AW po zápase s Watfordem

Arséne Wenger mohl být po zápase konečně šťastný, když si jeho tým připsal své premiérové vítězství v Premier League. Takto se následně vyjádřil k otázkám novinářů.

o prvním vítězství v lize…
Celkově si myslím, že jsme předvedli velmi dobrý výkon. Hráli jsme v prvním poločase velmi plynule a dominovali jsme. V půli jsme vedli 3-0 a v druhé jsme si vytvořili spoustu šancí, ale chyběla nám finální přihrávka, stejně jako proti Leicesteru. Nejsme v závěru schopní udržet celých 90 minut přesně takovou fyzickou intenzitu, ale ve výsledku to byl velmi povzbudivý výkon a dobré vítězství.

o závěru zápasu…
Watford už do toho šel naplno, protože nám se nepovedlo vstřelit čtvrtou branku a trochu jsme odpadli fyzicky, oni jsou fyzicky velmi silní a jsou i velmi odhodlaní. Pro nás je to vždy obtížný zápas. Proti nám jsou vždy velmi nahecovaní.

o změně střelce na penalty…
Podívejte, před zápasem nominuji vždy tři hráče na zahrávání penalt. Nevyškrtl jsem Thea z tohoto seznamu úplně, byl číslo dvě.

o Mustafim a Perezovi…
Myslím, že by oba měli projít. Podstoupili lékařskou prohlídku. Musíme ještě dokončit papírování a nevím, kdy přesně toto oznámíme, ale myslím, že by toto mohlo být oznámeno začátkem týdne.

o Monrealovi…
Nacho schytal kopanec, ale nic vážného.

o reprezentační přestávce…
Euro trvalo déle než dříve, celkem čtyři týdny, takže myslím, že jsme za toto zaplatili v prvním zápase velkou cenu. Mesut už za chvíli bude plně připraven, nyní ještě ne a navíc opět odjíždí, takže pro nás tato přestávka není moc vítaná.

o Ozilovi…
Obzvlášť v prvním poločase byl skvělý. Ve druhém trochu odpadl fyzicky, ale samozřejmě jej potřebujeme. Myslím, že to, co jsme od něj dnes viděli, je to, co se po něm požaduje, asistence, ale on dnes přidal i branku. Takže jsem rád, že se dnes trefil, protože to je něco, co se snaží do své hry přidat.

o Holdingovi…
Ohromující výkon. Jsem rád, že jste si toho všimli, protože je to důležité pro hráče, který přišel z Boltonu, přišel do klubu, kde v prvním zápase dostal čtyři branky, v zápase proti Leicesteru hrál pod obrovským tlakem a dnes předvedl výkon, jaký předvedl. Myslím, že to není jednoduché a ukazuje to na skvělý potenciál a já jsem přesvědčen, že to vyvolá soupeření mezi všemi stopery.