Arteta řeší problém se soupiskou. V kádru má málo anglických odchovanců

Mezinárodní přestupní okno završil Arsenal výsostně. Příchod Thomase Parteye znovu povzbudil fanoušky a podpořil vidinu lepších zítřků. Obratem ale musí sportovní vedení klubu řešit potíž se složením prvního týmu. Oficiální soupiska pro Premier League totiž může obsahovat nanejvýš sedmnáct v zahraničí vychovaných fotbalistů, Gunners jich ovšem momentálně mají devatenáct.

Již před dvěma dny oficiálně odzvonilo transferům přes anglické hranice a obchod teď do 16. října už může probíhat jen s mančafty z vnitrostátních soutěží. Všichni účastníci nejsledovanější ligy světa navíc budou muset brzy odevzdat své finální nominace pro první polovinu sezóny.

Tato soupiska může celkově čítat až 25 hráčů, přičemž plajeři mladší 21 let se do tohoto počtu nezapočítávají. Jak je ale zmíněno výše, minimálně osm z pětadvaceti starších borců musí být fotbalově odkojeno v Anglii. Naše A-mužstvo po angažování Thomase zahrnuje už devatenáct jednotlivců, kteří toto kritérium nesplňují.

Manažer Mikel Arteta tedy bude muset vypustit dvě jména z následujícího seznamu: 

Bernd LenoAlex RúnarssonCédric SoaresGabriel MagalhãesDavid LuizSead KolašinacPablo MaríShkodran MustafiSokratisKieran TierneyDani CeballosGranit Xhaka, Mohamed ElnenyThomas ParteyNicolas PepeMesut ÖzilWillianAlexandre LacazettePierreEmerick Aubameyang.

Na základě toho, co se proslýchalo médii během uplynulých týdnů a měsíců, lze vcelku jednoznačně dosadit do role favoritů na vynechání z kádru dvojici SokratisMesut ÖzilArteta s těmito zkušenými borci viditelně nepočítá a bude rád za jejich co nejrychlejší odchod.

A koho byste ze soupisky vyškrtli vy, fanoušci? Vidíte situaci stejně, nebo raději obětujete jiné členy týmu? Podělte se o svůj názor v komentářích.