsledku nemusí tolik projevit. V létě musíme nějakého zabijáka rozhodně přivést… a Benzemu už asi ne ?

 3. FildaGooner (karma: 4586) #1

  Začíná se spekulovat, že začínáme zjišťovat možnosti pro návrat Gnabryho… A já jsem v tomto rozpolceny… Na jednu stranu bych ho moc chtěl vidět zpátky v našem dresu, na druhou stranu si říkám, že těch cca 60m by bylo chytřejší použít na jiné posty… Pokud by ho teda Mikel nechtěl používat jako hrot a to nevím…

  • Nawts14 (karma: 1455) #1

   Určite treba najprv vyriešiť hrot a stredného záložníka.
   Na druhej strane. Gnabry by išiel na krídlo a mám pocit že Pepe cez leto odíde, lebo je to kvalitný hráč a určite by patril do základu v kdejakom tíme.
   Keď budeme hrať Európu , tak potrebujeme širší káder. Teraz ak by sa zranil ešte Martinelli a máme už len Pepeho na kraj(Smith Rowe viac nehrá ako hrá).
   Ťažká úloha pre vedenie , ale výmena Pepe – Gnabry by mi dávala zmysel.

   • Luhla (karma: 1422) #1

    Návratu Gnabryho moc nevěřím. Jednak ještě nejsme na té úrovni, aby k nám přestoupil hráč, který hrává základ v jednom z nejlepších kubů na světě (leda z nostalgie, ale to se dělá většinou až před koncem kariéry, ne v nejlepších letech), jednak podle whoscored hrává většinou pravé křídlo a pokud by k nám šel, tak by jistě musel být první volba. To by odsunulo Saku buď jako náhradníka (vím, že i tak by si něco odehrál, ale byl by to propad oproti tomu, kolik hraje dnes) nebo by musel jít na levé křídlo, kde se střídají ESR a Martinelli, kteří budou oba určitě taky chtít víc minut. Martinelli by podle mě na hrot musel ještě zesílit a zatím si nemyslím, že by tam dokázal zahrát líp než Laca. A protože při koupi nového útočníka nebudeme brát nikoho, kdo je horší než Laca, tak Martinelli by na hrotu byl až druhý (možná třetí, pokud útočníci přijdou dva) v pořadí.
    Ale třeba se pletu a všechno je jinak. Věřím, že Arteta to má všechno vymyšlené. Rozhodně mu nebudu radit, koho kupovat nebo nekupovat a kde koho hrát. Za poslední rok mě s Eduem přesvědčili, že vědí, co dělají, takže si s nákupy, rozestavením a taktikou nemusím dělat hlavu a jen si klidně užívám celé dění okolo našeho klubu a fandím 🙂

 4. Luhla (karma: 1422) #1

  OT: Velká Británie uvalila sankce na majitele fotbalového klubu Chelsea Romana Abramoviče, 13. nejbohatšího Rusa v současné době. „Roman Abramovich sanctioned by UK and assets – including Chelsea FC – frozen“
  Tak to su zvědavé, jak ten jeho prodej Chelsea dopadne. Teď to vpadá, že klub dostal jakousi specální licenci/povolení k pokračování v provozu: To ensure the club can continue to compete and operate we are issuing a special licence that will allow fixtures to be fulfilled, staff to be paid and existing ticket holders to attend matches while, crucially, depriving Abramovich of benefiting from his ownership of the club.

    • bflmpsvz (karma: 3385) #1

     Přesně nad tímto jsem přemýšlel. Chápu teď ten politický kontext, ale když si vezmeš, že dost lidí z Newcastlu jásalo nad nákupem ze Saúdské Arábie, která je mnohem brutálnější režim. A ačkoliv „přímo“ žádný západní stát nenapadla a je díky ropě, penězům a strategické geografické pozici dlouhodobě „strategickým“ spojencem US, nebrání jim to od 80. let organizovat nebo alespoň finančně podporovat podstatnou část sunnitského terorismu (trochu se jim to vrátilo s Islámským státem, který challengoval jejich vedoucí pozici wahhábismu a označoval je vlastně za zrádce). BTW zrovna teď zase Saudi pomáhají spíše Rusku zvedat cenu ropy přiškrcenou těžbou). Ale zrovna tento vztah bych ani nepovažoval za naivní, ale čistě pragmatický.

