Arteta před nedělním NLD

Velký týden pokračuje. Po čtvrtečním vítězství v Athénách nás čeká neméně důležité utkání v podobě bitvy o severní Lodnýn. Před zápasem čekala Mikela již tradiční online tisková konference.

o výsledku v Řecku…
Už jsem řekl, že jsem s výsledkem a výkonem opravdu spokojený, kromě branky, kterou jsme jim darovali. Jsem spokojený s výkonem, osobností, kterou jsme ukázali, jak jsme ve venkovním zápase dominovali proti takovému týmu a takovým způsobem.

o předchozích zápasem se Spurs…
Poslední zápas jsme začali opravdu dobře, dominovali jsme hře, ale oni nám dali branku jakmile se poprvé dostali za půlící čáru. To je jejich kvalita, jsou skvěle organizovaný tým, velkou hrozbou v protiútoku, mají skvělé individuality a organizaci. Můžete vidět, že jejich tým bojuje a naprosto věří ideám manažera, bude opravdu těžký zápas.

o jeho vzpomínkách, když tyhle zápasy hrál on sám…
Hrál jsem v některých úžasných zápasech, zažil jsem proti nim některé opravdu krásné vítězství. Nejdůležitější bylo asi to, jak jsme se na Emirates vrátili zpět do zápasu po velkém comebacku. Pamatuji si, že atmosféra byla neskutečná, cítil jsem, že fanoušci jsou plní emocí.

o výzvě, jak umlčet jejich útočnou sílu…
To bude velmi těžké, protože jejich kvalita, přesnost, porozumění a vzájemná chemie z nich dělá jeden z nejlepších týmů v Evropě. Nepotřebují toho tolik. Jsou schopni si sami vytvořit šance, ale také spolupracovat v týmu. Bude to tedy velmi obtížné, ale připravíme se na ně a pokusíme se je zastavit.

o potřebě zlepšení v defenzivě…
No, ano. Soupeřům jsme příliš šancí neumožňovali, ale ten počet, který jsme soupeřům sami darovali, měl obrovský vliv na počet obdržených branek. Pozitivní je, že to záleží tedy trochu na nás. Ale víme, že je to něco, čeho se musíme vyvarovat, abychom měli stabilnější výsledky.

o tom, že je těžké předvádět konzistentní výkony, když je sezóna tak natěsnaná zápasy za sebou…
Je to hodně komplikované díky množství zápasů, okolnostem, kontextu, jak je to těžké pro každého obecně. Od Vánoc jsme našli v našich výkonech určitou úroveň vyrovnanosti. Čím budou lepší výkony, tím lepší budou i výsledky ve většině zápasů. Ale jen tehdy, když se vyvarujete velkých chyb.

o důležitosti vítězné mentality v týmu…
Absolutně. Úroveň vůdcovství, vášně, se kterou hrajete, a víry v náš tým, bojovnosti, s kterou bojujete o každý míč celých 96 minut… Tak se naučíte vyhrávat. Každý zápase je jiný a musíte najít způsob, jak jej vyhrát. Jsou zde určité věci, které jsou základem, a ty musíte dělat v každém zápase. Někdy musíte nějaké situace kontrolovat kvůli soupeře, okolnostem nebo času, který zbývá do konce. V tomto procesu se nacházíme teď my a musíme se zlepšit, abychom byli schopní konkurovat těm nejlepším týmům.

/arsenal.com, twitter.com, youtube.com/