Arteta: Zůstávám v Evertonu

Mikel Arteta opět potvrdil, že plánuje zůstat v Evertonu, navzdory tomu, že se o něj údajně zajímají Arsenal a Man City.

Španělský hráč je jedním z nejnadanějších záložníků v Premier League, a novináři si tak vybájili spekulace o tom, že by mohl zamířit do Arsenalu. Manažer Wenger totiž nemůže vinou zranění počítat s několika kreativními hráči, tudíž by se mu posila typu Artety určitě hodila.

Podle posledních zvěstí se měl do boje o Artetu přidat i Manchester  City, ale Arteta i nadále trvá na tom, že z Goodison Parku nemá v úmyslu odejít, a že je šťastný pod manažerem Davidem Moyesem.

„Všechno, co jsem si o sobě přečetl v novinách, jsou pouhé spekulace. Prý na mě podal nabídku jak Arsenal, tak i Manchester City.“

Máme celkem malý počet zdravých hráčů, 6 fotbalistů základní sestavy je zraněno. Nikdy pro mě nebude jednoduché Everton opustit, takže o tom ani neuvažuji.

Do konce mého kontraktu mi zbývají tři roky, a fotbal si tady skvěle užívám. Jsem velmi hrdý na to, že mohu za takovýto klub nastupovat.“

/setanta/