     • mc1897 (karma: 175) #1

      Len jedna techncka: Saudska Arabia vstupila v 2015 do vojny v Jemene 🙂 Su tam doteraz. Pre mna ziaden rozdiel – Rusi v UA a Saudi/Iran v Jemene.
      Myslim ze sa k tomu bude musiet FA postavit „globalnejsie“.

      |
     • bflmpsvz (karma: 3385) #1

      mc: To vím, ale pro mě to pořád rozdíl je, protože na univerzalismus v mezinárodních vztazích úplně nevěřím (ostatně jako praktická politika US v podstatě selhal a nikdy nebyl v důsledku uplatňovaný). Teda, ne, že bych si jej v duchu trochu hippísácky a trochu kulturně šovinisticky nepřál, ale odporuje to tomu, jak pozoruju skutečnost.

      Takže pro mě UA/Jemen rozdíl je vzhledem ke kulturní a geografické blízkosti, dlouhodobým vztahům, proklamacím a chování Ruska jako v podstatě imperiální revizionistické velmoci atp. V evropském kontextu je pro mě spíše než Jemen závažnější podpora fundamentálnímu terorismu od Saúdů, a proto doufám v to stejné – že to FA i UEFA vezme globálně, protože tvrdit, že sport je apolitický, když Gazprom, oligarchové a všechny arabské petrodolary mají nepřímo a někdy přímo politické záměry není apolitičnost ale politická naivita (v zájmu peněz asi vědomá). P.S.: A už končím s mudrováním, úplně se mi od pusy začalo prášit.
      Každopádně bych byl škodolibě rád, kdyby se tato nejistota Chelsea promítla i do fotbalových výsledků. Teď jsou nám docela vzdálení, ale kdybychom hráli se Spurs (a možná Manure) nejen o čtvrté místo, ale i o třetí – to by byla paráda. Ale zatím se nezdá, že by je to omezovalo.

      |
     • mc1897 (karma: 175) #1

      Lenze ten terorizmus sa da len tazko dokazat ak by si mal niekoho pravne limitovat v biznise. Ucast vo vojne je jasna… Nevidim rozdiel medzi mrtvym dietatom v Jemene a UA. Navyse si myslim ze Anglicvko ma Ukrainu skoro na rovnakej urovni ako Jemen. My casto nie…

      |
     • bflmpsvz (karma: 3385) #1

      „Nevidim rozdiel medzi mrtvym dietatom v Jemene a UA“ to já taky ne. Píšu, že ten kontext je jiný mezinárodně-politicky, nikoliv morálně. (Taky píšu, že bych si v duchu ten univerzalismus přál, ale prakticky byl téměř vždy zástěrkou zájmové politiky. Ale i tu lze dělat lépe a hůře, i zde může být zájmem mír – kéž by byl).

      |
 5. Feri (karma: 6364) #1

  ? 22 loanees to return, can’t extend
  ❌ Can’t sign new players or sell current ones
  ? 5 current players out of contract and unable to sign new deals

  Chelsea’s squad is likely to have a very different, and surprising look to it next season, after the UK government announced sanctions against Roman Abramovich… ?

  …. Tak pokud to zůstane tak je Chelsea paralyzována. Mají ale to štěstí obrovsky širokého kádru ale co dělat s 22 hráči z hostování když je nemůžou prodat…

   • Gunner 4ever (karma: 1390) #1

    Hlavně mám pocit, že pán trošku nepochopil smysl sankcí, který je 1) zajistit, aby finančně krváceli, 2) znepříjemnění způsobu života. Tihle lidé jsou zvyklí lítat si po Evropě, trávit čas na jachtách a vilách. To vše nyní min. na nějakou dobu skončí než to nějak obejdou, ale levné to nebude. A věř tomu, že není nic horšího než mít doma manželku/milenku, která najednou nemůže cestovat a shopovat tak jak byla zvyklá 😀 To je ta nejtvrdší sankce.

Napište komentář

Musíte být pro přidání komentáře.