Arteta se nezaměřuje na formu Chelsea.

Navzdory tomu, že Chelsea míří na Emirates Stadium jako 12. tým tabulky, Mikel Arteta stále věří, že jde o velmi nebezpečného soupeře.

Po sezóně plné zmatku, kdy se na Stamford Bridge vystřídali Tomas Tuchel, Graham Potter a nakonec i Frank Lampard, kdy utratili neuvěřitelné množství peněz se Blues vezou na vlně pěti porážek v řadě, jejich nejhorší série od roku 1993.

Nicméně s ohledem na množství talentu v kádru Franka Lamparda a vzrušení, které vzájemné zápasy obou celků generují, nebere Arteta zápas s Chelsea na lehkou váhu a chce se vrátit na vítěznou vlnu.

„Nevím, jak k zápasu přistoupí. Jsou opravdu nebezpeční, podívejte se na ty individuality, které mohou poslat na hřiště, dokáží být obrovskou hrozbou, toho si musíme být vědomi.

Přijedou sem na Emirates a budou nás chtít porazit. Mají skvělého manažera a výjimečné hráče, takže je obtížné předvídat, co udělají. Mohou totiž hrát různými způsoby, s různými hráči a různými kvalitami. Budeme se připravovat na zápas tak, abychom jej vyhráli.

Bude to naprosto odlišný zápas. Je to londýnské derby a mají co dokazovat, stejně jako my. Atmosféra na stadionu bude neskutečná a my musíme předvést jen to nejlepší.“

Od doby, co Todd Boehly převzdal vedení nad Blues, utratil během dvou přestupových období americký bussinessman rekordních 540 milionů liber a přivedl hráče jako Enzo Fernandez, Wesley Fofana, Mykhaylo Mudryk, Mark Cucurella či Raheem Sterling. Přesto se Chelsea blíží situaci, kdy zakončí sezónu ve spodní polovině tabulky poprvé od roku 1995/96.

Nicméně si Mikel nemyslí, že by kádr příliš trpěl na nedostatek kvality a mají potenciál být za rok v boji o titul.

„Příští sezónu můžou mít 100 bodů – to nemůžeme vědět. S veškerým výjimečným talentem, který v týmu mají, když vše dokáží zapracovat, mohou dokázat cokoliv protože na to mají hráče, infrastrukturu a historii. Nemůžu zhodnotit co je dobře a co špatně protože to nejde za dva měsíce, když uděláte tolik změn, to by nebylo fér.

Je extrémně obtížné najít tu tenoučkou rovnováhu mezi hráči protože přivádíte hráče s těmi nejlepšími úmysly, ale pak hráč přijde, musí zapadnout, musí vzniknout ta správná chemie s manažerem a spoluhráči, zaměstnanci a se samotnou zemí. Není to vůbec lehké, takže každý, kdo takové rozhodnutí udělá, si zaslouží uznání.“

Mikel Arteta se také opětovně vyjádřil o zranění Williama Saliby a o tom, jak klíčový hráč to pro Kanonýry je.

„Je to stejné, v úterý hrát nebude a budeme muset počkat do dalšího zápasu, abychom viděli, jak na tom je. Tento týden se nikam neposunul.

Nevím, jak klíčové to zranění je pro celý tým. Je to velmi důležitý hráč, nevím, jak to ohodnotit. Stejně tak to nevím u Jesuse, který chyběl 4 měsíce, u Eddieho, který byl mimo 3 měsíce, u Emila za 4 a půl měsíce, Kierana Tierneyho za několik týdnů nebo Tomiyasa, který je už zraněný 3 a půl měsíce nebo možná už 6. Takový je fotbal.

/arsenal.com/