Arteta po zklamání v NLD.

Mikel Arteta byl na pozápasové tiskovce viditelně zklamaný a frustrovaný. Před námi jsou však ještě dva zápasy a máme stále bod k dobru.

o rozhodčím…
Nemůžu to říct. Chci jen říct, že jsem hrdý na své hráče, ale potřebný výsledek jsme samozřejmě nezískali. Nemůžu se už dočkat pondělního zápasu.

o červené kartě…
V pondělí chci být na lavičce. Nemůžu o tom mluvit protože bych byl suspendován. Můžete požádat rozhodčího, aby zápas zhodnotil. Já to můžu udělat, ale mám dvě možnosti – buď vám budu lhát, což nedělám nebo budu suspendován a já opravdu chci být v pondělí proti Newcastlu na lavičce.

zda to byla červená karta…
Preferuji o tom nemluvit.

o tom, co bylo špatně…
Že jsme prohráli zápas. Samozřejmě jsme chtěli hrát, byli jsme na zápas natěšení, viděli jste tým. Jak jsme do zápasu vstoupili, jak jsme hráli, bohužel byla tato krásná událost zničena a my si tento zápas nemohli užít.

o boji o top čtyřku…
Nemůžeme se dočkat pondělního zápasu. Tak to cítím já.

o tom, že jsme to dnes nezvládli…
Ne. Nic takového jsme neviděl.

zda by si hráči měli nadále pamatovat, že jsme čtvrtí…
Absolutně, je důležité, aby nás toto zklamání nepohltilo více než příležitost, kterou máme. Čekají nás ještě dva zápasy a tam bude teď směřovat veškerá naše energie.

o pocitech Roba Holdinga…
Osobně jsem s ním nemluvil, ale určitě si dokážete představit, jak těžké je opustit takový velký a důležitý zápas takto brzy.

o zranění Gabriela…
Nevím. Gabi není typem hráče, který chce nebo vás běžně požádá o stažení ze hřiště, něco cítil, snad to není vážné protože nám bude chybět vykartovaný Rob a Ben netrénoval, takže máme na této pozici nedostatek hráčů.

zda jde u Gabriela o zranění hamstringu…
Je to svalový problém, musíme jej prohlédnout.

zda dnes večer změnil herní systém…
V určitých momentech jsme nehráli na čtyři vzadu, častokrát to bylo na pět.

zda se odvolá vůči Holdingově červené kartě…
Nevím. Budu mluvit s vedením a uvidíme, jaký z toho budeme mít pocit a jaké máme možnosti. Vždy bráníme náš klub nejlepším možným způsobem.

/arsenal.com/