Aubameyangovo prodloužení smlouvy je blízko, potvrdil Arteta

Při gólech Pierra-Emericka Aubameyanga plesá srdce každého fanouška Arsenalu. Na jaře jmenovaný kapitán střílí enormně důležité branky a, ruku na srdce, bez gabonského snajpra bychom horko těžko zvrátili průběh loňského ročníku. Teď to vypadá, že se pomalu blíží očekávaná novinka ohledně kanonýrova kontraktu, který momentálně trvá jen do června příštího roku.

Zatímco samotný Aubameyang před televizními kamerami o své situaci příliš nemluvil a raději přenášel těžiště rozhovorů na poslední zápasy, manažer prvního týmu Mikel Arteta se nikdy netajil kladnými novinkami ze zákulisí. A nejinak tomu bylo také po posledním střetnutí s Fulhamem.

Jsem opravdu velmi pozitivně naladěnBrzy to dotáhneme a snad se během následujících dnů dovíte oficiální zprávy,“ řekl španělský stratég do mikrofonů BT Sport na úvodní hrací den ročníku 2020/21. Právě Mikelova vzájemná symbióza s Aubou údajně hraje ve vyjednávání významnou roli.

Aubameyang platí od samého příchodu za perlu severního Londýna

Pokud vše opravdu dosáhne zdárného konce a 31letý snajpr prodlouží stávající smlouvu, s největší pravděpodobností se dle ostrovních médií stane nejlépe placeným hráčem týmu. Primát by tak převzal od Mesuta Özila, jenž pobírá v základu 350 tisíc liber týdně. Aubameyangova dosavadní dohoda s vedením údajně vynáší „jen“ 200 tisíc.

Renomovaný zdroj The Athletic informuje, že opěvované číslo 14 spojí svou budoucnost s Emirates Stadium  do roku 2023, kdy bude slavit své 34. narozeniny. Přes léto se přitom spekulativně psalo o jeho možném přestupu do Barcelonyči Interu Milán.