Arteta po vítězství nad ManU.

Mikel Arteta popsal tento zápas jako fenomenální a díky sobotnímu vítězství jsme odskočili Rudým Ďáblům na rozdíl 6 bodů. Boss mluvil také o výkonu Chatky, či zdravotním stavu Bukayo Saky.

o jeho hodnocení zápasu…
Myslím, že to byl fenomenální zápas pro diváky a fanoušky. Pro nás to bylo jako na horské dráze. Chtěli jsme do toho vlétnout opravdu rychle. Dařilo se nám dominovat hře a zatápět jim. Dominovali jsme v dlouhých úsecích prvního poločasu. Dali jsme dvě branky. Když pak ale hned snížili, dostali jsme trochu ledovou sprchu a znejistili jsme. Měli jsme tam úsek asi 5 nebo 10 minut, kdy jsme neměli příliš jasno v tom, co hrát a trochu jsme se třásli. Na začátku druhé poloviny jsme měli v některých místech zase potíže. Když pak nedali penaltu, my změnili rozestavení a dali třetí branku, tak to byl moment, kdy jsme zápas podle mě zlomili.

o znovu vybudovaném vztahu Granita s fanoušky…
Snil jsem o tom protože si to zaslouží. Kdyby s ním kdokoliv strávil 5 nebo 10 minut – i 2 by naprosto stačily – zjistil by, jaká je to osobnost, jaký je profesionál a jak moc mu na klubu záleží. Stojí za ním ale určitá historie a myslím, že udělal riskantní krok, když se otevřel a vyjádřil své pocity. Ale udělal to, protože už byl připravený. Cítí, že jej okolí ochrání, že jej klub miluje a odpověď byla skvělá. Takže děkuji všem fanouškům, že mu projevili takovou podporu, vím, že to pro něj moc znamená.

o tom, že se z Granita stal jeden z pilířů základní sestavy…
Potřebujeme rovnováhu ve všem, co děláme. Obzvláště v charakterech a osobnostech, které máme v týmu. S mladými hráči, které začleňujeme do týmu, s posilami, které přišly, s kvalitami, které máme. V tom, jak se můžeme vzájemně ovlivňovat, jak nastartovat obnovu klubu, kde chceme být na hřišti i mimo něj, byl podle mě Granit klíčový, měl mít klíčovou roli jako vůdčí osobnost, abychom dosáhli, čeho jsme chtěli.

o tom, co bude v posledních zápasech rozhodující…
Nevím. Dnes rozhodovalo to, že jsme měli zápas pod kontrolou, vedli jsme 2-0 a pak přijde Ronaldo a z ničeho dá gól. Poté Bruno Fernandes nedá penaltu a prosadí se Granit. Myslím, že nikdo v místnosti by před zápasem neřekl, že vyhrajeme díky brance Granita zpoza vápna. To je na této hře krásné, nemám tyto věci pod kontrolou a ani se nesnažím. Vidím ale tým, který má silnou vůli a dává tomu naprosto vše. Energie a vzájemné propojení, které na tomto stadionu mají, je fenomenální a to nám dává reálnou šanci a mě to také přesvědčuje, že to můžeme dokázat.

o komentáři Granita Xhaky, že v těchto situacích musíme být psychicky silní…
Ano, ale je to velmi těžké. Někdy vyhráváte a uvědomujete si to, ale zápas vás prostě vtáhne. Někteří hráči byli dnes opravdu unavení, hrát na Stamford Bridge po třech porážkách bylo emocionálně a fyzicky velmi náročné. Takže se všechno naakumulovalo. Od dva dny později už musíte zase hrát hned po obědě, ale kluci to zvládli. Získat vítězství nad takovým týmem je velká věc a myslím, že je to přesně to, co si hráči zasloužili.

zda měl po třech porážkách obavy...
Dělám si starosti i když vyhrajeme, tak si to představte pro třech prohrách! Nezasloužili jsme si všechny ty zápasy prohrát. Možná že za některé dnešní úseky hry jsme si zase vyhrát nezasloužili, ale taková je hra. Musíme se prostě soustředit na to, co děláme a co chceme dělat, nedostat se příliš psychicky dolů nebo naopak nahoru. Je to o rovnováze a pochopení toho, kdo jsme, jaké máme silné ale i slabé stránky.

o Nuno Tavaresovi a jak se dá trénovat…
Musíme mu pomoct. Potřebuje si projít těmito zkušenostmi aby pochopil, co spustilo danou situaci, když jdete odsud tam – podpořit jej. Víme to, řekl jsem to už tolikrát, musíme zaplatit za to, že máme některé hráče, kteří tohle nikdy nezažili. Takže budou dělat chyby, budou se muset nějak rozhodnout – odsud je příliš jednoduché říct, proč si udělal toto nebo toto – oni jsou ale na hřišti, pojďme je podpořit protože to potřebují.

zda je boj o top 4 mezi námi a Sp*rs…
Nevím. Mění se to příliš rychle, ale věřím tomu, že do toho dáme opravdu všechno. Můžeme zápasy vyhrát, ale rozdíly jsou velmi malé a musíme si to uvědomovat. Rozdíl mezi vítězstvím a porážkou je dnes v této lize opravdu malý. Abychom zápas dostali po 95 minutách tam, kam chceme, musí do sebe zapadat úplně všechno.

o návratu Tomiyasa…
Myslím, že to uvítání od fanoušků si zaslouží za to, jak těžkým obdobím si za poslední měsíce prošel. Když jej ale vidíte makat každý den, jak se vrátil a jak je z návratu nadšený, to množství hodin, které tomu obětoval, tak si to prostě zaslouží a my jsme věřili, že je to pro něj přesně to pravé.

zda může boj o top 4 rozhodnout NLD…
Může to být klíčový zápas. Uvidíme, co se stane do té doby, jak nať budou oba týmy, ale tento vzájemný zápas bude velmi, velmi důležitý

zdar si náš tým tuto výzvu užívá…
Proto jsme tady, abychom hráli velké zápasy, které vše mohou rozhodnout, to je krása této hry.

o zranění Bukayo Saky…
Bukayo měl problémy už od prvního poločasu, ale chtěl prostě hrát. Ze středy si odnesl větší šrám, takže uvidíme, jak na tom bude.