AW před NLD

Arséne Wenger čelil zástupcům médií před sobotním North London Derby.

zda vidí nezískání titulu jako selhání…

Upřímně, v tuto chvíli o tom vůbec nepřemýšlím. Pokud mi to řeknete nyní, tak ano, protože jej chceme vyhrát. Bude na to myslet ale šest, sedm nebo osm dalších manažerů.

o fanoušcích, kteří tuto sezónu pokládají za jejich…

Je to normální, že takto myslíte. Pokud byste se ptali fanoušků kdekoliv, řekli by vám to samé i u ostatních šesti nebo sedmi týmů.

zda by bylo horší, kdyby titul vyhrálo Sp*rs…

Nikdy tomu neporozumím. Chcete, aby se vám dařilo a vyhrávali jste pro sebe a chcete cítit, že jste odevzdali absolutně vše pro to, abyste vyhráli. Potom si nevybíráte, kdo další vyhraje. Sport je o tom, že vyhraje ten, kdo si to zaslouží. Identita není to, co je důležité. Důležité je to, že jste udělali absolutně vše pro to, abyste byli na vrcholu nad všemi ostatními.

zda fotbal vychovává hráče ohledně tresných činů…

Fotbal pro to dělá dost, ale když se dostanete do této pozice, vždy máte pocit, že jste toho neudělali dostatek. Ale žijeme ve společnosti, která zná individuální odpovědnost každého jednotlivce. Jakmile jste jednou dospělí, musíte se odpovídat za to, co jste udělali. Fotbal není vždy zodpovědný za individuální chování lidí.

zda může fotbal udělat ještě víc…

Ano, protože je to nekonečná práce a vždy můžete udělat v této oblasti víc. Naše společnost uznává, že jednotlivci jsou zodpovědní za své chování ve společnosti.

o Davidu Ospinovi…

Mám v něj plnou důvěru a vůbec z ničeho nemám strach.

zda je ztráta Petra Čecha velká…

Ano. Na druhou stranu, pokud se podíváte na poměr vítězství s Ospinou, tak je to také velmi dobré. Nemám žádné obavy.

/arsenal.com/