Aubameyang – zasloužili jsme si víc než bod

Pierre-Emerick Aubameyang se v NLD opět zapsal na střeleckou listinu, zároveň ale přiznal, že jsme si podle něj proti Spurs zasloužili víc.

Po zápase hovořil náš Gabonský reprezentant s novináři…

o tom, zda je remíza dobrým výsledkem potom, co prohrávali 2-0…
Ano, myslím, že ano. V prvním poločase jsme si myslím zasloužili vstřelit dvě branky, ale potom se stalo něco jiného. Nejsme šťastní, ale předvedli jsme skvělou práci a hráli dobře v těžkém zápase. Zasloužili jsme si víc.

zda se dalo vyhnout brankám Tottenhamu…
Myslím, že ano. Po těch dvou gólech jsme na ně začali dost tlačit, snažili se a Laca vstřelil první branku. V druhé půli jsme měli nějaké šance a dali i druhý gól. Myslím, že jsme měli prostor i na vstřelení třetí branky, ale jak jsem řekl, byl to těžký zápas, takže je z toho remíza.

zda bylo načasování Lacazettova gólu klíčové…
Samozřejmě! Bylo to moc důležité, protože když jdete do šatny po vstřeleném gólu, je to vždycky pozitivní. Všichni ví, že jsme silnější a v druhém poločase jsme lepší, takže bylo klíčové se do zápasu vrátit.

o přihrávce Guendouziho na jeho gól…
Byla to skvělá přihrávka. Prostě se na mě podíval a věděl, že si tam seběhnu, míč to byl perfektní. Musím říct, že ta branka padla díky jeho přihrávce.

zda preferuje hrát uprostřed útoku…
Ano, jak vždy tvrdím, rád hraji na hrotu, ale když mě tým potřebuje na křídle, ať se děje cokoliv, jdu tam a snažím se odvést nejlepší možný výkon.

/arsenal.com/